Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2018-08-13, 14:15

Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii, anarchizacji życia publicznego i połączeniu Brzegu ze Skarbimierzem

Paweł Grabowski o wyznawcach dwóch politycznych religii
- Prezydent powinien zawetować ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego, bo jest zła. Chciałbym, żeby Polacy mieli wybór, a nie tylko wybory - stwierdził w Loży Radiowej Paweł Grabowski, poseł formacji Kukiz '15. - Marszałek Ryszard Terlecki otwarcie powiedział, że chodzi o to, by wybory uprościć. To ja dodam: do wyboru między PiS a PO.więcej »
2018-08-13, 14:24

Tomasz Kostuś o tym, czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg, dlaczego wybory odbędą się 21 października i dlaczego prezydent zawetuje ordynację w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Tomasz Kostuś o październikowych wyborach i czyim kandydatem jest Kazimierz Ożóg
- Nie wiem, dlaczego wszyscy powtarzają, że prof. Kazimierz Ożóg jest moim kandydatem! To prawda, że ja go zaproponowałem, ale jego kandydatura została uzgodniona w Warszawie przez liderów PO i Nowoczesnej a wcześniej skonsultowana na poziomie regionalnym - mówił w Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś, komentując opinię, że postawił na słabego kandydata, bo nie chciał mieć silnego rywala w PO w Opolu. - To dobry kandydat. Przypominam, że od początku twierdziłem, że opozycja potrzebuje w Opolu kandydata obywatelskiego, niepartyjnego.więcej »
2018-08-10, 15:43

Apolonia Klepacz o tym, dlaczego nadal wyrzucamy śmieci gdzie popadnie i nie przejmujemy się segregacją

Apolonia Klepacz o zmianach w ustawach dotyczących gospodarki śmieciowej
- Naprawdę nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy jadą przez piękny las i nagle postanawiają wyrzucić w nim worki ze śmieciami. Sami sobie gotujemy ten los - mówiła w Loży Radiowej Apolonia Klepacz z firmy Remondis, odpowiadając na pytanie, dlaczego ustawa o odpadach, która miała zlikwidować problem nielegalnych śmieciowisk, nie zmieniła mentalności Polaków, którzy nadal wyrzucają śmieci gdzie popadnie.więcej »
2018-08-10, 15:34

Jarosław Piskorski o ścieżkach rowerowych w Opolu

Jarosław Piskorski o trasach rowerowych w Opolu
- Są takie miejsca w Opolu gdzie wolę jechać chodnikiem, bo droga jest zbyt wąska i jest to niebezpieczne dla rowerzystów. Bardzo często to rodzi konflikty pomiędzy rowerzystami, a pieszymi - mówił w "Loży Radiowej" Jarosław Piskorski ze Stowarzyszenia Rowerowego "Piasta Opole". Wskazał też, że wiele z tych konfliktów dałoby się uniknąć, gdyby wszystkie strony poruszające się po drogach i ścieżkach okazywały sobie więcej zrozumienia i życzliwości.więcej »
2018-08-09, 15:00

Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa

Szymon Ogłaza o wspólnym bilecie kolejowym, planowaniu przy kasie i remoncie linii Opole - Nysa
- Wspólny bilet kolejowy to inicjatywa Ministerstwa Infrastruktury oraz spółki PKP SA. Myślę, że może to ułatwić życie podróżnym, choć osobiście spodziewam się wydłużenia kolejek przed kasami - mówił w Loży Radiowej wicemarszałek Szymon Ogłaza, który odpowiada w samorządzie województwa za sprawy transportu i komunikacji.więcej »
2018-08-08, 14:00

Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym

Violetta Porowska o tym, że na Opolszczyźnie powstanie konsorcjum zajmujące się ratownictwem medycznym
– Od kwietnia 2019 roku ratownictwem medycznym w województwie opolskim zajmie się konsorcjum złożone z podmiotów publicznych bez udziału firm prywatnych – zapowiedziała w środowej „Loży Radiowej” Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. – Jestem po bardzo owocnym spotkaniu z przedstawicielami opolskich samorządów, którzy zgodnie przyklasnęli planowanym zmianom, będącym wynikiem nowelizacji ustawy o ratownictwie medycznym – dodała.więcej »
2018-08-08, 14:00

Anna Bartoszek-Dec o tym, że Opolszczyzna od zawsze bardzo chętnie przyjmowała repatriantów

Anna Bartoszek-Dec o opolskich samorządach otwartych na repatriantów
- Opolszczyzna jest regionem małym, ale bardzo gościnnym. W sumie przyjęliśmy około 300 repatriantów z azjatyckich republik byłego Związku Radzieckiego - mówiła w Loży Radiowej Anna Bartoszek-Dec, zastępca dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim.więcej »
2018-08-07, 15:05

Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć

Witold Potwora o tym, że tysiąc plus to nie jest dobry pomył i o tym, że premier naprawdę potrafi liczyć
- Moim zdaniem taka rewaloryzacja jest w tej chwili niepotrzebna. I podejrzewam, że tego samego zdania jest także premier Mateusz Morawiecki, który naprawdę potrafi liczyć i wyważać granicę między społeczną solidarnością a potrzebami rozwoju gospodarki - mówił w Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu, komentując zapowiedzi niektórzy polityków PiS, że warto byłoby program 500 plus zamienić na 1000 plus.więcej »
2018-08-07, 15:06

Oddaję się do dyspozycji wyborców

Robert Węgrzyn oddaje się do dyspozycji wyborców
Gościem wtorkowej „Loży Radiowej” był Robert Węgrzyn, były poseł Platformy Obywatelskiej, który w najbliższych wyborach samorządowych chce wrócić do regionalnej polityki.

- Zgłosiłem władzom Platformy gotowość do kandydowania na radnego sejmiku województwa opolskiego – poinformował Węgrzyn. – Decyzja o moim starcie leży teraz w gestii statutowych władz partii.więcej »
2018-08-06, 15:08

Ryszard Galla o uposażeniach posłów, błocie na szosie i majstrowaniu przy ustawie o obywatelstwie

Ryszard Galla o zastrzeżeniach polskich Niemców wobec ustaw o sądach
- Mamy dostawać średnio o 20 procent mniej, ale dokładnych kwot jeszcze nie znamy, czekamy na pismo od marszałka Sejmu - stwierdził w Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla, pytany o obniżkę uposażeń parlamentarzystów.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »