Radio Opole » Loża Radiowa

Aktualności

2019-01-22, 14:13

Adrian Czubak o bezpieczeństwie w urzędzie i regionie, starych i nowych programach prospołecznych oraz rozbudowie Elektrowni Opole

Adrian Czubak o bezpieczeństwie i programach społecznych
- Na pierwszej konferencji po objęciu funkcji wojewody mówiłem, że moimi priorytetami będą bezpieczeństwo i rozwój. I dlatego zleciłem audyt bezpieczeństwa w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim, bo to budynek należący do tzw. infrastruktury krytycznej, są tu nie tylko najważniejsze urzędy, ale także tajna kancelaria, serwery rządowe, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, rządową łączność - mówił w Loży Radiowej wojewoda opolski Adrian Czubak.więcej »
2019-01-21, 15:53

Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei

Ryszard Wilczyński o szczególnym czasie po śmierci Pawła Adamowicza, o przejściu od traumy do wdzięczności i nadziei
- Czas od śmierci, od morderstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do pogrzebu, a właściwie do dzisiaj, to czas szczególny, czas swoistego misterium, gdy przechodzimy od traumy do odczucia wdzięczności za życie tego człowieka – mówił Ryszard Wilczyński, poseł Platformy Obywatelskiej.więcej »
2019-01-21, 14:35

Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobbingowym

Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii o łańcuchu wartości, kosmicznej technologii i hub'ie lobbingowym
- Naszą rolą, jako ministerstwa przedsiębiorczości, jest wspierać polskich przedsiębiorców w różnych procesach, w tym dotyczących transformacji własnej działalności gospodarczej, a brexit tym skutkuje dla przedsiębiorców prowadzących działalność za granicą lub z za granicą, muszą ją przedefiniować - powiedział w Loży Radiowej wiceminister przedsiębiorczości i technologii.więcej »
2019-01-18, 14:23

Anna Dąbrowska o tym, dlaczego w polskich aptekach brakuje wielu ważnych leków

Anna Dąbrowska o ...
- W okresie badanym przez NIK nieprawidłowości na terenie Opolszczyzny nie stwierdzono, że wcześniej mieliśmy trzy przypadki wystąpienia tego procederu. Postępowania zakończyły się cofnięciom aptekom pozwolenia na działalność - mówiła w Loży Radiowej Anna Dąbrowska, zastępca Wojewódzkiego Opolskiego Inspektora Farmaceutycznego, pytana o opisany w raporcie Najwyższej Izby Kontroli mechanizm. tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji leków.więcej »
2019-01-18, 14:04

Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej

Grzegorz Krukowski, o młodzieżówce Solidarnej Polski i jej zadaniach w czasie kampanii wyborczej
- Pierwsza moja aktywność publiczna, to zorganizowanie strajku w szkole - powiedział w Loży Radiowej Grzegorz Krukowski z Klubu Młodych Solidarnej Polski. - Strajk nie był zbyt udany - przyznał ze śmiechem. Strajkowała tylko moja klasa - dodał. Powodem było zmniejszenie liczby godzin historii w szkołach. - Później "znalazła" mnie pani Małgorzata Wilkos i zaprosiła do współpracy. Zrobiliśmy wiele wspólnych akcji Tak już zostało. Myślę, że już nie uda mi się zostawić polityki.więcej »
2019-01-17, 15:54

WSPÓLNA SPRAWA Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli

Piotr Pakosz i Mirosław Czernysz o strajku nauczycieli
- Wierzymy w rozsądek rządu i pozytywny wynik negocjacji - mówił w Loży Radiowej Piotr Pakosz, przewodniczący Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność Śląska Opolskiego. - Także mamy nadzieję, że do generalnego strajku w oświacie nie dojdzie - wtórował mu Mirosław Czernysz, dyrektor Biura Administracyjno-Ekonomicznego Oświaty w Zdzieszowicach, który w debacie o wiszącym w powietrzu strajku nauczycieli reprezentował pracodawców, czyli - samorządy będące tzw. organami prowadzącymi placówek oświatowych.więcej »
2019-01-17, 14:22

Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola

Krzysztof Drynda o planach partii Porozumienie, działalności WSSE a także o losach Razem dla Opola
- Nowa oferta dla Polski i Polaków składa się z trzech głównych komponentów - powiedział w Loży Radiowej Krzysztof Drynda, członek Porozumienia, ugrupowania Jarosława Gowina. Te trzy komponenty zostały przedstawione podczas niedzielnej konwencji. Pierwszym z nich jest Energia +. - To włączenie tych, którzy wytwarzają prąd na własne potrzeby do systemu, tak aby mogli sprzedawać nadwyżki. Przygotowany będzie pakiet ustaw to umożliwiający - wyjaśnił Krzysztof Drynda.więcej »
2019-01-16, 14:23

Rafał Tkacz o eurowyborach i tym, co może się w nich zmienić jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską lub w niej pozostanie

Rafał Tkacz o nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego
- Polska może zyskać jednego eurodeputowanego, jeśli Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej - powiedział w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Jeśli tak by się stało, to Polska miałaby 52 przedstawicieli w Parlamencie Europejskim. Nie wiadomo jednak, który region zyskałby europosła, ponieważ podział mandatów pomiędzy okręgi wyborcze dokonywany jest dopiero po wyborach.więcej »
2019-01-16, 13:38

Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje

Monika Ożóg o tym, że Muzeum Śląska Opolskiego szeroko otwiera swoje podwoje
- Świat się zmienia! Muzeum nie może być świątynią sztuki, w której panuje cisza. Bardzo chciałabym, żeby w naszym muzeum można było usłyszeć śmiech zwiedzających - mówiła w Loży Radiowej Monika Ożóg, nowa dyrektorka Muzeum Śląska Opolskiego.więcej »
2019-01-15, 14:27

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami

Arkadiusz Wiśniewski o śmierci Pawła Adamowicza, opolskich inwestycjach i sporach z ekologami
- Przeżyłem to bardzo osobiście. W niedzielę o tej samej porze robiłem to, co prezydent Gdańska, tylko w innym mieście. Właśnie dziękowałem opolanom za ich hojność - mówił w Loży Radiowej prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Zadałem sobie pytanie: dlaczego akurat Adamowicz a nie ja? Tragiczne, że do zbrodni doszło w trakcie finału Orkiestry, która od 27 lat czyni tyle dobrego. Dla mnie to takie symboliczne zwycięstwo zła - dodał.więcej »
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »