Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska…
2020-07-27, 09:16 Autor: Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa
– W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego – powiedział poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
Jego zdaniem wniosek powinni poprzeć wszyscy radni, którym zależy na dobru regionu. Jeżeli będą bronić marszałka, na którym ciąży zarzut prokuratorski, ciąży odium kilkuletnich rządów, będących rządami klęski, inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność.

– Rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Buły – stwierdził Janusz Kowalski, który wraz z posłanką PiS Katarzyną Czocharą zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. – Nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak: idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy.

Nasz gość wyjaśnił, że wierzy w wygraną Zjednoczonej Prawicy podczas najbliższych wyborów samorządowych. Zresztą utwierdza go w tym fakt, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich znaczna część wyborców Mniejszości Niemieckiej swój głos oddała na Andrzeja Dudę, czyli podzieliła wartości preferowane przez ZP.

Odnosząc się do rządowych zamiarów wypowiedzenia konwencji stambulskiej Janusz Kowalski zastrzegł, że należy jak najbardziej chronić słabszych przed przemocą, jednak ten akt prawny zawiera zbyt wiele ideologii związanej choćby z LGBT.

Zobacz także

2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***