Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska…
2020-07-27, 09:16 Autor: Witold Żurawicki

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa

Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa
– W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego – powiedział poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski.
Jego zdaniem wniosek powinni poprzeć wszyscy radni, którym zależy na dobru regionu. Jeżeli będą bronić marszałka, na którym ciąży zarzut prokuratorski, ciąży odium kilkuletnich rządów, będących rządami klęski, inercji, braku walki o silne województwo opolskie, będą ponosić za to odpowiedzialność.

– Rozbijemy ten układ Platformy Obywatelskiej, rozbijemy ten układ marszałka Buły – stwierdził Janusz Kowalski, który wraz z posłanką PiS Katarzyną Czocharą zorganizowali dzisiaj konferencję prasową. – Nie doprowadzimy do tego, że będzie spał spokojnie. Mogę powiedzieć tak: idziemy po marszałka Bułę, idziemy po Platformę Obywatelską. Czas ich rządów w województwie opolskim się kończy.

Nasz gość wyjaśnił, że wierzy w wygraną Zjednoczonej Prawicy podczas najbliższych wyborów samorządowych. Zresztą utwierdza go w tym fakt, że podczas ostatnich wyborów prezydenckich znaczna część wyborców Mniejszości Niemieckiej swój głos oddała na Andrzeja Dudę, czyli podzieliła wartości preferowane przez ZP.

Odnosząc się do rządowych zamiarów wypowiedzenia konwencji stambulskiej Janusz Kowalski zastrzegł, że należy jak najbardziej chronić słabszych przed przemocą, jednak ten akt prawny zawiera zbyt wiele ideologii związanej choćby z LGBT.

Zobacz także

2020-09-30, godz. 08:34 Dr Stanisław Niewiński o tym, jaki wpływ na świat może może nieść ze sobą konflikt zbrojny: Azerbejdżan-Arme… Kolejna gwałtowna wymiana ognia. Azerbejdżan i Armenia w konflikcie zbrojnym o Górny Karabach już od wielu lat. Tli się jeszcze konflikt między Chinami i… » więcej 2020-09-29, godz. 08:47 Elżbieta Kaczorowska-Rams o możliwości zwolnienia ze składek zdrowotnych - W naszym regionie wnioski dotyczące zwolnienia z opłacania składek za miesiąc marzec złożyło około 35 tysięcy osób - przypomniała Elżbieta Kaczorowska-Rams… » więcej 2020-09-28, godz. 09:24 Agnieszka Harnus o tym, jak dotychczas przebiegała pandemia w naszym regionie - W tej chwili jest zakaz organizowania kongresów i targów, zakaz organizowania wesołych miasteczek, parków rozrywki, wydarzeń kulturalnych – powiedziała… » więcej 2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***