Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski…
2020-07-25, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory

Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski gośćmi porannej rozmowy "W cztery oczy"
- Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich – powiedzieli nasi goście.

To akcja charytatywna dla dziewczynki chorej na raka oraz kolegi – funkcjonariusza służby więziennej ze Sztumu, który cierpi na białaczkę.
Wyruszają ze Strzelec Opolskich – trasa liczy 510 kilometrów. Kilka tygodni wyznaczali jej przebieg, gdyż rowerzyści oczywiście nie mogą korzystać ze wszystkich traktów. Przygotowywali się też logistycznie, gdyż kolarzom towarzyszyć będzie samochód, w którym będzie między innymi żywność i napoje. Maja nadzieję, że cały dystans pokonają w niecałe 30 godzin.

Na leczenie dziewczynki potrzeba 1 milion złotych. Na leczenie kolegi – drugie tyle. Funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich założyli specjalne konto, na którym gromadzone są pieniądze. Ponadto zbierają różnego rodzaju gadżety, w tym piłki z podpisami reprezentantów Polski w grach zespołowych, które sprzedadzą na specjalnej aukcji.

Zobacz także

2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej 2020-09-07, godz. 07:50 Roman Kolek o przepisach i strategii opolskich szpitali na walkę z koronawirusem - Jest bezpiecznie, bo szpitale zaopatrzyły się dzięki własnym środkom ale i pieniądzom europejskim - mówił w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***