Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski…
2020-07-25, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory

Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski gośćmi porannej rozmowy "W cztery oczy"
- Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich – powiedzieli nasi goście.

To akcja charytatywna dla dziewczynki chorej na raka oraz kolegi – funkcjonariusza służby więziennej ze Sztumu, który cierpi na białaczkę.
Wyruszają ze Strzelec Opolskich – trasa liczy 510 kilometrów. Kilka tygodni wyznaczali jej przebieg, gdyż rowerzyści oczywiście nie mogą korzystać ze wszystkich traktów. Przygotowywali się też logistycznie, gdyż kolarzom towarzyszyć będzie samochód, w którym będzie między innymi żywność i napoje. Maja nadzieję, że cały dystans pokonają w niecałe 30 godzin.

Na leczenie dziewczynki potrzeba 1 milion złotych. Na leczenie kolegi – drugie tyle. Funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich założyli specjalne konto, na którym gromadzone są pieniądze. Ponadto zbierają różnego rodzaju gadżety, w tym piłki z podpisami reprezentantów Polski w grach zespołowych, które sprzedadzą na specjalnej aukcji.

Zobacz także

2020-09-27, godz. 08:35 Jarosław Duszak o sytuacji ludzi głuchych lub niedosłyszących w Polsce - Pojęcie niedosłyszący jest pojęciem bardzo szerokim – wyjaśnił Jarosław Duszak, wiceprezes Zarządu Oddziału Opolskiego Polskiego Związku Głuchy… » więcej 2020-09-26, godz. 08:20 Anna Stachlińska o tym, kim jest farmaceuta - Na Opolszczyźnie mamy ponad 500 farmaceutów - powiedziała Anna Stachlińska, sekretarz Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej w Opolu. Kim jest farmaceuta?… » więcej 2020-09-25, godz. 10:33 Prof. Mirosław Lenart o stronie internetowej o Powstańcach Śląskich, która okazała się najciekawszą w 13 Plebiscycie… - Nagroda którą otrzymaliśmy jest bardzo istotnym zwróceniem uwagi na pracę archiwistów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” prof. Mirosław… » więcej 2020-09-24, godz. 08:37 Przemysław Zych o podwyżkach dla pracowników opolskiego MOPR-u Przemysław Zych, wiceprezydent Opola - Na temat podwyżek nie powinniśmy spoglądać tylko przez pryzmat jednej jednostki, bo mamy ich w Opolu 104, a pracowników… » więcej 2020-09-23, godz. 09:34 Tomasz Kostuś o tym, jak patrzy na kryzys w Zjednoczonej Prawicy – Cytując Donalda Tuska, należałoby czekać aż przeciwnik sam się zakiwa, aż sam się przewróci, ale to oczywiście jedna z teorii – mówił w porannej… » więcej 2020-09-22, godz. 09:49 Jerzy Czerwiński o Zjednoczonej Prawicy - Mam nadzieję, że mniejsze partie, które starały się wybić na niezależność nie mając do tego predyspozycji, pójdą po rozum do głowy - powiedział… » więcej 2020-09-21, godz. 08:40 Dr Bartłomiej Machnik ocenia ostatnie wydarzenia w sejmie - posłuchaj! – Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jest też niekomfortowa z puntu widzenia relacji partnerów, bo od dłuższego czasu była mowa o tym, że negocjacje w sprawie… » więcej 2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***