Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie…
2020-07-22, 08:43 Autor: Witold Żurawicki

Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem

Dr Stanisław Niewiński o tym czy podpisane porozumienie w Brukseli faktycznie można nazwać sukcesem
Dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu

- To jest sukces, ale z domieszką goryczy – tak dr Stanisław Niewiński z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu ocenił porozumienie zawarte na szczycie UE w Brukseli.
Goryczy, gdyż – jak wyjaśnił nasz gość – to może być ostatni szczyt, na którym rozdysponowano tak duże pieniądze. W przyszłości trzeba będzie szukać środków na inwestycje prawdopodobnie w innych źródłach zewnętrznego finansowania.

- To olbrzymi paradoks, ale faktycznie taka sytuacja miała miejsce – ocenił nasz gość twierdząc, że wobec problemów, elity europejskie musiały pieniądze rozdysponować. We własnym interesie, gdyż problemy gospodarcze mogłyby jeszcze bardziej wzmocnić skrajne siły polityczne – na przykład we Włoszech.

Dr Stanisław Niewiński podkreślił, że w obliczu porozumienia nasze bilateralne stosunki z wieloma krajami europejskimi także powinny ulec ociepleniu. Zresztą kraje członkowskie są skazane na współpracę.

- Te pieniądze, które teraz dostaniemy musimy bardzo mądrze wykorzystać – zastrzegł dr Stanisław Niewiński. Chodzi o to, by ich nie przejeść, ale spożytkować na szereg programów modernizacyjnych, na wzmocnienie konkurencyjności gospodarek.

Zobacz także

2020-09-20, godz. 08:15 Marek Froelich o ustawie "futerkowej" Izby rolnicze przeciwko ustawie "futerkowej" ? Takie stanowisko zaprezentowały politykom. Dlaczego? Wyjaśni nam prezes opolskiej Izby Rolniczej Marek Froeli… » więcej 2020-09-19, godz. 08:15 Grzegorz Oloś o niszczeniu flory, fauny, siedlisk natury Trwa kolejne wielkie wymieranie gatunków. Tym razem nie z powodu katastrof naturalnych, ale z powodu działalności człowieka. O tym rozmawialiśmy z biologiem… » więcej 2020-09-18, godz. 09:56 Robert Tistek o partii Kukiz 15 - Jeszcze nie jestem członkiem partii, ale partia jest już zarejestrowana. Przed nami wszystkie czynności wymagane przepisami, musimy się spotkać, wybrać… » więcej 2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***