Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o…
2020-07-20, 10:23 Autor: Witold Żurawicki

Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19

Witold Radomański o tym czy pandemia wygasa i o tragediach spowodowanych zarażeniami COVID-19
– Do dzisiaj w naszym regionie 1038 osób uległo zakażeniu – poinformował Witold Radomański z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu.
Ostatnio statystyki się nieco uspokoiły: od 3-4 tygodni obserwuje się występowanie średnio 4-5 zakażeń na dobę. Łącznie hospitalizowanych w naszym regionie były 674 osoby, niestety 54 zmarły. To głównie osoby starsze powyżej 70 roku życia.

– W naszym województwie największym problemem były ogniska w zakładach opieki długoterminowej, chodzi o zakłady opiekuńczo-lecznice i domy pomocy społecznej – przyznał Witold Radomański. W takich placówkach zagęszczenie jest spore, poza tym przebywają tam osoby starsze, cierpiące na wiele innych chorób.

Na szczęście nie było ognisk w dużych zakładach pracy. Jeśli już to w niewielkich firmach, z niewielką ilością zatrudnionych.

– Ale nie możemy wykluczyć, że do takich zakażeń jeszcze nie dojdzie, bo wirus ciągle jest – zastrzegł nasz gość.

Dlatego zaapelował, by nadal przestrzegać wszelkich obostrzeń: używać środków dezynfekujących, stosować maseczki, utrzymywać dystans od innych. Wyższa letnia temperatura – wbrew wcześniejszym nadziejom – wcale nie eliminuje wirusa.

Zobacz także

2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***