Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w…
2020-07-18, 09:30 Autor: Witold Żurawicki

Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych

Kpt. Katarzyna Idziorek
- Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Opolu.
Tyle o standardowej, legalnej komunikacji z osadzonymi w więzieniach w dobie pandemii, gdy nie ma odwiedzin w zakładach karnych. Ale osoby spoza murów próbują różnych metod komunikacji nielegalnej, a raczej przemytu nielegalnego tak urządzeń elektronicznych, jak i choćby substancji odurzających.

Próby przemytu przed pandemią, gdy były widzenia z osadzonymi – polegały przede wszystkim na wszywaniu różnych „podarunków” w elementy garderoby. Ale już w czasie pandemii w jednym z przypadków elementy elektroniczne znaleziono w… sandałach.

Obecnie na teren zakładu karnego próbuje się wrzucać różne pakunki. Ale zdarzają się pomysły zupełnie oryginalne, wskazujące na determinację osadzonych, jak i tych, którzy te „podarunki” wysyłają. Ot, choćby list z papierem nasączonym narkotykami.

- Nie dość, że nasączono koperty amfetaminą, to jeszcze w środku były zeszyty z kryształkami amfetaminy – poinformowała Katarzyna Idziorek.

Wartość tej pseudo przesyłki w warunkach więziennych oszacowano na 250 tysięcy złotych. Rzecz jasna wartość narkotyku poza murami więziennymi byłą znacznie niższa.

Zobacz także

2020-09-17, godz. 09:24 Prof. Aleksander Woźny o 81 rocznicy agresji ZSRR - O ile Niemcy wypowiedzieli układ czyli deklaracje o współpracy wzajemnej i Hitler zrobił to publicznie, tak tutaj doszło do patowej sytuacji – mówił… » więcej 2020-09-16, godz. 09:23 Piotr Paszkiewicz o tym, co się dzieje po lewej stronie sceny politycznej – Dlaczego jakaś grupa ma być bardziej uprzywilejowana od innej? To jest moim zdaniem haniebne – mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Piotr Paszkiewicz… » więcej 2020-09-15, godz. 08:47 Grzegorz Krukowski o inicjatywie "Piątka dla Zwierząt" Grzegorz Krukowski, przewodniczący Forum Młodych PiS - Jestem entuzjastą „Piątki dla Zwierząt", wychodzi ona z naszej inicjatywy czyli Forum Młodych -… » więcej 2020-09-14, godz. 07:31 Piotr Mielec o kondycji branży turystycznej - Niestety, nie podnieśliśmy się z tego kryzysu, turystyka zagraniczna praktycznie stanęła, wszyscy podróżowali po kraju. Właściciele obiektów noclegowych… » więcej 2020-09-13, godz. 08:35 Anna Tarka o tym, dlaczego uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – Zdarzają się takie przypadki, w których uczniowie nie mają ochoty na powrót do szkoły – przyznała psycholog Anna Tarka. » więcej 2020-09-12, godz. 08:35 Prof. Elena Jagt–Yazykova o seminarium naukowym „Kiedy Opole było morzem” – Opole było morzem wielokrotnie – uśmiechnęła się prof. Elena Jagt-Yazykova z Uniwersytetu Opolskiego, która organizuje seminarium naukowe właśnie… » więcej 2020-09-11, godz. 10:16 Katarzyna Czochara o poselskiej kontroli w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego - Kontrola oczywiście cały czas trwa – podkreśliła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. » więcej 2020-09-10, godz. 10:02 Antoni Konopka o stanowisku PSL w sprawie kontroli poselskiej w UMWO oraz o tegorocznych żniwach – Z wielkiego napompowanego balona zeszło powietrze – powiedział o próbie odwołania marszałka województwa wicemarszałek Antoni Konopka z Polskiego Stronnictwa… » więcej 2020-09-09, godz. 11:15 Szymon Ogłaza o tym, dlaczego radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę – Mam nadzieję, że rozsądek jednak zwycięży, radni prawicy ponieśli wczoraj porażkę. To jest strata czasu dla sejmiku – mówił w porannej rozmowie… » więcej 2020-09-08, godz. 08:56 Tomasz Gabor o marszałku województwa i wizerunku urzędu - Matematycznie licząc niekoniecznie się uda, bo jest nas 10 radnych, ale liczymy na szable 20 radnych z koalicji rządzącej. Myślę, że dla dobra sprawy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***