Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji…
2020-07-14, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii
- Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie wygrał prezydent Andrzej Duda, a drugą Rafał Trzaskowski.
Przypomnijmy, w regionie Rafał Trzaskowski zdobył 52,64% poparcia i wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę o ponad 5%.

- Opole pobiło absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencje i poparcie dla kandydata opozycji. Rafał Trzaskowski uzyskał gigantyczny wynik, jeden z najlepszych w kraju i bez wątpienia Opole będzie bastionem opozycji – mówił Kostuś i przekazał podziękowania wyborcom.

- Dziękuję, że opowiedzieli się za Polską samorządową, obywatelską, wolną od hejtu i mowy nienawiści i za Polską, która patrzy w przyszłość, a nie w przeszłość – powiedział nasz gość.

- Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w dalszym ciągu ze sobą rywalizować czy połączymy siły - odpowiedział poseł Kostuś pytany o to co dalej.

- W mojej opinii czeka nas tytaniczna praca w ramach zjednoczonej opozycji, ale również dalszego bloku anty PiS-u. Tu nie powinno być konfliktu, a nawet niekontrolowanej rywalizacji między PO, Nowoczesną, a np. środowiskiem Szymona Hołowni czy Lewicy. Tu powinna być ścisła współpraca – stwierdził Kostuś.

Zobacz także

2020-09-06, godz. 08:20 Dr Rafał Parvi o nowych miejscach pracy i najbliższej zmechanizowanej przyszłości w gospodarce - W najbliższych latach w Unii Europejskiej potrzebnych będzie około 500 tysięcy fachowców od obsługi dronów - przyznał dr Rafał Parvi, ekonomista z… » więcej 2020-09-05, godz. 08:20 Ksiądz Arnold Drechsler o dobroczynności i o tym, jak mądrze pomagać potrzebującym - Dobroczynność oznacza dobro czynić – powiedział ks. dr Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej. » więcej 2020-09-04, godz. 08:52 Mateusz Magdziarz o jesiennej ramówce TVP3 Opole - Telewizja się zmieniła, ten dostęp do naziemnej telewizji cyfrowej to standardowy dostęp, ale jesteśmy też dostępni w internecie, jest strona internetowa… » więcej 2020-09-03, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o dodatkowym zasiłku opiekuńczym - Między marcem a lipcem, kiedy rodzice uznali, że nie będą posyłać dziecka do szkoły, mimo tego, że szkoła funkcjonuje, to mogli o taki zasiłek wystąpił… » więcej 2020-09-02, godz. 09:26 Michał Siek o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w szkołach oraz o lekcjach w dobie pandemii - Pewnie będą sytuacje że gdzieś uczniowie będą zakażeni, ale nie ma co popadać w jakąś panikę – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-09-01, godz. 08:24 Dr Bartosz Kuświk o wybuchu II Wojny Światowej - To jest zawsze dobre pytanie gdzie zaczęła się II wojna światowa, a to nie ma chyba większego znaczenia. Sprawa Wielunia pojawiła się w latach 70. i godzina… » więcej 2020-08-31, godz. 09:44 Cecylia Gonet o 40-leciu porozumień sierpniowych – Ja zapisałam się w 1980 roku, ale byłam szeregowym członkiem związku, nie byłam wtedy działaczem. Pamiętam jednak to, co opowiadali mi koledzy i był… » więcej 2020-08-30, godz. 08:20 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior i asp. Błażej Sołtys o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwa… Aspirant Błażej Sołtys i sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z opolskiej Policji o osobach zaginionych, poszukiwaniach i efektach poszukiwań » więcej 2020-08-29, godz. 08:40 Beata Szpakowska o pracy strażnika miejskiego - Nasza straż liczy sobie niespełna 30 lat – przypomniała Beata Szpakowska, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Opolu. W sobotę 29 sierpnia strażnicy… » więcej 2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***