Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji…
2020-07-14, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii

Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii
- Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów prezydenckich. Przypomnijmy, że pierwszą turę na Opolszczyźnie wygrał prezydent Andrzej Duda, a drugą Rafał Trzaskowski.
Przypomnijmy, w regionie Rafał Trzaskowski zdobył 52,64% poparcia i wyprzedził prezydenta Andrzeja Dudę o ponad 5%.

- Opole pobiło absolutny rekord jeśli chodzi o frekwencje i poparcie dla kandydata opozycji. Rafał Trzaskowski uzyskał gigantyczny wynik, jeden z najlepszych w kraju i bez wątpienia Opole będzie bastionem opozycji – mówił Kostuś i przekazał podziękowania wyborcom.

- Dziękuję, że opowiedzieli się za Polską samorządową, obywatelską, wolną od hejtu i mowy nienawiści i za Polską, która patrzy w przyszłość, a nie w przeszłość – powiedział nasz gość.

- Opozycja musi sobie odpowiedzieć na pytanie czy będziemy w dalszym ciągu ze sobą rywalizować czy połączymy siły - odpowiedział poseł Kostuś pytany o to co dalej.

- W mojej opinii czeka nas tytaniczna praca w ramach zjednoczonej opozycji, ale również dalszego bloku anty PiS-u. Tu nie powinno być konfliktu, a nawet niekontrolowanej rywalizacji między PO, Nowoczesną, a np. środowiskiem Szymona Hołowni czy Lewicy. Tu powinna być ścisła współpraca – stwierdził Kostuś.

Zobacz także

2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***