Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu info…
2020-07-11, 08:25 Autor: Witold Żurawicki

Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami

Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami
– Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
Wchodzą w grę informacje handlowe od klientów, o klientach, oferentach, przetargach, zasobach osobowych i materiałowych.

– To jest bez wątpienia duży szary wycinek naszej aktywności gospodarczej. Często niedoszacowany – przyznał nasz gość określając wielkość sfery handlu danymi.

Grzegorz Rippel zastrzegł, że wielu pracodawców nie docenia tej sfery aktywności zawodowych złodziei danych, ale też podwładnych. Często pracownicy – zwłaszcza przed zmianą pracy – pozyskują szereg informacji, które staną się ich kartą przetargową przy zawieraniu nowego stosunku pracy.

I nie chodzi tutaj tylko o pracowników wyższego szczebla, choć z wiadomych względów znają oni znacznie więcej tajemnic przedsiębiorstwa. Równie często szeregowi robotnicy zdobywają informacje o urządzeniach i maszynach wykorzystywanych w firmie, surowcach czy też wyrobach. To też dane wrażliwe, za które ktoś – najpewniej konkurencja – chętnie zapłaci.

Do gromadzenia danych dzisiaj wystarczy jakikolwiek nośnik elektroniczny. Ale można się obyć bez elektroniki – najlepszym nośnikiem jest ludzki mózg.

Zobacz także

2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego Związku… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku na rok… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak to określił nasz… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się do doniesień… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski z Forum Młodych… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który obecnie pracuje… » więcej 2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania Warszawskiego… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu Ochrony… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***