Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej…
2020-07-05, 08:30 Autor: Witold Żurawicki

Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy

Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
Violetta Porowska [fot. Łukasz Fura]
- To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona Prawica chce wesprzeć swojego kandydata na prezydenta.
Violetta Porowska podkreśliła, że instrumentarium kampanijne pozostaje takie samo – głównie spotkania z wyborcami w terenie. Parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy spotykają się z mieszkańcami i będą się spotykać – zachęcać do wyborów, przekonywać, że Andrzej Duda jest najlepszym kandydatem. To najlepsza strategia, która się sprawdziła w kampanii przed I turą. Wynik Andrzeja Dudy w regionie świadczy o tym najlepiej.
- Andrzej Duda to kontynuacja dobrych zmian, dobry reform dla Polaków. Andrzej Duda to wiarygodność. Andrzej Duda to uczciwość – zastrzegła Violetta Porowska.

Posłankę PiS pytaliśmy, w jaki sposób udało się przekonać znaczną część elektoratu choćby Polskiego Stronnictwa Ludowego.
- Andrzej Duda wielokrotnie podkreślał, że Polska rolnictwem stoi - odpowiedziała Violetta Porowska, dodając, że rząd PiS pod egidą Andrzeja Dudy zapewnił coraz lepsze warunki funkcjonowania dla rolników. Walczy o ich interesy na arenie UE.
Zdaniem naszego gościa przywiązanie do tradycyjnych wartości, rodziny, chrześcijaństwa, jakie prezentuje Andrzej Duda skłoniły także znaczną część członków Mniejszości Niemieckiej do głosowania na kandydata Zjednoczonej Prawicy. I tak też będzie w II turze.

Zobacz także

2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***