Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku…
2020-06-30, 09:02 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur tej partii w mieście Opolu, komentując 45% poparcie dla Trzaskowskiego w mieście Opolu. Andrzej Duda zdobył w stolicy regionu 26%, ale wygrał w całym województwie opolskim.
Skąd wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w Opolu? – To z pewnością ciężka praca parlamentarzystów, radnych i bez wątpienia wsparcie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Dodajmy, że na spotkaniu w Opolu było dwa razy więcej osób niż na wszystkich spotkaniach Andrzeja Dudy – mówił Kostuś.

Opole to jednak jedyne miejsce w regionie, w którym wygrał Rafał Trzaskowski. W całym województwie wygrał Andrzej Duda zdobywając 40,45% głosów. Prócz Opola, wygrał także w powiatach.

– To prawda, Rafał Trzaskowski przegrał na Opolszczyźnie, ale ta różnica jest mniejsza niż średnia w kraju, bo tu wynosi 8 % a w kraju 13%. Ta różnica jest do odrobienia i szanse są wyrównane – stwierdził Kostuś. – Prawdziwe rozstrzygnięcie nastąpi 12 lipca w czasie II tury wyborów – dodał.

– O tym pierwszym wyniku zdecydował elektorat Mniejszości Niemieckiej, choć to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo w województwie opolskim, tak wielokulturowym i wyraźnie proeuropejskim, PiS nigdy nie miał wysokich notowań w tym elektoracie. Nie będę przypominał jak prezes Kaczyński nazywał Ślązaków ani jak prezydent Duda potraktował ustawę o mniejszościach – mówił poseł Kostuś.

– Wierzę też, że w drugim tygodniu kampanii Rafał Trzaskowski przekona wszystkich nieprzekonanych i tych, którzy głosowali na kandydatów tego szerokiego obozu opozycji. Jest z czego czerpać, bo jest to elektorat Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia czy wreszcie Krzysztofa Bosaka – powiedział nasz gość.

Zobacz także

2020-08-28, godz. 08:46 Dorota Koncewicz o inwestycjach w gminie Niemodlin - Starostwo opolskie wsparło nas kwotą 50 tys. złotych i tutaj już umowa została podpisana, ale też marszałek województwa odpowiedział na nasz apel i… » więcej 2020-08-27, godz. 08:58 Agnieszka Rybka i Iwona Kirstein o działalności fundacji imienia Romana Kirsteina Iwona Kirstein i Agnieszka Rybka z fundacji imienia Romana Kirsteina - Fundacja powstała formalnie na początku roku i ona rozpoczęła działalność tak naprawdę… » więcej 2020-08-26, godz. 09:00 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu w rozmowie "W cztery oczy" - Jeśliby podsumować te dane zbiorczo, to budżety jednostek samorządu terytorialnego zamknęły się w 2019 roku deficytem, który wyniósł 113 mln złotych… » więcej 2020-08-25, godz. 09:46 Mirosław Śnigórski o przygotowaniach do nowego roku szkolnego w czasach pandemii Mirosław Śnigórski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu - Absolutnie nie jesteśmy przygotowani na przyjęcie uczniów, ponieważ mamy być przygotowani… » więcej 2020-08-24, godz. 10:35 Antoni Konopka w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Mamy prawie 650 projektów z całego województwa i to ważne, żeby uwzględnić potrzeby nie tylko samorządów, ale też jednostek, gmin, Wód Polskich czy… » więcej 2020-08-23, godz. 09:02 Robert Walczak o wędkowaniu na Opolszczyźnie - Większość gatunków ryb popularnych żyjących w naszych wodach nie ma obecnie okresów ochronnych, więc można teraz łowić wszystko - poinformował Robert… » więcej 2020-08-22, godz. 09:02 Stanisław Firlik o właściwej opiece naszych pupili podczas upałów Starajmy się - Jeśli jest bardzo gorąco to nasze zwierzątka są w gorszej sytuacji od nas - stwierdził lekarz weterynarii dr Stanisław Firlik. » więcej 2020-08-21, godz. 08:34 Michał Siek o nauce w koronawirusowej rzeczywistości - Jestem po spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, a dzisiaj rozpoczynamy naszą trasę i spotkania, dziś Kluczbork i Olesno - powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-08-20, godz. 09:47 Zuzanna Donath-Kasiura o rocznym zjeździe delegatów TSKN Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN - Nasze spotkanie miało odbyć się w maju, ale ze względu na sytuację pandemiczną może odbyć się dopiero teraz… » więcej 2020-08-19, godz. 08:07 Jerzy Czerwiński o rezygnacji ze stanowiska ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego Jerzy Czerwiński, senator PiS - Szkoda. Ja żałuję i byłem zaskoczony, ale mam nadzieję, że wiedza i doświadczenie prof. Szumowskiego będą wykorzystywane… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***