Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku…
2020-06-30, 09:02 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego

Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kostuś [fot. Justyna Krzyżanowska]
– Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur tej partii w mieście Opolu, komentując 45% poparcie dla Trzaskowskiego w mieście Opolu. Andrzej Duda zdobył w stolicy regionu 26%, ale wygrał w całym województwie opolskim.
Skąd wysokie poparcie dla Rafała Trzaskowskiego w Opolu? – To z pewnością ciężka praca parlamentarzystów, radnych i bez wątpienia wsparcie prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego. Dodajmy, że na spotkaniu w Opolu było dwa razy więcej osób niż na wszystkich spotkaniach Andrzeja Dudy – mówił Kostuś.

Opole to jednak jedyne miejsce w regionie, w którym wygrał Rafał Trzaskowski. W całym województwie wygrał Andrzej Duda zdobywając 40,45% głosów. Prócz Opola, wygrał także w powiatach.

– To prawda, Rafał Trzaskowski przegrał na Opolszczyźnie, ale ta różnica jest mniejsza niż średnia w kraju, bo tu wynosi 8 % a w kraju 13%. Ta różnica jest do odrobienia i szanse są wyrównane – stwierdził Kostuś. – Prawdziwe rozstrzygnięcie nastąpi 12 lipca w czasie II tury wyborów – dodał.

– O tym pierwszym wyniku zdecydował elektorat Mniejszości Niemieckiej, choć to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, bo w województwie opolskim, tak wielokulturowym i wyraźnie proeuropejskim, PiS nigdy nie miał wysokich notowań w tym elektoracie. Nie będę przypominał jak prezes Kaczyński nazywał Ślązaków ani jak prezydent Duda potraktował ustawę o mniejszościach – mówił poseł Kostuś.

– Wierzę też, że w drugim tygodniu kampanii Rafał Trzaskowski przekona wszystkich nieprzekonanych i tych, którzy głosowali na kandydatów tego szerokiego obozu opozycji. Jest z czego czerpać, bo jest to elektorat Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia czy wreszcie Krzysztofa Bosaka – powiedział nasz gość.

Zobacz także

2020-08-13, godz. 08:57 Marcin Oszańca o przyszłości Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej Jaka jest przyszłość Polskiego Stronnictwa Ludowego i co dalej z Koalicją Polską? Kto zostanie nowym szefem partii w regionie? Gościem porannej rozmowy "W… » więcej 2020-08-12, godz. 08:44 Michał Maliński o sytuacji na Białorusi - W naszym interesie nie jest destabilizacja państwa białoruskiego, to jest nasz sąsiad, który jest silnie skoligacony z Rosją, ale to wciąż niepodległe… » więcej 2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***