Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u…
2020-06-16, 08:25 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Marcin Ociepa o zapowiedzi budowy SOR-u w szpitalu wojskowym w Opolu

Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa [fot. Justyna Krzyżanowska]
Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej

- To, że wiece się odbywały to dobrze, ale jest fundamentalna różnica między wizytami kandydatów, bo prezydent Duda ogłosił ważną dla nas decyzję. Po samych wiecach trzeba ewentualnie posprzątać i niewiele z nich pozostaje, a po wizycie Dudy mamy wspaniałą wiadomość o budowie trzeciego SOR-u w Opolu - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej i poseł Porozumienia, pytany o wrażenia z sobotnich spotkań wyborczych na Opolszczyźnie.
Nasz gość nie przywiązywał szczególnej wagi do frekwencji na spotkaniach poszczególnych kandydatów, bo np. posłowie Platformy Obywatelskiej byli bardzo zadowoleni z frekwencji na spotkaniu z Rafałem Trzaskowskim w Opolu. – Czy to ma znaczenie dla naszego regionu? Dla mnie ważniejszy jest nowy SOR, a nie czy gdzieś przyszło więcej osób czy mniej osób – mówił Ociepa.

Wiceministra pytaliśmy też o to, jak ocenia miłe powitanie Rafała Trzaskowskiego przez prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego.

- Każdy z nas, każdy z polityków podejmuje jakieś decyzje i postawa prezydenta Wiśniewskiego może lekko zaskakiwać. Opowiadanie się przez samorządowca tak wyraźnie po jednej stronie, i to samorządowca, który epatuje bezpartyjnością co ma swoją wartość kiedy trzeba pozyskiwać jakieś bonusy dla miasta i regionu, jednak może być zaskakujące – mówił Ociepa.

- Jeśli Andrzej Duda wygra te wybory, a wierzę w to, bo jest faworytem, to ta postawa (prezydenta Opola przyp. red.) może zostać zapamiętana, więc to było szalenie mało pragmatyczne – ocenił Ociepa.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o planach budowy SOR-u w 116 Szpitalu Wojskowym w Opolu. Ma powstać w ciągu 3 lat, a jego koszt to 35 mln złotych. Inwestycja będzie finansowana z budżetu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobacz także

2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który… » więcej 2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***