Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta…
2020-06-12, 08:16 Autor: Joanna Matlak

WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie

Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska [fot. Maciej Wajler]
Violetta Porowska, szefowa PiS w województwie opolskim

- Brzeg to oczywisty punkt na kampanijnej mapie, bo wiemy, że jest to miejsce, które jest ostoją prawicowych wartości. Zawsze mogliśmy liczyć na powiat brzeski nawet w najtrudniejszych czasach, kiedy prawica nie miała tak wysokiego poparcia, aby mieć parlament, rząd czy prezydenta - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii na Opolszczyźnie, pytana o harmonogram spotkań z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowa państwa odwiedzi województwo opolskie w sobotę; zaplanowano spotkania w 3 miastach.
Spotkanie w Brzegu odbędzie się na placu Zamkowym o godzinie 11.30, a kolejne w Opolu przy Narodowym Centrum Polskiej Piosenki o 14.30. - Prezydent pamięta jak 5 lat temu w kampanii przybył do Opola i to był okropnie deszczowy dzień. Baliśmy się, że nie dopisze frekwencja, ale wtedy Plac Wolności był w całości zapełniony – wspominała na naszej antenie poseł Porowska.

Na koniec Andrzej Duda odwiedzi Głogówek. – Dla Głogówka to będzie chyba wielkie wydarzenie, bo to pierwsze spotkanie z głową państwa od XVII wieku kiedy przebywał tam Jan Kazimierz – mówiła Violetta Porowska i dodała, że spotkanie odbędzie się na Rynku o 16.30.

Zapytana o przekaz prezydenta, Violetta Porowska odpowiedziała, że z pewnością pojawią się ważne słowa dla wszystkich mieszkańców Polski, ale nie zabraknie też ważnego przekazu dla opolan. – Być w jednym miejscu z prezydentem, kiedy wypowiadane są ważkie słowa to trochę tak jakby być częścią historii, dlatego serdecznie zapraszam – mówiła.

Dodajmy, że weekend w naszym regionie będzie obfitował w spotkania także z innymi kandydatami na prezydenta. Z Opolanami spotka się także Rafał Trzaskowski i Krzysztof Bosak. – To oznacza, że Opolszczyzna jest atrakcyjnym terenem dla wszystkich kandydatów, że to najmniejsze województwo, które w ostatnich latach dzięki rządom PiS mocno zyskuje na arenie krajowej. Proszę pamiętać, że 5 lat temu za czasów PO, mówiono o tym, że tylko wielkie metropolie mają szansę na istnienie, a reszta tylko jak coś „spadnie ze stołu”. Polityka PiS jest zupełnie inna, my stawiamy na zrównoważony rozwój – mówiła poseł Porowska.

Zobacz także

2020-08-11, godz. 08:58 Zbigniew Kubalańca o Samorządowej Karcie Praw Rodzin - Mam nadzieję, że Samorządowa Karta Praw rodzin nie zostanie przyjęta przez sejmik – powiedział w Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa… » więcej 2020-08-10, godz. 09:19 Katarzyna Czochara o tym, co dalej z prowadzoną przez nią i wiceministra Janusza Kowalskiego kontrolą poselską – Dzisiaj udaję się do OCRG i Urzędu Marszałkowskiego po dokumenty i mam nadzieję, że one na nas czekają – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-08-09, godz. 08:35 Łukasz Nowak o kompetencjach strażaków i problemach, jakie napotykają - Na razie jeszcze nie obserwujemy zwiększonej ilości interwencji związanych z upałem - stwierdził młodszy aspirant Łukasz Nowak, p.o. oficera prasowego… » więcej 2020-08-08, godz. 08:35 Henryk Nosewicz o zagrożeniu dla ludzkości z powodu malejącej ilości pszczół - Trudno znaleźć w przyrodzie drugie stworzenie, od którego człowiek jest tak zależny – powiedział pszczołach Henryk Nosewicz, sekretarz Wojewódzkiego… » więcej 2020-08-07, godz. 10:44 Dominik Pikos o zagospodarowaniu jezior, sukcesach w walce z sinicami i bezcelowej walce z komarami - Jeśli chodzi o Jezioro Duże, to w zatokach, w miejscach, w których nie ma silnego prądu, czy wiatru sinice się pojawiają, ale cieszymy się, że z roku… » więcej 2020-08-06, godz. 09:12 Maksymilian Polis o nowej inicjatywie młodzieżówki Platformy Obywatelskiej – Jest to uchwała o pełnym poparciu marszałka Andrzeja Buły – wyjaśnił Sebastian Polis. W tej uchwale Młodzi Demokraci sprzeciwiają się – jak… » więcej 2020-08-05, godz. 08:46 Longin Bartnik o możliwości sojuszu ze Zjednoczoną Prawicą - Być może na szczeblu warszawskim coś takiego się dzieje, ale na szczeblu opolskim jest cisza – powiedział Longin Bartnik z Konfederacji, odnosząc się… » więcej 2020-08-04, godz. 08:49 Grzegorz Krukowski o Forum Młodych PiS w ostatniej kampanii wyborczej i w najbliższej przyszłości - Okres wyborczy zawsze jest bardziej sprzyjający dla młodzieżówek, ponieważ jest co robić, wokół czego się skupiać – przyznał Grzegorz Krukowski… » więcej 2020-08-03, godz. 08:38 Paweł Kampa o zarzutach prokuratorskich dla marszałka województwa i Konwencji Stambulskiej Jaki jest stosunek Lewicy do afery z zarzutem prokuratorskim dla marszałka województwa? Czy Konwencję Stambulską należy wypowiedzieć? Między innymi te pytania… » więcej 2020-08-02, godz. 08:35 Justyna Merz i Sławomir Gierymski o sprzęcie, jaki marzy się ratownikom – Od paru lat działam w opolskim WODRz-e, z czego bardzo się cieszę – przyznał Sławomir Gierymski, wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce, który… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***