Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o kampanii wyborczej
2020-06-05, 08:55 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o kampanii wyborczej

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska zaprzepaściła wiele okazji, żeby poprowadzić rodaków do, może nie sukcesu, ale przejścia suchą stopą przez ten trudny czas - mówiła w porannej rozmowie „W 4 oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, zapytana o wczorajsze posiedzenie sejmu na którym głosowano ws. wotum zaufania dla rządu i premiera.

Prócz głosowania nad wotum zaufania dla rządu, głosowano także nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza szumowskiego, ale i nad tarczą antykryzysową 4.0 oraz dodatku solidarnościowym, określanym jako „dudowe”.


- Prezydent zaproponował premierowi, aby zrobić „sprawdzam”, bo opozycja niepotrzebnie miesza w nastrojach społecznych. Chodziło o przerwanie kryzysu ustrojowego i tych narzekań o jednym czy drugim terminie wyborów. I jeśli opozycja ma siłę i wmawia coś narodowi to proszę, odwołajcie nas. I okazało się, że opozycja nie ma takiej siły. Więc mówienie, że oni reprezentują większość Polaków jest nieprawdą i socjologiczną manipulacją – mówiła poseł Porowska.


Poseł PiS dodała też, że wczorajsze głosowanie nad wotum zaufania było też okazją do rozliczenia wszystkich działań rządu PiS i 5 lat kadencji prezydenta Dudy. – Była to też okazja do precyzyjnego pokazania tego co Polska zrobiła w ramach walki z koronawrisuem, tego co rząd zaproponował Polakom żeby uchronić ich i polską gospodarkę – mówiła szefowa PiS w regionie.


Zdaniem naszego gościa, opozycja lekceważy pomoc przekazywaną przez rząd. – Przypomnę, że dla Polski to są miliardy złotych, a dla województwa opolskiego do poniedziałku było to 331 mln złotych dla opolskich przedsiębiorców. Dzięki nim uratowaliśmy 85 tys. miejsc pracy – podkreślała poseł PiS.


Poseł Porowska wskazała, że warto porównywać sytuację epidemiczną w Polsce do sytuacji w innych krajach. – Takie porównanie przedstawił zarówno premier jak i minister Szumowski. To porównanie jest znane, ono jest pokazywane dwa razy dziennie, są komunikaty Ministerstwa Zdrowia, premier Morawiecki przekazywał jak wygląda sytuacja w Polsce i na świecie pod względem zachorowalności i śmiertelności.


- Możemy rozmawiać na argumenty, bo zawsze mówimy, ze błędów nie popełnia ten kto nic nie robi, więc jeśli je popełniliśmy jesteśmy w stanie się przyznać, debatować, przeanalizować i nawet przeprosić, ale opozycja kieruje w stronę ministra Szumowskiego nieprawdziwe informacje – dodała poseł Porowska.

Zobacz także

2020-08-01, godz. 08:35 Dr Tomasz Greniuch o heroizmie powstańców i okolicznościach wybuchu Powstania Warszawskiego – Na pewno wielkie emocje, na pewno adrenalina na wysokim poziomie. Wszyscy czekali na godzinę „W” – powiedział o atmosferze w dniu wybuchu Powstania… » więcej 2020-07-31, godz. 09:10 Dawid Drożdż o jubileuszu, sukcesach i działalności Polskiego Czerwonego Krzyża - Jak każde stowarzyszenie co cztery lata mamy zjazd sprawozdawczo – wyborczy, który podsumowuje działalność, wybiera nowe władzy i wytycza kierunki działania… » więcej 2020-07-30, godz. 08:52 Manfred Grabelus o programach wymiany pieców na węgiel – W latach 60., 70. zaczęliśmy montować na potęgę piece opalane węglem, a teraz ponosimy tego skutki – powiedział Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-07-29, godz. 09:31 Marek Froelich o przebiegu żniw na Opolszczyźnie - Do wczoraj byliśmy optymistami, jeśli chodzi o żniwa - powiedział Marek Froelich, prezes Izby Rolniczej w Opolu. Wszystko bowiem wskazywało na to, że… » więcej 2020-07-28, godz. 08:48 Piotr Bujak o tym, że wystarczyła jedna weselna impreza i gmina Głogówek znalazła się w tarapatach. Pięć zakażeń… - Informacja o zakażeniach dotarła do nas w piątek rano i postawiła nas w stan pełnej gotowości. Urząd na dziś funkcjonuje w tym trybie, który znamy z… » więcej 2020-07-27, godz. 09:16 Janusz Kowalski o zamiarze pozbawienia stanowiska marszałka województwa – W najbliższych dniach złożymy wniosek o odwołanie marszałka Andrzeja Buły i mam nadzieję, że przestanie być marszałkiem województwa opolskiego –… » więcej 2020-07-25, godz. 08:30 Mjr Jarosław Timoszuk i sierż. Grzegorz Kowalski o rajdzie rowerowym na rzecz chorych na nowotwory - Minutę po północy 26 lipca wyruszamy do Gdańska na rowerach. Grupa składa się z 3 osób, w tym dwóch funkcjonariuszy z Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach… » więcej 2020-07-26, godz. 08:30 Doc. dr hab. Janusz Kubicki o nieznanych faktach z historii polskich królów i królowych - Pasjonuję się historią Śląska, Opola, Polski i Europy – przyznał emerytowany lekarz ginekolog doc. dr hab. Janusz Kubicki, który jest autorem kilku… » więcej 2020-07-24, godz. 10:16 Anna Łysy o najczęstszych wykroczeniach kierowców ciężarówek i dostawczaków – W tym wakacyjnym okresie dbamy przede wszystkim o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – powiedziała Anna Łysy, zastępca wojewódzkiego inspektora transportu… » więcej 2020-07-23, godz. 08:47 Dr Ewa Kosowska-Korniak o tym, jak uspokoić nastroje w dyskursie społecznym i unikać hejtu Dr Ewa Kosowska-Korniak, Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu - To jest bardzo smutne. Teraz potrzebujemy wyciszenia - oceniła agresję w trakcie kampanii politycznej… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***