Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o kampanii wyborczej
2020-06-05, 08:55 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o kampanii wyborczej

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska zaprzepaściła wiele okazji, żeby poprowadzić rodaków do, może nie sukcesu, ale przejścia suchą stopą przez ten trudny czas - mówiła w porannej rozmowie „W 4 oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, zapytana o wczorajsze posiedzenie sejmu na którym głosowano ws. wotum zaufania dla rządu i premiera.

Prócz głosowania nad wotum zaufania dla rządu, głosowano także nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza szumowskiego, ale i nad tarczą antykryzysową 4.0 oraz dodatku solidarnościowym, określanym jako „dudowe”.


- Prezydent zaproponował premierowi, aby zrobić „sprawdzam”, bo opozycja niepotrzebnie miesza w nastrojach społecznych. Chodziło o przerwanie kryzysu ustrojowego i tych narzekań o jednym czy drugim terminie wyborów. I jeśli opozycja ma siłę i wmawia coś narodowi to proszę, odwołajcie nas. I okazało się, że opozycja nie ma takiej siły. Więc mówienie, że oni reprezentują większość Polaków jest nieprawdą i socjologiczną manipulacją – mówiła poseł Porowska.


Poseł PiS dodała też, że wczorajsze głosowanie nad wotum zaufania było też okazją do rozliczenia wszystkich działań rządu PiS i 5 lat kadencji prezydenta Dudy. – Była to też okazja do precyzyjnego pokazania tego co Polska zrobiła w ramach walki z koronawrisuem, tego co rząd zaproponował Polakom żeby uchronić ich i polską gospodarkę – mówiła szefowa PiS w regionie.


Zdaniem naszego gościa, opozycja lekceważy pomoc przekazywaną przez rząd. – Przypomnę, że dla Polski to są miliardy złotych, a dla województwa opolskiego do poniedziałku było to 331 mln złotych dla opolskich przedsiębiorców. Dzięki nim uratowaliśmy 85 tys. miejsc pracy – podkreślała poseł PiS.


Poseł Porowska wskazała, że warto porównywać sytuację epidemiczną w Polsce do sytuacji w innych krajach. – Takie porównanie przedstawił zarówno premier jak i minister Szumowski. To porównanie jest znane, ono jest pokazywane dwa razy dziennie, są komunikaty Ministerstwa Zdrowia, premier Morawiecki przekazywał jak wygląda sytuacja w Polsce i na świecie pod względem zachorowalności i śmiertelności.


- Możemy rozmawiać na argumenty, bo zawsze mówimy, ze błędów nie popełnia ten kto nic nie robi, więc jeśli je popełniliśmy jesteśmy w stanie się przyznać, debatować, przeanalizować i nawet przeprosić, ale opozycja kieruje w stronę ministra Szumowskiego nieprawdziwe informacje – dodała poseł Porowska.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 10:36 Adrian Czubak o finale kampanii wyborczej Adrian Czubak, wojewoda opolski Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Na to pytanie odpowiedzą sobie Polacy przy urnach wyborczych w niedzielę, a piątek to ostatni… » więcej 2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***