Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o kampanii wyborczej
2020-06-05, 08:55 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o kampanii wyborczej

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska zaprzepaściła wiele okazji, żeby poprowadzić rodaków do, może nie sukcesu, ale przejścia suchą stopą przez ten trudny czas - mówiła w porannej rozmowie „W 4 oczy” Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie, zapytana o wczorajsze posiedzenie sejmu na którym głosowano ws. wotum zaufania dla rządu i premiera.

Prócz głosowania nad wotum zaufania dla rządu, głosowano także nad wotum nieufności dla ministra zdrowia Łukasza szumowskiego, ale i nad tarczą antykryzysową 4.0 oraz dodatku solidarnościowym, określanym jako „dudowe”.


- Prezydent zaproponował premierowi, aby zrobić „sprawdzam”, bo opozycja niepotrzebnie miesza w nastrojach społecznych. Chodziło o przerwanie kryzysu ustrojowego i tych narzekań o jednym czy drugim terminie wyborów. I jeśli opozycja ma siłę i wmawia coś narodowi to proszę, odwołajcie nas. I okazało się, że opozycja nie ma takiej siły. Więc mówienie, że oni reprezentują większość Polaków jest nieprawdą i socjologiczną manipulacją – mówiła poseł Porowska.


Poseł PiS dodała też, że wczorajsze głosowanie nad wotum zaufania było też okazją do rozliczenia wszystkich działań rządu PiS i 5 lat kadencji prezydenta Dudy. – Była to też okazja do precyzyjnego pokazania tego co Polska zrobiła w ramach walki z koronawrisuem, tego co rząd zaproponował Polakom żeby uchronić ich i polską gospodarkę – mówiła szefowa PiS w regionie.


Zdaniem naszego gościa, opozycja lekceważy pomoc przekazywaną przez rząd. – Przypomnę, że dla Polski to są miliardy złotych, a dla województwa opolskiego do poniedziałku było to 331 mln złotych dla opolskich przedsiębiorców. Dzięki nim uratowaliśmy 85 tys. miejsc pracy – podkreślała poseł PiS.


Poseł Porowska wskazała, że warto porównywać sytuację epidemiczną w Polsce do sytuacji w innych krajach. – Takie porównanie przedstawił zarówno premier jak i minister Szumowski. To porównanie jest znane, ono jest pokazywane dwa razy dziennie, są komunikaty Ministerstwa Zdrowia, premier Morawiecki przekazywał jak wygląda sytuacja w Polsce i na świecie pod względem zachorowalności i śmiertelności.


- Możemy rozmawiać na argumenty, bo zawsze mówimy, ze błędów nie popełnia ten kto nic nie robi, więc jeśli je popełniliśmy jesteśmy w stanie się przyznać, debatować, przeanalizować i nawet przeprosić, ale opozycja kieruje w stronę ministra Szumowskiego nieprawdziwe informacje – dodała poseł Porowska.

Zobacz także

2020-07-19, godz. 09:15 Anna Tarka o wartości bajek – nie tylko w Dniu Czerwonego Kapturka - Bajki bawią, uczą myślenia i empatii – zastrzegła psycholog Anna Tarka. – Rozwijają dziecięcą wyobraźnię i kształtują umiejętność ładnego wypowiadania się. » więcej 2020-07-18, godz. 09:30 Katarzyna Idziorek o pomysłowości szmuglerów w próbach dostarczenia różnych przesyłek do osadzonych - Jest korespondencja listowna, całkiem dobrze opanowane mamy widzenia za pomocą skype’a - powiedziała kapitan Katarzyna Idziorek, rzecznik prasowy dyrektora okręgowego… » więcej 2020-07-17, godz. 09:10 Renata Cygan o sytuacji na rynku pracy w regionie Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu - Sytuacja na rynku pracy na Opolszczyźnie się normuje. Na koniec czerwca mamy niewielki wzrost… » więcej 2020-07-16, godz. 09:04 Iwona Zyman i Aleksandra Pawlicka z opolskiej delegatury NIK komentują najnowszy raport z kontroli gmin - Z naszej kontroli wychodzi to, co mieszkańcy województwa wiedzą intuicyjnie, tzn. że ta pomoc jest trochę rozdawana – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy… » więcej 2020-07-13, godz. 09:29 WYBORY 2020: Violetta Porowska komentuje wynik wyborów prezydenckich – To wielkie zwycięstwo, bo mieliśmy prawie 70 procentową frekwencję, a więc 70% ludzi, którzy mieli uprawnienia poszło do wyborów i to jest bardzo, bardzo mocny… » więcej 2020-07-12, godz. 08:25 Karol Brandys o oszustwach i łatwowierności ofiar – Nie ma właściwie dnia, by oszuści nie dzwonili do osób starszych – przyznał podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. » więcej 2020-07-11, godz. 08:25 Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami – Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***