Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta…
2020-06-03, 08:23 Autor: Joanna Matlak

Sabina Nowosielska o trudnej sytuacja urzędu miasta w Kędzierzynie-Koźlu, który z powodu epidemii został zamknięty

Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska [fot. Paula Hołubowicz]
Sabina Nowosielska, burmistrz Kędzierzyna-Koźla
- Jest to jeden wydział, który zajmował się kontaktem z naszymi mieszkańcami - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla, pytana o urzędników urzędu miasta u których wykryto koronawirusa. Jeszcze wczoraj mówiono o jednym przypadku, w rozmowie z Radiem Opole prezydent poinformowała o 5 przypadkach, a chwilę przed 9.00 rzecznik Urzędu Miasta przekazał informacje, że jest to już 6 osób.
- Urząd miasta jest aktualnie zamknięty, wszyscy pracownicy są na pracy zdalnej, mają przełączone telefony stacjonarne, stacjonarne komputery są tak skonfigurowane, że można je obsługiwać z domu – poinformowała prezydent i dodała, że cały urząd badany nie będzie.

Osoby zarażone poszły na badania tylko ze względu na to, że źle się czuły. – Ich choroba przebiegała łagodnie, mieli typowe grypowe objawy. Już czują się dobrze ale na pewno będzie dezynfekcja tych miejsc, gdzie wstępowali, ale pracujemy. Można pisać elektronicznie – dodała Sabina Nowosielska. Prezydent Kędzierzyna-Koźla nie będzie przebadana, ponieważ nie miała kontaktu z zakażonymi.

Jak przyznała w naszej rozmowie sytuacja samorządów jest trudna, ale np. przedsiębiorcom jest udzielana pomoc. Podjęto decyzję miedzy innymi o odroczeniu, bądź umorzeniu części płatności, łącznie na kwotę ok. 800 tysięcy złotych. Wnioski można jeszcze składać do końca czerwca.

Naszego gościa pytaliśmy też o kondycję finansową miasta, budżet obywatelski i dotacje miejskie na wymianę tzw. kopciuchów.

Zobacz także

2020-07-10, godz. 10:36 Adrian Czubak o finale kampanii wyborczej Adrian Czubak, wojewoda opolski Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Na to pytanie odpowiedzą sobie Polacy przy urnach wyborczych w niedzielę, a piątek to ostatni… » więcej 2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***