Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Katarzyna Czochara o obchodach Święta Flagi w ubiegłych…
2020-05-02, 08:35 Autor: Witold Żurawicki

Katarzyna Czochara o obchodach Święta Flagi w ubiegłych latach i jego perspektywach

Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara [zdj. Radio Opole]

- Osób, które w Moszczance zaczęły organizować obchody, które z czasem stały się uroczystościami wojewódzkimi, było bardzo wiele, ja byłam tylko jednym z liderów – podkreśliła posłanka PiS Katarzyna Czochara.

Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Żurawicki
Obchody rozpoczęły się w tej miejscowości w roku 2008, czyli w cztery lata po oficjalnym rozpoczęciu celebrowania tego święta w Polsce. 90 procent społeczności Moszczanki to przybysze ze wschodu, wśród których przywiązanie do symboli narodowych jest bardzo silne. Od 2009 roku patronat honorowy nad obchodami w Moszczance objął Ś.P. Prezydent RP Lech Kaczyński.

- Święto flagi tak naprawdę łączy wszystkich Polaków tych, którzy mieszkają na terenie naszego kraju, ale też Polonii- zaznaczyła Katarzyna Czochara.

Oczywiście święto jest też okazją do edukacji i wychowywania młodzieży. Z tej okazji niemal przez cały rok szkolny w wielu szkołach odbywają się różnego rodzaju akademie, konkursy przybliżające symbole narodowe, historię Polski.

- O godzinie 12:00 niech każdy mieszkaniec Opolszczyzny odśpiewa choćby jedną zwrotkę hymnu narodowego – zaapelowała Katarzyna Czochara.

Zobacz także

2020-06-14, godz. 08:20 Tomasz Greniuch o tragicznej historii, o pracach poszukiwawczych IPN-u - Nasz instytut został powołany między innymi do szukania grobów ofiar totalitaryzmów – wyjaśnił dr Tomasz Greniuch, naczelnik opolskiej Delegatury Instytutu… » więcej 2020-06-13, godz. 08:20 Dr Ewa Kosowska – Korniak o tym, czy potrafimy korzystać z dobrych rad, o wartości mediacji - Bardzo często różne osoby przychodzą po radę co robić w sytuacji konfliktu, bo ten konflikt zaczyna nas tak uwierać, że nie możemy normalnie funkcjonować… » więcej 2020-06-12, godz. 08:16 WYBORY 2020: Violetta Porowska o planie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Opolszczyźnie Violetta Porowska, szefowa PiS w województwie opolskim - Brzeg to oczywisty punkt na kampanijnej mapie, bo wiemy, że jest to miejsce, które jest ostoją prawicowych… » więcej 2020-06-11, godz. 08:20 Ksiądz Józef Żyłka o kwietnych dywanach na procesje Bożego Ciała i o hodowli gołębi - Patronka naszej parafii słynęła z dobroci - powiedział ksiądz Józef Żyłka, proboszcz parafii pw. świętej Elżbiety Węgierskiej w Kluczu. – Stąd… » więcej 2020-06-10, godz. 08:39 Bartłomiej Stawiarski o tym, jak samorząd zmaga się z zakażeniami wśród pracowników urzędu miasta w Namysłowie Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa - Poza stwierdzonymi dwoma, nie mamy na razie informacji o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w urzędzie… » więcej 2020-06-09, godz. 09:19 Tomasz Kwiatek o nowych naborach w ramach pomocy dla przedsiębiorców Tomasz Kwiatek, wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Opolu - Jako urząd dysponujemy 83 mln złotych, z danych na wczoraj wynika, że już wypłaciliśmy 45… » więcej 2020-06-08, godz. 08:53 Rafał Tkacz o tym, jak będziemy mogli zagłosować w zbliżających się wyborach prezydenckich Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Te wybory są o tyle inne, że podpisy, które zostały zebrane w wyborach 10 maja zachowują… » więcej 2020-06-08, godz. 11:42 Jarosław Gerczak o tym, w jaki sposób bezpiecznie obłożyć się rojem pszczół, hodowli i zagrożeniach dla owad… - W roku 2012 moje ciało było pokryte pszczołami od pasa do klatki piersiowej – wspomniał swój rekord Jarosław Gerczak, hodowca pszczół z Moszczanki… » więcej 2020-06-05, godz. 13:10 Marek Dyjasz o przestępczości w okresie pandemii, prognozowanej aktywności bandytów - Jeśli chodzi o przestępczość kryminalną twardą, czyli kradzieże, włamania, bójki to statystyki policyjne notują duży spadek – podkreślił Marek… » więcej 2020-06-05, godz. 08:55 Violetta Porowska o kampanii wyborczej - Przekaz był bardzo jasny: trzeba przerwać ten teatralny spektakl udowadniania, że w Polsce nic się nie dzieje w ramach walki z koronawirusem, że Polska… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***