Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Podinsp. Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej…
2020-03-24, 08:32 Autor: Joanna Matlak

Podinsp. Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o konsekwencjach prawnych z nieprzestrzegania zasad kwarantanny

Marzena Grzegorczyk [fot. Agnieszka Lubczańska]
Marzena Grzegorczyk [fot. Agnieszka Lubczańska]
- Od samego początku głośno mówimy o tym, żeby ograniczać spotkania i żeby zostać w domu. To służy nam wszystkim, bo wychodząc na zewnątrz narażamy ratowników, policjantów i strażaków, czyli te osoby, które w nagłej sytuacji służą nam pomocą – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” podinspektor Marzena Grzegorczyk, rzecznik prasowy Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.
Naszego gościa pytaliśmy, jak w obecnej sytuacji zmieniła się praca policjantów. – Sprawdzamy osoby objęte kwarantanną. W tej chwili to 1463 osoby i je należy raz na dobę sprawdzić. Z pomocą przyszli nam żołnierze.

- Policjant nie wchodzi do naszego mieszkania – zwróciła uwagę podinspektor Grzegorczyk. - Chodzi o zachowanie maksimum bezpieczeństwa. Zazwyczaj wykonujemy telefony, dzwonimy przez domofon, są wyjścia na balkon, patrzymy przez okno. Najczęściej wysyłani są dzielnicowi, bo znają swój teren i mieszkańców i łatwo zidentyfikować osobę pod kwarantanną – mówiła rzecznik KWP.

- Kolejną rzeczą jest aplikacja „Kwarantanna domowa”, która bardzo nam pomaga. Ta liczba osób objętych izolacją się zwiększa, a chodzi o to żeby pomóc jedni drugim, policjantom, wojsku i służbom sanitarnym – mówiła Grzegorczyk.

Zobacz także

2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »