Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o sposobie na przeprowadzenie posiedzenia…
2020-03-23, 09:49 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o sposobie na przeprowadzenie posiedzenia Sejmu w czasie pandemii

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- W sytuacji pandemii bardzo ważne jest, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie sejmu i senatu, który jest bardzo potrzebny, by elastycznie przyjmować kolejne ustawy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych.
Nasz gość podkreślał, że znaleźliśmy się w sytuacji, „o której nam się nie śniło i sejm i senat muszą na każde zawołanie podejmować ustawy”. – Gospodarka cierpi, cierpią Polacy. Nie znamy wszystkich skutków społecznych i gospodarczych i nie wiemy ile potrwa izolacja – podkreślił Kowalski.

Opolski poseł zaproponował, aby najbliższe posiedzenie sejmu (pierwotnie zaplanowane na 25 i 26 marca, ostatnio wstępnie ustalono je na 27 marca, a ostateczna decyzja co do miejsca zapadnie we wtorek), odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Budynek przy ul. Wiejskiej jest mały i nie spełniłby warunków bezpieczeństwa. Już nie chodzi o samych posłów, ale też pracowników czy dziennikarzy. Na Stadionie Narodowym w 2016 roku odbywał się szczyt NATO – przypomniał Kowalski.

Nasz gość mówił też o akcji „Lot do domu”, która trwa od 15 marca. Dotąd chęć powrotu do kraju zgłosiło ponad 45 tysięcy osób, z których wróciło ponad 25 tysięcy.

– Akcja potrwa do chwili, kiedy ostatni Polak wróci do domu. Akurat odpowiadam za nadzór nad koleją i PKS-ami i od piątku z lotniska Chopina w Warszawie, autobusy Polonus w 9 kierunkach wożą Polaków w warunkach bezpiecznych. Podobnie pociągi Intercity – powiedział wiceminister Kowalski.

Zobacz także

2020-04-06, godz. 08:26 Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia. Kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie. To on zdecyduje czy sytuacja… » więcej 2020-04-05, godz. 08:24 Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza 5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom… » więcej 2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej 2020-03-27, godz. 08:48 Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa. - Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »