Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janusz Kowalski o sposobie na przeprowadzenie posiedzenia…
2020-03-23, 09:49 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o sposobie na przeprowadzenie posiedzenia Sejmu w czasie pandemii

Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
Janusz Kowalski [fot. Paula Hołubowicz]
- W sytuacji pandemii bardzo ważne jest, żeby zabezpieczyć funkcjonowanie sejmu i senatu, który jest bardzo potrzebny, by elastycznie przyjmować kolejne ustawy - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski i wiceminister aktywów państwowych.
Nasz gość podkreślał, że znaleźliśmy się w sytuacji, „o której nam się nie śniło i sejm i senat muszą na każde zawołanie podejmować ustawy”. – Gospodarka cierpi, cierpią Polacy. Nie znamy wszystkich skutków społecznych i gospodarczych i nie wiemy ile potrwa izolacja – podkreślił Kowalski.

Opolski poseł zaproponował, aby najbliższe posiedzenie sejmu (pierwotnie zaplanowane na 25 i 26 marca, ostatnio wstępnie ustalono je na 27 marca, a ostateczna decyzja co do miejsca zapadnie we wtorek), odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

– Budynek przy ul. Wiejskiej jest mały i nie spełniłby warunków bezpieczeństwa. Już nie chodzi o samych posłów, ale też pracowników czy dziennikarzy. Na Stadionie Narodowym w 2016 roku odbywał się szczyt NATO – przypomniał Kowalski.

Nasz gość mówił też o akcji „Lot do domu”, która trwa od 15 marca. Dotąd chęć powrotu do kraju zgłosiło ponad 45 tysięcy osób, z których wróciło ponad 25 tysięcy.

– Akcja potrwa do chwili, kiedy ostatni Polak wróci do domu. Akurat odpowiadam za nadzór nad koleją i PKS-ami i od piątku z lotniska Chopina w Warszawie, autobusy Polonus w 9 kierunkach wożą Polaków w warunkach bezpiecznych. Podobnie pociągi Intercity – powiedział wiceminister Kowalski.

Zobacz także

2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »