Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Andrzej Buła o regionalnej pomocy dla organizacji…
2020-03-19, 08:35 Autor: Maciej Wajler

Andrzej Buła o regionalnej pomocy dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw.

Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
- Priorytetem dla nas jest to, żebyśmy wypłacali zaliczki dla przedsiębiorców w ramach unijnych projektów. Staramy się rozmawiać z naszymi beneficjentami, organizacjami, szkołami, urzędami i samorządami w zakresie elastyczności realizacji projektów - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego pytany o regionalną pomoc skierowaną do szpitali, organizacji pozarządowych, szkół i przedsiębiorców.
Beneficjenci będą musieli złożyć aneksy do swoich umów. - Pod swoją opieką mamy 700 umów z różnymi partnerami o pieniądze unijne. Mamy kilkuset partnerów w organizacjach i fundacjach. Ich działalność jest zawieszona. Chodzi o to, żeby przeaneksować umowy, zmienić terminy realizacji różnych wydarzeń czy przedsięwzięć – mówił marszałek.- Nie da się np. realizować projektów edukacyjnych, bo szkoła jest zamknięta. Więc my będziemy przeznaczali pieniądze na coś innego, może np. na infrastrukturę do prowadzenia zdalnej nauki – powiedział Buła.Do godziny 10.00 w piątek opolskie szpitale (wszystkie), które już realizują projekty unijne mają czas na zgłoszenie dodatkowych potrzeb. - Szpitale będą do nas składać wnioski o to, co jest im niezbędne czyli np. zakup środków ochrony osobistej czy urządzenia do badań. My będziemy w tych projektach, które są realizowane zwiększać o te kwoty zapotrzebowania. Mamy 16,5 mln złotych. Podobnie chcemy zrobić z projektami z obszaru usług społecznych i zdrowotnych – mówił nasz gość.

Zobacz także

2020-04-06, godz. 08:26 Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia. Kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie. To on zdecyduje czy sytuacja… » więcej 2020-04-05, godz. 08:24 Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza 5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom… » więcej 2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej 2020-03-27, godz. 08:48 Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa. - Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »