Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Andrzej Buła o regionalnej pomocy dla organizacji…
2020-03-19, 08:35 Autor: Maciej Wajler

Andrzej Buła o regionalnej pomocy dla organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw.

Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
- Priorytetem dla nas jest to, żebyśmy wypłacali zaliczki dla przedsiębiorców w ramach unijnych projektów. Staramy się rozmawiać z naszymi beneficjentami, organizacjami, szkołami, urzędami i samorządami w zakresie elastyczności realizacji projektów - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego pytany o regionalną pomoc skierowaną do szpitali, organizacji pozarządowych, szkół i przedsiębiorców.
Beneficjenci będą musieli złożyć aneksy do swoich umów. - Pod swoją opieką mamy 700 umów z różnymi partnerami o pieniądze unijne. Mamy kilkuset partnerów w organizacjach i fundacjach. Ich działalność jest zawieszona. Chodzi o to, żeby przeaneksować umowy, zmienić terminy realizacji różnych wydarzeń czy przedsięwzięć – mówił marszałek.- Nie da się np. realizować projektów edukacyjnych, bo szkoła jest zamknięta. Więc my będziemy przeznaczali pieniądze na coś innego, może np. na infrastrukturę do prowadzenia zdalnej nauki – powiedział Buła.Do godziny 10.00 w piątek opolskie szpitale (wszystkie), które już realizują projekty unijne mają czas na zgłoszenie dodatkowych potrzeb. - Szpitale będą do nas składać wnioski o to, co jest im niezbędne czyli np. zakup środków ochrony osobistej czy urządzenia do badań. My będziemy w tych projektach, które są realizowane zwiększać o te kwoty zapotrzebowania. Mamy 16,5 mln złotych. Podobnie chcemy zrobić z projektami z obszaru usług społecznych i zdrowotnych – mówił nasz gość.

Zobacz także

2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »