Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Sebastian Szczurek o wstrzymaniu wyjazdów do sanatoriów…
2020-03-16, 08:58 Autor: Joanna Matlak

Sebastian Szczurek o wstrzymaniu wyjazdów do sanatoriów oraz pomocy dla przedsiębiorców

Sebastian Szczurek i Joanna Matlak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sebastian Szczurek i Joanna Matlak [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Podjęliśmy decyzję, by nasze sale obsługi wyłączyć z bezpośredniej obsługi klientów, natomiast jeśli ktoś chce złożyć dokumenty, to oczywiście może to zrobić, ponieważ we wszystkich placówkach będzie wyodrębniona strefa, gdzie można samodzielnie złożyć wnioski. W wydzielonych strefach będą specjalne skrzynki na wnioski od klientów - mówił w porannej rozmowie Sebastian Szczurek, rzecznik opolskiego oddziału ZUS, pytany o zmiany w funkcjonowaniu placówki.
Z Sebastianem Szczurkiem rozmawia Joanna Matlak
- Każda skrzynka będzie opatrzona datą, na skrzynce będą dostępne duże, brązowe koperty i jeśli ktoś składa plik dokumentów to może je wrzucić do skrzynki. One podlegają trzydniowej kwarantannie, więc po trzech dniach zostaną pobrane, ale nie będzie to miało wpływu na termin realizacji spraw. Wszystkie placówki w województwie i kraju przyjęły takie rozwiązanie – powiedział nasz gość.

Opolski rzecznik ZUS wskazał także, że od dziś zostają wstrzymane bezpośrednie badania u lekarzy orzeczników i w komisjach lekarskich.

– Te badania, które były planowane również zostają odwołane. Od dzisiaj do 27 marca. Nasi pracownicy już informują takie osoby i udaje nam się to dobrze, bo takich wizyt mamy kilkadziesiąt i już mogę pochwalić naszych pracowników, bo osoby, które miały wizytę dzisiaj w 100 procentach zostały poinformowane. Jeśli nie będzie potrzeby bezpośredniego badania to te decyzje będą wydawane zaocznie na podstawie dokumentów – mówił Szczurek.

Ponadto ZUS wstrzymał wyjazdy do sanatoriów, a dla przedsiębiorców przygotował kilkanaście form oddłużenia. Szczegóły można uzyskać w Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem: 22 560 16 00.

Zobacz także

2020-04-06, godz. 08:26 Marcin Ociepa w porannej rozmowie "W cztery oczy" - Ostatecznie dowiemy się pewnie w połowie kwietnia. Kiedy minister zdrowia, który jest konstytucyjnie odpowiedzialny za te kwestie. To on zdecyduje czy sytuacja… » więcej 2020-04-05, godz. 08:24 Marek Bocianowski o Dniu Leśnika i Drzewiarza 5 kwietnia, w Dniu Leśnika i Drzewiarza, Marek Bocianowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Prószków, opowiedział o tym, jak ważne są lasy i co zawdzięczamy ludziom… » więcej 2020-04-04, godz. 08:24 Katarzyna Małkowska o codziennej służbie medycznej w szeregach wojska W dniu Święta Wojskowej Służby Zdrowia rozmawialiśmy z młodszym chorążym Katarzyną Małkowską z Grupy Zabezpieczenia Medycznego 10 Opolskiej Brygady Logistycznej… » więcej 2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej 2020-03-27, godz. 08:48 Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa. - Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »