Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej…
2020-02-24, 08:47 Autor: Joanna Matlak

Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie

Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie
- Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL i kandydat na prezydenta.
Nasz gość powiedział, że temat ochrony zdrowia to dla niego temat najważniejszy, ale w trakcie rozmowy poruszyliśmy także kwestię oferty dla młodego elektoratu oraz depopulacji naszego regionu. Szef PSL zwrócił uwagę, że mieszkanie jest dzisiaj podstawowym problemem.

- Trzeba zachęcać do pozostania w mniejszych miejscowościach, stąd pomysł programu „Własny kąt”, czyli 50 tys. złotych na wkład własny. Te 50 tys. złotych w Opolu, Kluczborku, czy Nysie znaczy więcej niż 50 tys. złotych w Warszawie. Mówimy o bezzwrotnej inwestycji i ona jest na kanwie trochę nieudanego programu „Mieszkanie Plus”. Wkład własny daje w ogóle szansę na myślenie o zakupie własnego mieszkania. Jest też drugi pomysł czyli „ziemia za złotówkę” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Nasz gość opowiedział także o pomyśle 1000 plus dla studentów. - To stypendium, które byłoby przyznawane dla studentów szczególnie związanych z zawodami, których dzisiaj brakuje, są to obszary inżynieryjne, informatyczne czy medyczne. To nie jest kredyt. Student nie musi zwracać pieniędzy dla państwa tylko gwarantuje, że przez 10 lat po ukończeniu nauki będzie pracował w Polsce – powiedział prezes PSL.

Władysław Kosiniak Kamysz odwiedził wczoraj kilka podopolskich gospodarstw m.in. z Kotorza Małego, a wieczorem uczestniczył w debacie organizowanej przez Młodzieżową Radę Miasta Opola. W poniedziałek planuje objechać Dolny Śląsk.

Zobacz także

2020-04-03, godz. 09:27 Jarosław Kończyło o otwarciu Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej w monoprofilowym szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu - Zespół ratownictwa medycznego przywiózł nam pacjenta, który miał wiele chorób. Jego stan zdrowia był… » więcej 2020-04-01, godz. 09:21 Ks. Arnold Drechsler o opolskiej odsłonie ogólnopolskiej akcji #PomocdlaSeniora Cartias Polska przeznacza 1 milion złotych na nową akcję #Pomoc Dla Seniora. Pieniądze trafiły też do opolskiej Stacji Caritas. - Ten milion złotych podzielono… » więcej 2020-03-31, godz. 09:51 Michał Siek o zdalnych próbnych egzaminach i zakupie sprzętu dla uczniów i nauczycieli do zdalnej nauki – O tym decydują same szkoły. Niektóre organizowały już sobie egzaminy próbne, niektóre już nawet dwa takie przeprowadzały, albo we współpracy z jakimś wydawnictwem… » więcej 2020-03-30, godz. 09:40 Karolina Banaszek o Narodowym Spisie Ludności i Mieszkań w 2021 roku - Podjęliśmy decyzję o tym, żeby nie puszczać rachmistrzów w teren. Więc po pierwsze będzie to samospis przez internet, a po drugie spis będzie można wykonywać… » więcej 2020-03-29, godz. 08:20 Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa o krwiodawstwie w czasach pande… W ostatnim czasie coraz częściej słychać zachętę do oddawania krwi. Dr Iwona Rajca-Biernacka, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu… » więcej 2020-03-28, godz. 08:20 Waldemar Fedak o środowisku i trosce, a także o najbardziej przyznaje energii dla naszej planety W ostatnią sobotę marca, rokrocznie gasną światła w ramach „Godziny dla Ziemi”. O tym, czy warto w ten sposób demonstrować troskę o środowisko, a także o najbardziej… » więcej 2020-03-27, godz. 08:48 Tomasz Ognisty o pakiecie działań osłonowych dla rolnictwa w związku z pandemią koronawirusa. - Sprawa dotyczy np. mleka. Są mleczarnie, które już przysłały rolnikom pisma, że z dniem 1 kwietnia nie będą od nich odbierać mleka. Na rynku wołowiny i wieprzowiny… » więcej 2020-03-26, godz. 09:37 Arkadiusz Wiśniewski o tym jak zmieniło się funkcjonowanie miasta po kilkunastu dniach pandemii - Urząd działa w miarę normalnie. Wiele zadań, które nie wymaga kontaktu z klientem jest realizowanych elektronicznie - mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” Arkadiusz… » więcej 2020-03-25, godz. 09:42 Marcin Ociepa o tym, na jaką pomoc mogą liczyć samorządowcy oraz przedsiębiorcy w związku z tzw. Tarczą Antykryzysową – Dialog jest podstawowym obowiązkiem posła, dlatego że reprezentujemy mieszkańców, a także w jakimś sensie samorządowców. Nie da się rozwiązywać problemów i zarządzać… » więcej 2020-03-24, godz. 08:32 Podinsp. Marzena Grzegorczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu o konsekwencjach prawnych z nieprzestrzegania zasad… - Od samego początku głośno mówimy o tym, żeby ograniczać spotkania i żeby zostać w domu. To służy nam wszystkim, bo wychodząc na zewnątrz narażamy ratowników… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »