Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach…
2020-01-20, 08:55 Autor: Maciej Wajler

Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka

Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka
Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego
- Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia – powiedział w porannej rozmowie „W 4 oczy” Rafał Tkacz, Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego. Pytaliśmy o przygotowania do wyborów przedterminowych na burmistrza Ozimka, a dziś mija termin na zgłoszenia się do pracy w charakterze członka obwodowej komisji wyborczej.
Wybory w Ozimku odbędą się 9 lutego. – Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma 50% ważnych głosów, wtedy 23 lutego odbędzie się II tura w której zmierzy się dwójka kandydatów, która uzyskała najwyższy procent głosów w I turze.

Wybory uzupełniające odbędą się także 1 marca w gminie Pokój w związku ze śmiercią jednego z radnych. Zarejestrowano już 3 komitety wyborcze. Komitet Wyborczy Przyjazny Samorząd Powiatu Namysłowskiego, Komitet Wyborczy Stowarzyszenie Pokój Organizacja Pożytku Publicznego i Komitet Wyborczy Wyborców Pokój 2020. - Nie znamy jeszcze nazwisk kandydatów ponieważ czas na rejestrację kandydatów jest do 27 stycznia do północy – powiedział Rafał Tkacz.

Z kolei w Olszance na początku kwietnia odbędą się wybory uzupełniające, a będzie to powtórka po wyborach z zeszłego roku, do których nie zgłosił się żaden kandydat i żaden komitet. Jeśli znów nie będzie wyniku, to do końca kadencji w Olszance będzie wakat w radzie gminy.

- Wpłynęła do nas także rezygnacja jednej z radnych w Komprachcicach – mówił Rafał Tkacz zapowiadając kolejne wybory uzupełniające w tej gminie.

Zobacz także

2020-02-26, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o powstaniu nowego zakładu firmy UMICORE Największa zagraniczna inwestycja w regionie i jedna z większych w Polsce. Dzień po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład UMICORE w Radzikowicach… » więcej 2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej 2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »