Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego…
2020-01-15, 09:02 Autor: Maciej Wajler

Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.
- Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim i pomorskim. Drugi będzie już we wszystkich województwach, w każdym została wytypowana jedna gmina, u nas to będzie Prószków. Spis próbny będziemy robić między 1-30 kwietnia - mówiła Janina Kuźmicka, dyrektor Urzędu Statystycznego w Opolu.
- Będziemy zbierać informacje o szczegółowe informacje na temat życia, ilu nas jest, jak żyjemy, kim jesteśmy. Będziemy pytać o cechy demograficzne, wiek, płeć czy kraj urodzenia, stan cywilny, będą pytania dotyczące kraju urodzenia czy obywatelstwa. Będą też pytania o aktywność ekonomiczną, poziom, wykształcenia, niepełnosprawność, migracje wewnętrzne i zewnętrzne, również cechy etniczno-kulturowe – mówiła dyrektor GUS.

Dodajmy, że spisem będą objęte też mieszkania, budynki i ich wyposażenie.Spisy próbne to wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Będzie przeprowadzony od 1 kwietnia 2021 r. do 30 czerwca 2021 r.Informacje będą zbierane na trzy osoby: przez samospis na stronie internetowej GUS-u, co jest najłatwiejszym sposobem; ale także poprzez rachmistrzów, którzy będą odwiedzać nas w domu i przez wywiad telefoniczny. - Spis jest obowiązkowy – podkreśla dyrektor US w Opolu.

Zobacz także

2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej 2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej 2020-02-15, godz. 08:20 Małgorzata Ziółkowska o potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga O potrzebie ocieplenia wizerunku chirurga i pomyśle na to, jak można to zrobić, a także wyzwaniach medycyny, Ireneusz Prochera rozmawiał z Małgorzatą Ziółkowską… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »