Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta…
2020-01-14, 09:56 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy
– To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie wczorajszego przyjazdu Andrzeja Dudy do Namysłowa.
– Po raz pierwszy w tym pięknym mieście był prezydent Polski, 5 lat temu był tam witany jako kandydat z wielką sympatią. Padały słowa na sali, że jego przemówienie było dobre, rozsądne i ważne. Co najważniejsze większość swojej wizyty poświęcił na to, żeby być wśród ludzi, każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie, prezydent nawet wyszedł do tych co nie zmieścili się na sali – mówiła Porowska.

– Zapamiętałam takie piękna słowa prezydenta „Służę mojej Polsce, służę moim Polakom”. Prezydent jeszcze przyjedzie na Opolszczyznę. Termin jeszcze nie jest znany – podkreśliła poseł Porowska.

Naszego gościa pytaliśmy także o ostatnie transfery między partiami. Przypomnijmy, w ostatnich dniach z PiS do Solidarnej Polski przeszło kilku działaczy, m.in. radni Opola Sławomir Batko czy Michał Nowak.

– PiS na terenie województwa liczy 1000 osób, więc ta 10 osobowa ekipa, która przeszła do Solidarnej Polski, to są to osoby, które od dawna sympatyzowały z kolegami z Solidarnej Polski. To porządkuje sytuację i czyni ją przejrzystą. Obaw nie mam, cieszę się, że Solidarna Polska się wzmacnia, to przecież wciąż front Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli tak ma się stać, że te wszystkie frakcje związane ze Zjednoczoną Prawicą będą silne, to będzie to oznaczało, że prawica może w sposób jednoznaczny przejąć władzę na terenie województwa – mówiła Violetta Porowska.

Zobacz także

2021-01-16, godz. 08:30 Łukasz Berlik o historii Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego Zrzesza lokalnych miłośników przyrody, edukuje i popularyzuje przyrodoznawstwo, a kiedy trzeba interweniuje - Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze w styczniu obchodzi… » więcej 2021-01-10, godz. 08:30 Maciej Stefański o realizacji programu Czyste Powietrze - Rok temu realizacja wniosków programu Czyste Powietrze na Opolszczyźnie była na poziomie 32%, dzisiaj jest to 97%. W lipcu ubiegłego roku byliśmy pod tym… » więcej 2021-01-09, godz. 08:30 Monika Bartel o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Takie spisy powszechne prowadzone są co dziesięć lat, żeby zebrać informacje o ludności, sytuacji społeczno-ekonomicznej czy zasobach mieszkaniowych -… » więcej 2021-01-06, godz. 08:30 Piotr Giertych o Orszaku Trzech Króli w czasach pandemii - Orszaki się odbędą, ale w innej formie niż dotychczas - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Piotr Giertych rzecznik i przewodniczący Rady Fundacji… » więcej 2021-01-03, godz. 08:30 Monika Bartel o podobieństwach w poziomie życia i rozwoju w Polsce i Czechach Bezrobocie, migracja, demografia - opolski GUS we współpracy z partnerami w Czechach przebadał trzy sąsiadujące ze sobą regiony: województwo opolskie, region… » więcej 2021-01-02, godz. 08:30 Sebastian Szczurek o rejestracji umów o dzieło przez ZUS w 2021 roku - Wniosek będzie należy złożyć do siedmiu dni od zawarcia umowy o dzieło. Dla każdego wykonawcy dzieła trzeba złożyć oddzielny formularz RUD, a w jednym… » więcej 2021-01-01, godz. 08:30 Psycholog, Anna Tarka, o postanowieniach noworocznych - Musimy się zastanowić, dlaczego w ogóle tego chcemy? To jest clou wszystkiego – mówiła w porannej rozmowie Anna Tarka, psycholog, z którą rozmawialiśmy… » więcej 2020-12-31, godz. 08:38 Dr Bartłomiej Machnik o wydarzeniach politycznych w 2020 roku - Zaskakujący, wymagający i nieobliczalny – taki był ten rok w polityce w ocenie porannego gościa Radia Opole dr Bartłomieja Machnika, politologa z Collegium… » więcej 2020-12-30, godz. 08:42 Jarosław Kończyło o pierwszych szczepieniach kadry medycznej przeciw koronawirusowi O szczepieniu na koronawirusa, pierwszych zaszczepieniach kadry medycznej i miejscach, gdzie można to zrobić, rozmawialiśmy w środowy poranek z gościem Radia… » więcej 2020-12-29, godz. 08:50 Dariusz Madera o akcji szczepień przeciw koronawirusowi Około 80 procent personelu medycznego naszego szpitala zadeklarowało chęć udziału w szczepieniach - ujawnił w rozmowie "W cztery oczy" dyrektor Uniwersyteckiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »