Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta…
2020-01-14, 09:56 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy
– To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie wczorajszego przyjazdu Andrzeja Dudy do Namysłowa.
– Po raz pierwszy w tym pięknym mieście był prezydent Polski, 5 lat temu był tam witany jako kandydat z wielką sympatią. Padały słowa na sali, że jego przemówienie było dobre, rozsądne i ważne. Co najważniejsze większość swojej wizyty poświęcił na to, żeby być wśród ludzi, każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie, prezydent nawet wyszedł do tych co nie zmieścili się na sali – mówiła Porowska.

– Zapamiętałam takie piękna słowa prezydenta „Służę mojej Polsce, służę moim Polakom”. Prezydent jeszcze przyjedzie na Opolszczyznę. Termin jeszcze nie jest znany – podkreśliła poseł Porowska.

Naszego gościa pytaliśmy także o ostatnie transfery między partiami. Przypomnijmy, w ostatnich dniach z PiS do Solidarnej Polski przeszło kilku działaczy, m.in. radni Opola Sławomir Batko czy Michał Nowak.

– PiS na terenie województwa liczy 1000 osób, więc ta 10 osobowa ekipa, która przeszła do Solidarnej Polski, to są to osoby, które od dawna sympatyzowały z kolegami z Solidarnej Polski. To porządkuje sytuację i czyni ją przejrzystą. Obaw nie mam, cieszę się, że Solidarna Polska się wzmacnia, to przecież wciąż front Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli tak ma się stać, że te wszystkie frakcje związane ze Zjednoczoną Prawicą będą silne, to będzie to oznaczało, że prawica może w sposób jednoznaczny przejąć władzę na terenie województwa – mówiła Violetta Porowska.

Zobacz także

2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej 2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-13, godz. 09:07 Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie – Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o… » więcej 2020-01-12, godz. 09:00 Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP o tym, że finałowy dzień to nie tylko zbiórka pieniężna, ale i moc … Czas na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12.01) na (o)polskie ulice wyruszą setki wolontariuszy. Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu… » więcej 2020-01-11, godz. 09:00 Dr Magdalena Golachowska o coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych człowieka 11 stycznia przypada Światowy Dzień Wegetarian. O coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych, które każdemu wyjdą na zdrowie, rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-10, godz. 10:02 Izabela Kik o problematyce ochrony zdrowia roślin - Kilka dni temu, dokładnie 7 stycznia odbyła się bardzo uroczysta inauguracja która wdraża Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-01-09, godz. 10:36 Anna Bartoszek-Dec o bilansie przyjęć repatriantów z ostatnich lat – W regionie mamy ponad 300 repatriantów. Największą grupę stanowią obywatele Kazachstanu, to ponad 240 osób, ale mamy też obywateli Uzbekistanu, Rosji czy Gruzji… » więcej 2020-01-08, godz. 09:06 Małgorzata Rabiega, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, w porannej rozmowie "W cztery… – To są czujniki firmy Airly, z którą mamy umowę. Początkowo mieliśmy 17 czujników do monitoringu wspomagającego, później po poszerzeniu granic 25, a teraz mamy… » więcej 2020-01-07, godz. 09:30 Przemysław Zych o tym, dlaczego aktualnie Opole jest bez umowy za zagospodarowanie odpadów komunalnych – Na ten moment wraz z prezydentem nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i argumentami, które dawałyby możliwość podpisania umowy wraz z kwotą, która została nam… » więcej 2020-01-06, godz. 08:50 Ks. Łukasz Knieć o symbolice Objawienia Pańskiego Pokłon oddany Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej - w porannej rozmowie przyglądaliśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »