Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta…
2020-01-14, 09:56 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy

Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej Prawicy
– To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie wczorajszego przyjazdu Andrzeja Dudy do Namysłowa.
– Po raz pierwszy w tym pięknym mieście był prezydent Polski, 5 lat temu był tam witany jako kandydat z wielką sympatią. Padały słowa na sali, że jego przemówienie było dobre, rozsądne i ważne. Co najważniejsze większość swojej wizyty poświęcił na to, żeby być wśród ludzi, każdy mógł sobie zrobić z nim zdjęcie, prezydent nawet wyszedł do tych co nie zmieścili się na sali – mówiła Porowska.

– Zapamiętałam takie piękna słowa prezydenta „Służę mojej Polsce, służę moim Polakom”. Prezydent jeszcze przyjedzie na Opolszczyznę. Termin jeszcze nie jest znany – podkreśliła poseł Porowska.

Naszego gościa pytaliśmy także o ostatnie transfery między partiami. Przypomnijmy, w ostatnich dniach z PiS do Solidarnej Polski przeszło kilku działaczy, m.in. radni Opola Sławomir Batko czy Michał Nowak.

– PiS na terenie województwa liczy 1000 osób, więc ta 10 osobowa ekipa, która przeszła do Solidarnej Polski, to są to osoby, które od dawna sympatyzowały z kolegami z Solidarnej Polski. To porządkuje sytuację i czyni ją przejrzystą. Obaw nie mam, cieszę się, że Solidarna Polska się wzmacnia, to przecież wciąż front Zjednoczonej Prawicy. Jeżeli tak ma się stać, że te wszystkie frakcje związane ze Zjednoczoną Prawicą będą silne, to będzie to oznaczało, że prawica może w sposób jednoznaczny przejąć władzę na terenie województwa – mówiła Violetta Porowska.

Zobacz także

2020-12-02, godz. 08:51 Prof. Zbigniew Krysiak o potrzebie powrotu do Europy Schumana - Reforma UE jest potrzebna, jest kilkanaście obszarów, w których potrzebny jest powrót do Europy Schumana – powiedział w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-12-01, godz. 08:55 Dr Wiesława Błudzin o przyczynach, tak nagłego spadku liczby zakażonych koronawirusem - Zobaczymy jak będzie dzisiaj, zobaczymy jak będzie w ciągu najbliższych dni, bo wiem że nastąpiła też zmiana raportowania. Niemniej jednak niech to nie… » więcej 2020-11-30, godz. 18:18 Marcin Ociepa o wkładzie opolskich logistyków w walce z pandemią Gościem porannej rozmowy będzie Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej z którym porozmawiamy m.in. o święcie patrona opolskich logistyków i ich wkładzie… » więcej 2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »