Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi…
2020-01-02, 09:48 Autor: Joanna Matlak

Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi w 2019 roku żył Park Naukowo Technologiczny w Opolu

Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi w 2019 roku żył Park Naukowo Technologiczny w Opolu
- Dla parku to był niesamowity rok - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” prof. Jarosław Mamala, prezes PNT. - Park bardzo mocno się rozbudował pod względem infrastrukturalnym. Byliśmy jednym z najmłodszych parków w Polsce ale w ciągu roku udało nam się oddać dwa budynki. Jeden to Budynek Wysokich Technologii IT gdzie jest centrum projektowania inżynierskiego połączone z Fraunhofer Project Center co jest bardzo ważne dla Opola. To także serwerownia czyli centrum przetwarzania danych. W maju oddaliśmy lokatorom Budynek Zaplecza Wdrożeniowego, po ogłoszeniu przetargu wypełnił się najemcami w 90 % w ciągu jednego dnia – mówił prezes PNT.
Z dr. hab. inż. Jarosławem Mamalą rozmawia Joanna Matlak
Prócz tego organizowano szereg wydarzeń: Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, Startup Mixery, Hackathony, a także szkolenia i wykłady w ramach Akademii Ekonomiczno-Prawnej.

- Powołanie Frauenhofer Project Center to jest chyba największy projekt umiędzynarodowienia opolskiej nauki. Weszliśmy na całkiem inny poziom, chyba jako jedyny park w Polsce jesteśmy reprezentowani bezpośrednio w Brukseli w takim specjalnym stowarzyszeniu, gdzie mamy pośredni wpływ na generowanie nowych pomysłów przez Unię Europejską.

- Teraz uczelnie są w trudnym okresie, trwa wdrażanie ustawy 2.0, klasyfikacji uczelni i uczelnie nad tym pracują, więc my jako Park na razie zapełniamy tę lukę współpracy uczelni z firmami i odwrotnie – mówił nasz gość gdy zapytaliśmy o współpracę z uczelniami.

2019 rok to również 43 zgłoszenia do urzędu patentowego oraz nowy projekt w życiu PNT pn. "Prace B+R dotyczące opracowania technologii wykonania innowacyjnego ultralekkiego urządzenia transportowego”.

Zobacz także

2020-02-26, godz. 09:51 Kordian Kolbiarz o powstaniu nowego zakładu firmy UMICORE Największa zagraniczna inwestycja w regionie i jedna z większych w Polsce. Dzień po ceremonii wmurowania kamienia węgielnego pod nowy zakład UMICORE w Radzikowicach… » więcej 2020-02-25, godz. 09:39 Rafał Bartek o tematach dzisiejszej sesji sejmiku województwa – To szkoła policealna i ona przy dzisiejszym rynku edukacyjnym cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem. Dyrekcja próbowała wprowadzać nowe kierunki, ale nie… » więcej 2020-02-24, godz. 08:47 Władysław Kosiniak-Kamysz o kampanii prezydenckiej i jego wizycie na Opolszczyźnie - Zostawiam na Opolszczyźnie pozytywny przekaz, że jest nadzieja dla Polski - powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes… » więcej 2020-02-23, godz. 08:20 Tomasz Błach o Pucharze Polski Juniorek i Juniorów w judo -Od wielu, wielu lat robimy poważne imprezy rangi mistrzowskiej w różnych grupach wiekowych, dajemy więc gwarancję, że organizacja Pucharu będzie w stu procentach… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Marek Tomków o problemach z obsadą nocnych dyżurów aptek Gościem Ireneusza Prochery był Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej. Gość Radia Opole zapewniał, że problemy z dostępem do aptek czynnych w dni… » więcej 2020-02-21, godz. 10:53 Kazimierz Kuberski o prezydenckiej inicjatywie tworzenia w gminach CUP Porannym gościem Radia Opole był wiceminister Kazimierz Kuberski, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, który gościł na Opolszczyźnie, by promować… » więcej 2020-02-20, godz. 08:50 Dr Damian Ziętek o badaniach prenatalnych, które w ramach unijnego programu oferuje Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa… - Kobiety chętnie wykonują badanie prenatalne. Informacja, która jest przekazywana od lekarza prowadzącego ale i przez media daje do zrozumienia, że te badania… » więcej 2020-02-19, godz. 09:58 Bartłomiej Stawiarski o kilkumilionowej karze za nielegalną wycinkę drzew - Jeśli kara w ogóle ma być naliczona, to powinna być naliczone spółce, która wycinała drzewo, a nie gminie. Co prawda my jesteśmy w 100% udziałowcem, ale chcemy… » więcej 2020-02-18, godz. 08:58 Roman Kolek o zmianach w finansowaniu systemu ochrony zdrowia Trybunał Konstytucyjny w listopadzie 2019 orzekł, że samorządy nie muszą płacić za straty szpitali. Zgodnie z wyrokiem, sejm ma na zmianę przepisów 18 miesięcy… » więcej 2020-02-17, godz. 09:29 Dorota Piechowicz-Witoń o sile 1 procenta podatku i kampanii prowadzonej na rzecz organizacji pożytku publicznego - To są kwoty, które nawet pozwalają organizacjom zainwestować, a w co, to już zależy od charakteru działalności tej organizacji - mówiła w porannej rozmowie „W… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »