Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników…
2019-12-09, 10:05 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników w kampanii prezydenckiej

Violetta Porowska o roli powołanych pełnomocników PiS w kampanii prezydenckiej
Violetta Porowska, poseł, szefowa PiS w regionie

- Traktujemy te wybory bardzo poważnie – powiedziała w rozmowie „W 4 oczy” poseł Violeta Porowska, szefowa PiS w regionie, pytana o przygotowania do wyborów prezydenckich.

- Dzisiaj organizacyjnie zaczynamy się do tego przygotowywać. Pełnomocnicy to nasi najważniejsi ludzie w powiatach, to liderzy, którzy będą mieli za zadanie organizacje życia partii w powiatach – wskazywała Porowska.

- W przeddzień najważniejszego dnia czyli wyborów prezydenckich będą mieli za zadanie organizować cala kampanie prezydencką – mówił nasz gość.

Liderzy zmienili się w trzech powiatach: w krapkowickim, kędzierzyńsko-kozielskim i głubczyckim. - W trzech powiatach dokonałam zmiany. Dotychczasowi pełnomocnicy także mocno się sprawdzili, teraz są na nowych zadaniach i odcinkach pracy i dajemy szanse nowym osobom.

Zapytaliśmy o Dariusza Kaśkowa, którego kandydatura wzbudziła kontrowersje na jednej z dyskusji na profilu społecznościowym poseł Porowskiej.

- Nie tylko pan Dariusz Kaśków wzbudza kontrowersje. Zawsze jest tak, że kiedy pojawia się nowa postać to wtedy zaczynają się dyskusje i dobrze, bo to oznacza, że takie osoby budzą pewne emocje, a jak budzą emocje to znaczy, że są aktywne i dynamiczne. Ja jestem zadowolona z takich reakcji, bo to oznacza, że nie dajemy figurantów tylko ludzi z krwi i kości, którzy potrafią pracować – mówiła Violetta Porowska.

Naszego gościa poprosiliśmy też o plan „odbicia” Opola przez prawicę, a także komentarz do chęci kandydowania przez prezentera telewizyjnego Szymona Hołownię. Zdaniem Porowskiej, Szymon Hołownia nie jest żadnym zagrożeniem dla prawicy.

Dariusz Kaśków o przygotowaniach do przyszłorocznych wyborów prezydenckich
Dariusz Kaśków, pełnomocnik PiS w powiecie głubczyckim
- Powiat głubczycki jest specyficznym powiatem, tam prawica zawsze uzyskiwała jeden z najlepszych wyników. Świętej pamięci Lech Kaczyński otrzymał tam w 2005 roku 52% poparcia – przypomniał Dariusz Kaśków, pełnomocnik PiS w powiecie głubczyckim, były starosta i były burmistrz Głubczyc.

- My musimy przede wszystkim łączyć środowiska prawicowe, które mają tam duże poparcie. Będziemy chcieli docierać do ludzi z programem pozytywnym, chcemy przedstawić to co prezydent zrobił w ciągu tych ostatnich 5 lat. Będziemy to przekładać na język ludzki, na jeżyk zrozumiały. Będziemy przekonywać, że to co robił śp. Lech Kaczyński i to co teraz robi Andrzej Duda to polska racja stanu – mówił Kaśków.

Przypomnijmy, Dariusz Kaśków zastąpi na stanowisku pełnomocnika Jerzego Naszkiewicza.

Zobacz także

2020-01-07, godz. 09:30 Przemysław Zych o tym, dlaczego aktualnie Opole jest bez umowy za zagospodarowanie odpadów komunalnych – Na ten moment wraz z prezydentem nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i argumentami, które dawałyby możliwość podpisania umowy wraz z kwotą, która została nam… » więcej 2020-01-06, godz. 08:50 Ks. Łukasz Knieć o symbolice Objawienia Pańskiego Pokłon oddany Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej - w porannej rozmowie przyglądaliśmy… » więcej 2020-01-05, godz. 08:50 Ks. prof. Jerzy Kostorz o diecezjalnym spotkaniu ludzi sportu Dziś (5.01), już po raz 27. w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, odbędzie się tradycyjne spotkanie ludzi sportu. Będzie Msza święta, opłatek i kolędowanie… » więcej 2020-01-04, godz. 08:40 Iwona Kowalczuk o zmianach dotyczących segregowania śmieci Rok 2020 przyniósł zmiany w segregowaniu śmieci. Dotychczas opolanie korzystali z czterech pojemników, a od 1 stycznia mają ich już pięć. Co powinno trafiać do… » więcej 2020-01-03, godz. 09:01 Barbara Pawlos o wprowadzeniu e-recept oraz o harmonogramie postojów dentobusu i mammobusu w naszym regionie. - Ten termin to tak naprawdę ostatni dzwonek, godzina „zero” - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ, z którą rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-02, godz. 09:48 Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi w 2019 roku żył Park Naukowo Technologiczny w Opolu - Dla parku to był niesamowity rok - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” prof. Jarosław Mamala, prezes PNT. - Park bardzo mocno się rozbudował pod względem infrastrukturalnym… » więcej 2020-01-01, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca o tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Nowy Rok, nowe otwarcie, a więc i nowy teatr. Lada dzień ruszy przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. O tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie… » więcej 2019-12-31, godz. 15:15 Rozmowa z Dariuszem Świątczakiem i Aleksandrą Czechowską o bezpieczeństwie w noc sylwestrową nie tylko ludzi, ale i zw… Sierż. sztab. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - Liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” sierżant… » więcej 2019-12-30, godz. 09:19 Łukasz Sowada i Sławomir Batko podsumowują pracę Rady Miasta Opole Łukasza Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola Podsumowaliśmy rok 2019 i dowiedzieliśmy się jak przebiegać będzie ostatnie posiedzenie Rady Miasta Opole w tym… » więcej 2019-12-29, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski o bilansie zysków i strat niedziel handlowych W 2019 było ich piętnaście, a w całym 2020 roku będzie tylko siedem. Mowa o niedzielach handlowych. Przypomnijmy, ustawa ograniczająca handel w niedzielę ruszyła… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »