Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom…
2019-12-07, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy

Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy
Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy Festyn Charytatywny w Zdzieszowicach. O tym, jak można pomóc czworonogom opowiedziały Kamila i Monika Poznańskie.
Posłuchaj rozmowy "W cztery oczy" (07.12.2019)
- Fundacja zajmuje się przede wszystkim psami, kotami, które są w tymczasowych domach i czekają na swoich właścicieli. Pomysł na fundację wyszedł od naszej znajomej, a że lubimy zwierzaki, to postanowiłyśmy pomóc. Zebrałyśmy się w grupie siedmiu osób i wspólnie działamy od dwóch miesięcy – informowała Monika Poznańska.

- Na festynie będziemy przede wszystkim zbierać najpotrzebniejsze rzeczy dla psiaków, kociaków i wszystkich włochaczy. Chodzi o karmę, szelki, smycze, obroże. Będziemy też licytować różne rzeczy i zbierać pieniądze na leczenie naszych podopiecznych. To jest dla nas bardzo ważne – mówiła Kamila Poznańska.

- Na festynie będzie spotkanie z Mikołajem. Spotykamy się o godz. 16:00 w hali Spółdzielni Mieszkaniowej „Koksownik” przy ul. Piastów 24 i tam będą przygotowane prezenty dla dzieci, które wręczy Mikołaj. Dzieci będą mogły przygotować też zabawki dla zwierząt np. szarpaki czy piłeczki z linek – dodała Monika Poznańska.

Zobacz także

2020-01-09, godz. 10:36 Anna Bartoszek-Dec o bilansie przyjęć repatriantów z ostatnich lat – W regionie mamy ponad 300 repatriantów. Największą grupę stanowią obywatele Kazachstanu, to ponad 240 osób, ale mamy też obywateli Uzbekistanu, Rosji czy Gruzji… » więcej 2020-01-08, godz. 09:06 Małgorzata Rabiega, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, w porannej rozmowie "W cztery… – To są czujniki firmy Airly, z którą mamy umowę. Początkowo mieliśmy 17 czujników do monitoringu wspomagającego, później po poszerzeniu granic 25, a teraz mamy… » więcej 2020-01-07, godz. 09:30 Przemysław Zych o tym, dlaczego aktualnie Opole jest bez umowy za zagospodarowanie odpadów komunalnych – Na ten moment wraz z prezydentem nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i argumentami, które dawałyby możliwość podpisania umowy wraz z kwotą, która została nam… » więcej 2020-01-06, godz. 08:50 Ks. Łukasz Knieć o symbolice Objawienia Pańskiego Pokłon oddany Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej - w porannej rozmowie przyglądaliśmy… » więcej 2020-01-05, godz. 08:50 Ks. prof. Jerzy Kostorz o diecezjalnym spotkaniu ludzi sportu Dziś (5.01), już po raz 27. w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, odbędzie się tradycyjne spotkanie ludzi sportu. Będzie Msza święta, opłatek i kolędowanie… » więcej 2020-01-04, godz. 08:40 Iwona Kowalczuk o zmianach dotyczących segregowania śmieci Rok 2020 przyniósł zmiany w segregowaniu śmieci. Dotychczas opolanie korzystali z czterech pojemników, a od 1 stycznia mają ich już pięć. Co powinno trafiać do… » więcej 2020-01-03, godz. 09:01 Barbara Pawlos o wprowadzeniu e-recept oraz o harmonogramie postojów dentobusu i mammobusu w naszym regionie. - Ten termin to tak naprawdę ostatni dzwonek, godzina „zero” - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ, z którą rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-02, godz. 09:48 Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi w 2019 roku żył Park Naukowo Technologiczny w Opolu - Dla parku to był niesamowity rok - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” prof. Jarosław Mamala, prezes PNT. - Park bardzo mocno się rozbudował pod względem infrastrukturalnym… » więcej 2020-01-01, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca o tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Nowy Rok, nowe otwarcie, a więc i nowy teatr. Lada dzień ruszy przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. O tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie… » więcej 2019-12-31, godz. 15:15 Rozmowa z Dariuszem Świątczakiem i Aleksandrą Czechowską o bezpieczeństwie w noc sylwestrową nie tylko ludzi, ale i zw… Sierż. sztab. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - Liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” sierżant… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »