Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki 'W…
2019-12-01, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019)

Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019)
W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu, a także o codziennej działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces” opowiedzieli Elżbieta Pisula-Bieniecka, sekretarz i kierownik artystyczny, a także Mariusz Bieniecki, prezes zarządu stowarzyszenia „Akces”.
- Dziś o godz. 18:00 gala trzeciej już edycji naszego festiwalu, który od trzech lat integruje pełnosprawnych i niepełnosprawnych wokalistów, chcących pokazać się szerszej publiczności. Festiwal jest ofertą dla wszystkich osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego. Najmłodsza uczestniczka ma 6 lat, a najstarszy tegoroczny uczestnik ma lat 13. Wśród uczestników będzie 6 osób niepełnosprawnych – informowała Elżbieta Pisula-Bieniecka.

- Osoby niepełnosprawne są coraz bardziej odważne, widzimy to z roku na rok, gdy zwiększa się liczba uczestników. Nasz festiwal pokazuje, że tak naprawdę te dzieci są bardziej sprawne emocjonalnie. Widzimy ich wrażliwość, otwartość, chęć śpiewania i pokazania się – zauważył Mariusz Bieniecki.

- Nasze stowarzyszenie na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą promocją młodych talentów, czyli chcemy, by kiełkujący u dziecka talent był pielęgnowany, by umiejętności były rozwijane. Na zajęcia przychodzi w tej chwili dokładnie 41 dzieci – mówiła Elżbieta Pisula-Bieniecka.

- W przyszłym roku, w kwietniu, miną cztery lata działalności stowarzyszenia. Co roku staramy się pozyskiwać środki na prężną działalność. Oferowane przez nas zajęcia są bezpłatne – dodał prezes zarządu stowarzyszenia „Akces”.

Zobacz także

2020-01-07, godz. 09:30 Przemysław Zych o tym, dlaczego aktualnie Opole jest bez umowy za zagospodarowanie odpadów komunalnych – Na ten moment wraz z prezydentem nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i argumentami, które dawałyby możliwość podpisania umowy wraz z kwotą, która została nam… » więcej 2020-01-06, godz. 08:50 Ks. Łukasz Knieć o symbolice Objawienia Pańskiego Pokłon oddany Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej - w porannej rozmowie przyglądaliśmy… » więcej 2020-01-05, godz. 08:50 Ks. prof. Jerzy Kostorz o diecezjalnym spotkaniu ludzi sportu Dziś (5.01), już po raz 27. w parafii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, odbędzie się tradycyjne spotkanie ludzi sportu. Będzie Msza święta, opłatek i kolędowanie… » więcej 2020-01-04, godz. 08:40 Iwona Kowalczuk o zmianach dotyczących segregowania śmieci Rok 2020 przyniósł zmiany w segregowaniu śmieci. Dotychczas opolanie korzystali z czterech pojemników, a od 1 stycznia mają ich już pięć. Co powinno trafiać do… » więcej 2020-01-03, godz. 09:01 Barbara Pawlos o wprowadzeniu e-recept oraz o harmonogramie postojów dentobusu i mammobusu w naszym regionie. - Ten termin to tak naprawdę ostatni dzwonek, godzina „zero” - mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Barbara Pawlos, rzecznik opolskiego NFZ, z którą rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-02, godz. 09:48 Dr hab. inż. Jarosław Mamala o wydarzeniach którymi w 2019 roku żył Park Naukowo Technologiczny w Opolu - Dla parku to był niesamowity rok - mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy” prof. Jarosław Mamala, prezes PNT. - Park bardzo mocno się rozbudował pod względem infrastrukturalnym… » więcej 2020-01-01, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca o tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu Nowy Rok, nowe otwarcie, a więc i nowy teatr. Lada dzień ruszy przebudowa Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. O tym, jak się zmieni i od czego się rozpocznie… » więcej 2019-12-31, godz. 15:15 Rozmowa z Dariuszem Świątczakiem i Aleksandrą Czechowską o bezpieczeństwie w noc sylwestrową nie tylko ludzi, ale i zw… Sierż. sztab. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - Liczy się przede wszystkim zdrowy rozsądek – mówił w porannej rozmowie „W 4 Oczy” sierżant… » więcej 2019-12-30, godz. 09:19 Łukasz Sowada i Sławomir Batko podsumowują pracę Rady Miasta Opole Łukasza Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola Podsumowaliśmy rok 2019 i dowiedzieliśmy się jak przebiegać będzie ostatnie posiedzenie Rady Miasta Opole w tym… » więcej 2019-12-29, godz. 09:00 Dr Artur Żurakowski o bilansie zysków i strat niedziel handlowych W 2019 było ich piętnaście, a w całym 2020 roku będzie tylko siedem. Mowa o niedzielach handlowych. Przypomnijmy, ustawa ograniczająca handel w niedzielę ruszyła… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »