Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki 'W…
2019-12-01, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019)

Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019)
W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu, a także o codziennej działalności Stowarzyszenia Na Rzecz Promocji Talentów „Akces” opowiedzieli Elżbieta Pisula-Bieniecka, sekretarz i kierownik artystyczny, a także Mariusz Bieniecki, prezes zarządu stowarzyszenia „Akces”.
- Dziś o godz. 18:00 gala trzeciej już edycji naszego festiwalu, który od trzech lat integruje pełnosprawnych i niepełnosprawnych wokalistów, chcących pokazać się szerszej publiczności. Festiwal jest ofertą dla wszystkich osób niepełnosprawnych z województwa opolskiego. Najmłodsza uczestniczka ma 6 lat, a najstarszy tegoroczny uczestnik ma lat 13. Wśród uczestników będzie 6 osób niepełnosprawnych – informowała Elżbieta Pisula-Bieniecka.

- Osoby niepełnosprawne są coraz bardziej odważne, widzimy to z roku na rok, gdy zwiększa się liczba uczestników. Nasz festiwal pokazuje, że tak naprawdę te dzieci są bardziej sprawne emocjonalnie. Widzimy ich wrażliwość, otwartość, chęć śpiewania i pokazania się – zauważył Mariusz Bieniecki.

- Nasze stowarzyszenie na co dzień zajmuje się szeroko rozumianą promocją młodych talentów, czyli chcemy, by kiełkujący u dziecka talent był pielęgnowany, by umiejętności były rozwijane. Na zajęcia przychodzi w tej chwili dokładnie 41 dzieci – mówiła Elżbieta Pisula-Bieniecka.

- W przyszłym roku, w kwietniu, miną cztery lata działalności stowarzyszenia. Co roku staramy się pozyskiwać środki na prężną działalność. Oferowane przez nas zajęcia są bezpłatne – dodał prezes zarządu stowarzyszenia „Akces”.

Zobacz także

2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej 2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-14, godz. 09:56 Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej… – To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie… » więcej 2020-01-13, godz. 09:07 Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie – Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o… » więcej 2020-01-12, godz. 09:00 Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP o tym, że finałowy dzień to nie tylko zbiórka pieniężna, ale i moc … Czas na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12.01) na (o)polskie ulice wyruszą setki wolontariuszy. Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu… » więcej 2020-01-11, godz. 09:00 Dr Magdalena Golachowska o coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych człowieka 11 stycznia przypada Światowy Dzień Wegetarian. O coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych, które każdemu wyjdą na zdrowie, rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »