Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska…
2019-11-30, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)
Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta. O wszystkich atrakcjach, w tym o finałowej Wielkiej Gali „Żar Serca” (3.12), opowiedziały Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska z jezuickiego duszpasterstwa akademickiego.
- Dziś odbędzie się Dzień Absolwenta, czyli zjazd wszystkich ludzi z przekroju całej historii naszego ośrodka. Będą zarówno ci, którzy obserwowali początki duszpasterstwa, którzy znali osobiście o. Józefa Czaplaka, ale też całkiem młodzi absolwenci, jak ja. Kiedy byłam po raz pierwszy na Dniu Absolwenta, uderzyło mnie to, że często dzieci absolwentów są starsze ode mnie i to pokazało mi, jak długą historię ma ośrodek. W tym roku to już 51. rok istnienia duszpasterstwa – mówiła Aleksandra Bandrowska, absolwentka.

- W czasie Dni Xaverianum piękne jest to, że jesteśmy wszyscy razem i wszyscy razem chcemy świętować ten czas. Myślę, że pomimo dużego wysiłku organizacyjnego, udaje nam się właściwie przeżyć te dni. To jest nasze miejsce i nasz czas. 1 grudnia o godz. 20:00, będzie miała miejsce odpustowa Eucharystia, będzie bardzo uroczyście, więc serdecznie zapraszamy do kościoła oo. jezuitów – zachęcała Agata Honisz, odpowiedzialna za formację.

- We wtorek odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody „Żar Serca”, przyznawane w trzech kategoriach: student, pracownik akademicki i osoba spoza środowiska akademickiego. Kapituła już obradowała i przyznała nagrody, teraz już tylko czekamy na ogłoszenie laureatów w trakcie gali. Będzie również finałowy koncert Mateusza Ziółki – informowała Weronika Gebauer, szef Rady Duszpasterstwa.

Zobacz także

2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-14, godz. 09:56 Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej… – To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie… » więcej 2020-01-13, godz. 09:07 Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie – Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o… » więcej 2020-01-12, godz. 09:00 Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP o tym, że finałowy dzień to nie tylko zbiórka pieniężna, ale i moc … Czas na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12.01) na (o)polskie ulice wyruszą setki wolontariuszy. Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu… » więcej 2020-01-11, godz. 09:00 Dr Magdalena Golachowska o coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych człowieka 11 stycznia przypada Światowy Dzień Wegetarian. O coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych, które każdemu wyjdą na zdrowie, rozmawialiśmy… » więcej 2020-01-10, godz. 10:02 Izabela Kik o problematyce ochrony zdrowia roślin - Kilka dni temu, dokładnie 7 stycznia odbyła się bardzo uroczysta inauguracja która wdraża Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-01-09, godz. 10:36 Anna Bartoszek-Dec o bilansie przyjęć repatriantów z ostatnich lat – W regionie mamy ponad 300 repatriantów. Największą grupę stanowią obywatele Kazachstanu, to ponad 240 osób, ale mamy też obywateli Uzbekistanu, Rosji czy Gruzji… » więcej 2020-01-08, godz. 09:06 Małgorzata Rabiega, naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Opola, w porannej rozmowie "W cztery… – To są czujniki firmy Airly, z którą mamy umowę. Początkowo mieliśmy 17 czujników do monitoringu wspomagającego, później po poszerzeniu granic 25, a teraz mamy… » więcej 2020-01-07, godz. 09:30 Przemysław Zych o tym, dlaczego aktualnie Opole jest bez umowy za zagospodarowanie odpadów komunalnych – Na ten moment wraz z prezydentem nie dysponujemy odpowiednią wiedzą i argumentami, które dawałyby możliwość podpisania umowy wraz z kwotą, która została nam… » więcej 2020-01-06, godz. 08:50 Ks. Łukasz Knieć o symbolice Objawienia Pańskiego Pokłon oddany Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, chrzest Chrystusa w Jordanie oraz cud przemienienia wody w wino w Kanie Galilejskiej - w porannej rozmowie przyglądaliśmy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »