Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska…
2019-11-30, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)
Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta. O wszystkich atrakcjach, w tym o finałowej Wielkiej Gali „Żar Serca” (3.12), opowiedziały Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska z jezuickiego duszpasterstwa akademickiego.
- Dziś odbędzie się Dzień Absolwenta, czyli zjazd wszystkich ludzi z przekroju całej historii naszego ośrodka. Będą zarówno ci, którzy obserwowali początki duszpasterstwa, którzy znali osobiście o. Józefa Czaplaka, ale też całkiem młodzi absolwenci, jak ja. Kiedy byłam po raz pierwszy na Dniu Absolwenta, uderzyło mnie to, że często dzieci absolwentów są starsze ode mnie i to pokazało mi, jak długą historię ma ośrodek. W tym roku to już 51. rok istnienia duszpasterstwa – mówiła Aleksandra Bandrowska, absolwentka.

- W czasie Dni Xaverianum piękne jest to, że jesteśmy wszyscy razem i wszyscy razem chcemy świętować ten czas. Myślę, że pomimo dużego wysiłku organizacyjnego, udaje nam się właściwie przeżyć te dni. To jest nasze miejsce i nasz czas. 1 grudnia o godz. 20:00, będzie miała miejsce odpustowa Eucharystia, będzie bardzo uroczyście, więc serdecznie zapraszamy do kościoła oo. jezuitów – zachęcała Agata Honisz, odpowiedzialna za formację.

- We wtorek odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody „Żar Serca”, przyznawane w trzech kategoriach: student, pracownik akademicki i osoba spoza środowiska akademickiego. Kapituła już obradowała i przyznała nagrody, teraz już tylko czekamy na ogłoszenie laureatów w trakcie gali. Będzie również finałowy koncert Mateusza Ziółki – informowała Weronika Gebauer, szef Rady Duszpasterstwa.

Zobacz także

2020-01-20, godz. 08:55 Rafał Tkacz o nadchodzących przedterminowych wyborach na burmistrza Ozimka Rafał Tkacz dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego - Chętni mogą się zgłosić do Urzędu Miejskiego w Ozimku, tam urzędnik wyborczy przyjmuje zgłoszenia… » więcej 2020-01-19, godz. 09:00 S. Aldona Skrzypiec SSpS o inicjatywie budowy Domu Nadziei W Opolu powstanie Dom Nadziei. Ruszył remont i zbiórka pieniędzy na ten cel. Dziś (19.01) w Opolu zagra Krzysztof Cugowski, a dochód z koncertu zostanie przeznaczony… » więcej 2020-01-18, godz. 09:00 Paulina Bilicz o fenomenie Puchatka, ale i o innych ważnych książkach 18 stycznia urodził się Alan Aleksander Milne – autor książek o bardzo znanym misiu. Nic dziwnego, że właśnie ten dzień wskazano jako Międzynarodowy Dzień Kubusia… » więcej 2020-01-17, godz. 09:02 Przemysław Pospieszyński o wyjaśnieniach w sprawie współtworzenia strony pt. " Ośmiornica Wiśniewskiego" - To nie była strona hejterska, to była strona gdzie pojawiały się krytyczne posty. Większość z nich to były linki do lokalnych mediów o poczynaniach kadrowych… » więcej 2020-01-16, godz. 10:05 Dr Bartosz Kuświk o zbliżającej się konferencji naukowej na temat historii pieniądza polskiego – Marka polska jest trochę starsza niż państwo polskie, bo powstała w 1916 roku – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Bartosz Kuświk, dyrektor Instytutu… » więcej 2020-01-15, godz. 09:02 Janina Kuźmicka o przebiegu próbnego spisu powszechnego, który stanowi wstęp do przeprowadzenia Narodowego Spisu Powszechnego… - Spisy próbne są dwa, jeden już był przeprowadzany w dwóch gminach w kraju, w ubiegłym roku, w październiku. Odbył się w dwóch gminach w województwie mazowieckim… » więcej 2020-01-14, godz. 09:56 Violetta Porowska o wczorajszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie i transferach między partiami w ramach Zjednoczonej… – To była historyczna wizyta prezydenta – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska, poseł i szefowa PiS na Opolszczyźnie pytana o znaczenie… » więcej 2020-01-13, godz. 09:07 Bartłomiej Stawiarski o dzisiejszej wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Namysłowie – Prezydent Andrzej Duda będzie dziś (13.01) w Namysłowie po godzinie 18.00, żeby się przygotować do otwartego spotkania z mieszkańcami, które rozpocznie się o… » więcej 2020-01-12, godz. 09:00 Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu WOŚP o tym, że finałowy dzień to nie tylko zbiórka pieniężna, ale i moc … Czas na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś (12.01) na (o)polskie ulice wyruszą setki wolontariuszy. Wojciech Murański, rzecznik opolskiego sztabu… » więcej 2020-01-11, godz. 09:00 Dr Magdalena Golachowska o coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych człowieka 11 stycznia przypada Światowy Dzień Wegetarian. O coraz bardziej popularnych dietach, a także o zmianie nawyków żywieniowych, które każdemu wyjdą na zdrowie, rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »