Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska…
2019-11-30, 09:00 Autor: Ewa Skrabacz

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)

Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska "W cztery oczy" (30.11.2019)
Już trwa tegoroczne święto patronalne Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „XAVERIANUM”. Dziś w ramach 26. Dni Xaverianum zaplanowany jest Dzień Absolwenta. O wszystkich atrakcjach, w tym o finałowej Wielkiej Gali „Żar Serca” (3.12), opowiedziały Weronika Gebauer, Agata Honisz i Aleksandra Bandrowska z jezuickiego duszpasterstwa akademickiego.
- Dziś odbędzie się Dzień Absolwenta, czyli zjazd wszystkich ludzi z przekroju całej historii naszego ośrodka. Będą zarówno ci, którzy obserwowali początki duszpasterstwa, którzy znali osobiście o. Józefa Czaplaka, ale też całkiem młodzi absolwenci, jak ja. Kiedy byłam po raz pierwszy na Dniu Absolwenta, uderzyło mnie to, że często dzieci absolwentów są starsze ode mnie i to pokazało mi, jak długą historię ma ośrodek. W tym roku to już 51. rok istnienia duszpasterstwa – mówiła Aleksandra Bandrowska, absolwentka.

- W czasie Dni Xaverianum piękne jest to, że jesteśmy wszyscy razem i wszyscy razem chcemy świętować ten czas. Myślę, że pomimo dużego wysiłku organizacyjnego, udaje nam się właściwie przeżyć te dni. To jest nasze miejsce i nasz czas. 1 grudnia o godz. 20:00, będzie miała miejsce odpustowa Eucharystia, będzie bardzo uroczyście, więc serdecznie zapraszamy do kościoła oo. jezuitów – zachęcała Agata Honisz, odpowiedzialna za formację.

- We wtorek odbędzie się gala, na której zostaną wręczone nagrody „Żar Serca”, przyznawane w trzech kategoriach: student, pracownik akademicki i osoba spoza środowiska akademickiego. Kapituła już obradowała i przyznała nagrody, teraz już tylko czekamy na ogłoszenie laureatów w trakcie gali. Będzie również finałowy koncert Mateusza Ziółki – informowała Weronika Gebauer, szef Rady Duszpasterstwa.

Zobacz także

2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej 2020-11-17, godz. 08:52 Sabina Nowosielska o projektach budżetowych na kolejny rok w czasach koronawirusa Co roku jest trudno przewidzieć, co będzie w przyszłym roku. Dlatego co roku zmienia się budżet. Trudno powiedzieć co będzie w 2021 roku, bo nie wiemy jak… » więcej 2020-11-16, godz. 09:46 Janusz Kowalski o wagonówce i funduszach unijnych Porannym gościem był Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski, a rozmawialiśmy o opolskiej wagonówce i kwestii powiązania… » więcej 2020-11-15, godz. 08:20 Krzysztof Drynda podsumowuje swoją czteroletnią kadencję w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej - To był długi czas, zmieniały się zarządy, ale najistotniejsze jest to, że jesteśmy do przodu jeśli chodzi o nowe inwestycje - powiedział w porannej… » więcej 2020-11-14, godz. 08:20 Hubert Ibrom o nowym inwestorze w gminie Ujazd - W tym trudnym czasie pandemii udało nam się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia rozmów z nowym inwestorem, więc to cieszy. Negocjacje trwały około… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***