Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Anna Bereźnicka o możliwości skorzystania przez studentów…
2019-11-10, 08:30 Autor: Ewa Skrabacz

Anna Bereźnicka o możliwości skorzystania przez studentów z pomocy psychoterapeutycznej

Anna Bereźnicka o możliwości skorzystania przez studentów z pomocy psychoterapeutycznej
Studenci Uniwersytetu Opolskiego w tym roku akademickim po raz pierwszy mają możliwość skorzystania z pomocy psychoterapeutycznej. Uczelnia ułatwia taki kontakt, oferując bezpłatne konsultacje. O tym, w jakim zakresie studenci szczególnie potrzebują wsparcia, opowiedziała psychoterapeutka, Anna Bereźnicka.
Z Anną Bereźnicką rozmawia Ewa Skrabacz
- Inicjatorką pomysłu jest pełnomocniczka rektora ds. dyskryminacji, dr Marzanna Pogorzelska. Od zeszłego roku pełni ona tę funkcję i ma kontakt z osobami, które mają historie przemocowe czy dyskryminacyjne. Opiekuje się również studentami z programu Erasmus, czyli z obcokrajowcami, u których zauważyła duże problemy z adaptacją – informowała Bereźnicka.

- Jesteśmy bardzo zaskoczeni zainteresowaniem ze strony studentów. Ulotki pojawiły się w piątek, a w zasadzie już od niedzieli miałam sporo telefonów i maili z prośbą o spotkanie, konsultacje i to jak najszybciej. Zgłaszają się zarówno studenci polscy, jak i ci, którzy przyjechali z zagranicy. Właściwie do końca miesiąca wszystkie godziny są zarezerwowane – stwierdziła psychoterapeutka.

- Mam nadzieję, że uda się zrealizować takie założenie, by pomoc nie kończyła się na jednym spotkaniu. Chciałabym móc zaproponować zainteresowanym od trzech do pięciu spotkań. Pierwsze spotkanie to zobaczenie problemu, przełamanie bariery otwarcia się przed obcą osobą, więc dopiero kolejne spotkania pozwalają na więcej. Można wówczas pomóc lub choćby doradzić, przekierowując kogoś do psychiatry czy grupy wsparcia – mówiła Anna Bereźnicka.

Spotkania – po wcześniejszym umówieniu się drogą mailową lub telefonicznie: e- mail: bereznickaanna@gmail.com, tel. 883 605 502 – odbywają się:
  • w poniedziałki, Collegium Civitas, sala 330, w godzinach 15 -17,
  • w środy, Collegium Maius, sala 111, w godzinach 15 -17.

Zobacz także

2019-12-13, godz. 11:23 Dr Zbigniew Bereszyński i dr Tomasz Greniuch o wprowadzenie stanu wojennego na Opolszczyźnie i działaniach IPN o tym w… Dr Zbigniew Bereszyński, legendarny opozycjonista i historyk, od lat bada dzieje opozycji w czasach PRL – Pracowałem na moją monografią rewolucji solidarnościowej… » więcej 2019-12-12, godz. 10:02 Małgorzata Adamska i Michał Wojczyszyn o innowacjach i wsparciu dla przedsiębiorców Małgorzata Adamska, dyrektor OCRG ds. wyboru projektów - Nabór jest skierowany do najszerszej grupy przedsiębiorców, bo to jest jedyny nabór w którym duży przedsiębiorca… » więcej 2019-12-11, godz. 09:06 Adrian Czubak i Tomasz Wiciak o wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych dla samorządów Adrian Czubak, wojewoda opolski - Definitywnie zamykamy rok 2019, a rok 2020 już otworzyliśmy, bo jesteśmy już po naborach.– mówił w porannej rozmowie „W 4 oczy”… » więcej 2019-12-10, godz. 10:37 Tomasz Kostuś i Paweł Kampa o tym, jak opozycja szykuje się do wyborów prezydenckich i zaskakującej kandydaturze Szymona… Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur partii w Opolu – Odpowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej były najbardziej trafne, przemyślane i najbardziej odnoszące się… » więcej 2019-12-09, godz. 10:05 Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników w kampanii prezydenckiej Violetta Porowska, poseł, szefowa PiS w regionie - Traktujemy te wybory bardzo poważnie – powiedziała w rozmowie „W 4 oczy” poseł Violeta Porowska, szefowa PiS… » więcej 2019-12-08, godz. 08:30 Dr Magdalena Gołowkin-Hudała i dr Aleksandra Wilk o bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny O bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny, o zaangażowaniu studentów i ich pierwszych krokach w świecie realnych problemów opowiedziały dr Magdalena… » więcej 2019-12-07, godz. 08:30 Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy… » więcej 2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »