Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki…
2019-10-27, 08:45 Autor: Ewa Skrabacz

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019
W niedzielny poranek przypomnieliśmy Państwu o trwających już od soboty (26.10) Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019. Maria Ciołeszyńska, organizatorka imprezy, zaprezentowała harmonogram zaplanowanych warsztatów, opowiedziała o próbie bicia rekordu i przekonywała, że dobrze się bawiąc, można też pomóc innym.
- Pomysł na zorganizowanie targów wynika z własnych potrzeb. Jestem mamą, mam dwie małe córeczki i wiem, z jakim stresem może się wiązać organizacja wyjścia z domu. Trzeba zaznaczyć, że targi obejmują szeroko pojęte podróże dla rodzin, czyli już moment wyjścia z noworodkiem ze szpitala i dotarcia do domu, a później właściwie każdą podróż: do przedszkola, do lekarza, do dziadków na obiad – mówiła Ciołeszyńska.

- Za nami już sporo sobotnich warsztatów, a dziś zaplanowaliśmy m.in. otwarte spotkanie z pediatrą, a także z pedagogiem, na którym zostanie poruszony temat rezygnacji ze smoczka i pampersa, czyli jak oduczyć dziecko używania tych rzeczy. Opowiemy też o tym, jak wyglądają wakacje na kempingach i o bezpiecznym noszeniu dzieci w chustach. Mamy będą mogły liczyć na praktyczne rady wizażystki – informowała organizatorka targów.

- Chciałabym zaznaczyć, że dobroczynność jest dla nas naprawdę ważna. W takcie targów będzie można oddać krew czy pomóc Towarzystwu Opieki nas Zwierzętami, dostarczając przedmioty potrzebne zwierzętom – karmę, koce. Dom Matki i Dziecka potrzebuje artykułów chemicznych, więc również można je przekazać – zachęcała Maria Ciołeszyńska.

- Wspieramy też Fundację „Siepomaga”. Wprowadziliśmy symboliczne wejściówki w cenie 5 zł dla całej rodziny. Wydarzenie jest bezpłatne, ale chętni będą mogli nabyć te wejściówki, by pomóc pani Sylwii Roczniak z Brzegu, która choruje na raka piersi z przerzutami do mostka i kręgosłupa. Potrzebuje ona 300 tys. zł na pokrycie kosztów leczenia za granicą. Mam nadzieję, że uzbieramy znaczną część tej kwoty, a może i całość – mówiła organizatorka wydarzenia.

Zobacz także

2020-11-29, godz. 08:25 Sebastian Szczurek o zwolnieniu z opłacania składek To niemalże ostatni moment na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek, więc poniedziałkowego terminu powinni przypilnować przedsiębiorcy z branży… » więcej 2020-11-28, godz. 08:15 Marek Trejda o zagrożeniach i prawach konsumenta Jak się nie naciąć, na co uważać podczas szału zakupów? Otwarcie galerii, a także Black Week może prowokować do szybkich, ale i nieprzemyślanych zakupów…… » więcej 2020-11-27, godz. 09:14 Tomasz Zawadzki o zmianach w rozkładach jazdy autobusów Porannym gościem Radia Opole był Tomasz Zawadzki, naczelnik Wydziału Komunikacji w opolskim ratuszu. Rozmawialiśmy o zmianach w rozkładach jazdy autobusów… » więcej 2020-11-26, godz. 08:40 Zbigniew Kubalańca o kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych O kondycji finansowej opolskich instytucji kulturalnych i konkursie na dyrektora Muzeum Śląska Opolskiego rozmawialiśmy o poranku z wicemarszałkiem regionu… » więcej 2020-11-25, godz. 09:10 Tomasz Kostuś o "Czarnej Księdze PiS" – Stawię się na debacie, jestem do dyspozycji wojewody i tych, którzy chcieliby się zmierzyć z rozliczeniem Zjednoczonej Prawicy, ale uważam, że to nie… » więcej 2020-11-24, godz. 08:42 Grzegorz Adamczyk o zakazie handlu w niedzielę Powoli przyzwyczajamy się, że niedziela jest dniem wolnym. Chcemy, by praca w ten dzień była dopuszczalna tylko tam, gdzie jest to konieczne. Handel można… » więcej 2020-11-23, godz. 09:15 Violetta Porowska o ostatnich obradach sejmu oraz o „Czarnej Księdze PiS” – To było jasne i oczywiste, kara zawieszenia ma ten atrybut, że kiedyś się kończy – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy” Violetta Porowska… » więcej 2020-11-20, godz. 09:12 Roman Kolek o sytuacji w centrum rehabilitacji w Korfantowie Z wielkim zaskoczeniem przyjąłem tę informację - powiedział w porannej rozmowie Roman Kolek, wicemarszałek województwa, zapytany o to jak przyjął informację… » więcej 2020-11-19, godz. 11:45 Grzegorz Czapla z OIP w Opolu o pracy w trakcie pandemii – Obecnie bardzo dużo pracy mamy w związku z napływającymi pytaniami dotyczącymi np. pracy zdalnej podczas kwarantanny – powiedział w porannej rozmowie… » więcej 2020-11-18, godz. 09:27 Ks. Arnold Dreschler o trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się podopieczni Caritas jak i pielęgniarki środowiskowe – Dysponujemy 140 pielęgniarkami dyplomowanymi, 10% z nich jest na kwarantannie. Pielęgniarek nam stale brakuje, ale epidemia na nas specjalnie nie odcisnęła… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »