Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki…
2019-10-27, 08:45 Autor: Ewa Skrabacz

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019

Maria Ciołeszyńska o Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019
W niedzielny poranek przypomnieliśmy Państwu o trwających już od soboty (26.10) Ogólnopolskich Targach Turystyki Rodzinnej 2019. Maria Ciołeszyńska, organizatorka imprezy, zaprezentowała harmonogram zaplanowanych warsztatów, opowiedziała o próbie bicia rekordu i przekonywała, że dobrze się bawiąc, można też pomóc innym.
- Pomysł na zorganizowanie targów wynika z własnych potrzeb. Jestem mamą, mam dwie małe córeczki i wiem, z jakim stresem może się wiązać organizacja wyjścia z domu. Trzeba zaznaczyć, że targi obejmują szeroko pojęte podróże dla rodzin, czyli już moment wyjścia z noworodkiem ze szpitala i dotarcia do domu, a później właściwie każdą podróż: do przedszkola, do lekarza, do dziadków na obiad – mówiła Ciołeszyńska.

- Za nami już sporo sobotnich warsztatów, a dziś zaplanowaliśmy m.in. otwarte spotkanie z pediatrą, a także z pedagogiem, na którym zostanie poruszony temat rezygnacji ze smoczka i pampersa, czyli jak oduczyć dziecko używania tych rzeczy. Opowiemy też o tym, jak wyglądają wakacje na kempingach i o bezpiecznym noszeniu dzieci w chustach. Mamy będą mogły liczyć na praktyczne rady wizażystki – informowała organizatorka targów.

- Chciałabym zaznaczyć, że dobroczynność jest dla nas naprawdę ważna. W takcie targów będzie można oddać krew czy pomóc Towarzystwu Opieki nas Zwierzętami, dostarczając przedmioty potrzebne zwierzętom – karmę, koce. Dom Matki i Dziecka potrzebuje artykułów chemicznych, więc również można je przekazać – zachęcała Maria Ciołeszyńska.

- Wspieramy też Fundację „Siepomaga”. Wprowadziliśmy symboliczne wejściówki w cenie 5 zł dla całej rodziny. Wydarzenie jest bezpłatne, ale chętni będą mogli nabyć te wejściówki, by pomóc pani Sylwii Roczniak z Brzegu, która choruje na raka piersi z przerzutami do mostka i kręgosłupa. Potrzebuje ona 300 tys. zł na pokrycie kosztów leczenia za granicą. Mam nadzieję, że uzbieramy znaczną część tej kwoty, a może i całość – mówiła organizatorka wydarzenia.

Zobacz także

2019-12-10, godz. 10:37 Tomasz Kostuś i Paweł Kampa o tym, jak opozycja szykuje się do wyborów prezydenckich i zaskakującej kandydaturze Szymona… Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur partii w Opolu – Odpowiedzi Małgorzaty Kidawy-Błońskiej były najbardziej trafne, przemyślane i najbardziej odnoszące się… » więcej 2019-12-09, godz. 10:05 Violetta Porowska i Dariusz Kaśków o zadaniach pełnomocników w kampanii prezydenckiej Violetta Porowska, poseł, szefowa PiS w regionie - Traktujemy te wybory bardzo poważnie – powiedziała w rozmowie „W 4 oczy” poseł Violeta Porowska, szefowa PiS… » więcej 2019-12-08, godz. 08:30 Dr Magdalena Gołowkin-Hudała i dr Aleksandra Wilk o bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny O bezpłatnej pomocy prawnej dla mieszkańców Opolszczyzny, o zaangażowaniu studentów i ich pierwszych krokach w świecie realnych problemów opowiedziały dr Magdalena… » więcej 2019-12-07, godz. 08:30 Kamila i Monika Poznańskie o tym, jak pomagać czworonogom w czasie zimy Zima to szczególnie trudny czas dla zwierząt i dlatego z troską pochyla się nad nimi fundacja Psie Marzenie. Dziś (7.12) wolontariusze zapraszali na Mikołajkowy… » więcej 2019-12-06, godz. 10:09 Rozmowa z Maciejem Milewskim o zmianach w przepisach ruchu drogowego oraz Tomaszem Zawadzkim o karcie Opolce Maciej Milewski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Opolu - Sytuacja w których dochodzi do znacznego spowolnienia ruchu są codziennością. Jeśli mamy kilka pasów ruchu… » więcej 2019-12-05, godz. 10:33 Małgorzata Kozak i Barbara Kamińska o życiu seniorów w Opolu Małgorzata Kozak, wicedyrektor MOPR – Myślę, że 10 miejsce to nawet za nisko, powinniśmy nawet mieć wyższe miejsce – mówiła w porannej rozmowie „W cztery oczy”… » więcej 2019-12-04, godz. 09:55 Michał Siek i Marzena Kazin o finansowaniu i stanie opolskiej oświaty Michał Siek, opolski kurator oświaty – Badanie PISA sprawdza umiejętności piętnastolatków, te nabyte w szkole i w domu. Jest przeprowadzane co trzy lata. W tym… » więcej 2019-12-03, godz. 09:55 Franciszek Posacki i Grzegorz Ostromecki o tym, jak powinien wyglądać Sylwester w Opolu Franciszek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Opola - Mieliśmy sygnały, że młodzież chciałaby podjąć dyskusję. Zadaliśmy proste pytanie jak mieszkańcy… » więcej 2019-12-02, godz. 09:18 Adrian Czubak i Sybilla Fusiarz gośćmi porannych rozmów Adrian Czubak, Wojewoda Opolski - W kraju korpus wojewodów zmienił się o tyle, że kilku wojewodów zostało wybranych do Sejmu, co wypada uznać za efekt pozytywnej… » więcej 2019-12-01, godz. 09:00 Elżbieta Pisula-Bieniecka i Mariusz Bieniecki "W cztery oczy" (01.12.2019) W niedzielny wieczór, 1 grudnia, w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się finał III Wojewódzkiego Festiwalu Artystycznego Jesteśmy Tacy Sami. O idei tego festiwalu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »