Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o l ...
2019-08-09, 10:02 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska i Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów na posłów do wyborów parlamentarnych

Violetta Porowska o listach wyborczych i planach opozycji
Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie
- Listy pokażemy dzisiaj, może w przyszłym tygodniu, na pewno w najbliższym czasie - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. Teraz dużo się dzieje w polityce centralnej, listy kandydatów na posłów i nazwiska kandydatów na senatorów po długim weekendzie powinny być już pokazane.

Porozumienie, jak i Solidarna Polska otrzymają miejsce na liście Prawa i Sprawiedliwości. Będą to m.in. Marcin Ociepa i Kamil Bortniczuk. Szczegółowy program i kolejne propozycje będą zaprezentowane na początku września.

- Nie będę ani z jednym ani z drugim kandydatem w sposób szczególny walczyła - skomentowała "jedynki" Koalicji Obywatelskiej i wspólnej listy PSL i Kukiz'15. - Ciężka praca w kampanii to nie jest lansowanie się i robienie happeningów, tylko bycie z ludźmi - zaznaczyła. Violetta Porowska skrytykowała także tak zwany "sześciopak" Schetyny.
Przemysław Pospieszyński o listach kandydatów opozycji
Przemysław Pospieszyński, rzecznik Platformy Obywatelskiej w regionie
- Cała lista będzie pokazana najprawdopodobniej 19 sierpnia po radzie krajowej partii, która je zatwierdzi - powiedział w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Przemysław Pospieszyński, rzecznik Platformy Obywatelskiej w regionie. - Idziemy do wyborów w koalicji, więc ostateczny kształt listy to ustalenia powyżej ugrupowaniami i zawsze będą niezadowoleni. Naszym koalicjantom należą się miejsca biorące a Witold Zembaczyński jest bardzo rozpoznawalny - dodał. Przemysław Pospieszyński zaprzeczył także konfliktowi w Platformie Obywatelskiej między Grzegorzem Schetyną a Bogdanem Zdrojewskim, o czym napisano w tygodniku Wprost.

Jeśli chodzi o program Koalicji Obywatelskiej, to jak powiedział gość Radia Opole jest już jego zarys, tak zwana szóstka Schetyny a na przełomie sierpnia i września będą pokazane szczegóły.
Z Violettą Porowską rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Z Przemysławem Pospieszyńskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz także

2019-08-17, godz. 07:35 Arkadiusz Karbowiak o 75. rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych Arkadiusz Karbowiak, politolog z zawodu, historyk z zamiłowania - Brygada Świętokrzyska Narodowych Sił Zbrojnych kontrowersyjną nie jest - powiedział w porann ... » więcej 2019-08-16, godz. 09:21 Dr Jerzy Sacha i dr Iwona Gilowska o najnowszych badaniach w medycynie Dr Jerzy Sacha z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - To pierwszy na Opolszczyźnie i piąty w Polsce tego typu zabieg. Świadczy to o skali jego trudności - ... » więcej 2019-08-15, godz. 08:35 Rozmowa z Ryszardem Szramem o opolskich obchodach Święta Wojska Polskiego – Od 27 lat, od 1992 roku, 15 sierpnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy” Ryszard Szram, doradca wojewody opo ... » więcej 2019-08-14, godz. 09:50 Rozmowy z Szymonem Ogłazą i Adamem Leszczyńskim o pracach usprawniających komunikację w Opolu i regionie Szymon Ogłaza, wicemarszałek regionu – W przyszłym roku będzie gotowa obwodnica Dobrodzienia – zapewnił w porannej rozmowie „W cztery oczy” wicemarszałek reg ... » więcej 2019-08-13, godz. 09:32 Martyna Kolemba-Gaschka o projekcie „Od(r)ą do wolności” Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego - "Od(r)ą do wolności" to projekt realizowany w ramach programu wieloletniego Niepodległa, w ramach jego ... » więcej 2019-08-12, godz. 09:52 Paweł Grabowski i Jarosław Pilc o połączeniach partii lewicowych Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 - PSL przyjął nasze postulaty - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Paweł Grabowski, poseł z Kukiz'15 wyjaśniając ... » więcej 2019-08-11, godz. 08:35 Waldemar Zadka o 11. edycji konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Opolskiego - Jesteśmy postrzegani w kraju jako region, który dba o otoczenie, przestrzeń najbliższą - powiedział w rozmowie "W cztery oczy" Waldemar Zadka, dyrektor Depa ... » więcej 2019-08-10, godz. 08:35 Łukasz Berlik o Opolskiej Nocy Przyrodników - Spotykamy się o godzinie 20.00 na polanie na wyspie Bolko, na tej nieco bliżej stawu. Będzie działo się sporo, jeśli pozwolą warunki atmosferyczne, będziemy ... » więcej 2019-08-08, godz. 09:05 Cezary Obermajer i dr Błażej Choroś o kampanii wyborczej do parlamentu Rzeczypospolitej - Na Opolszczyźnie będziemy wybierać 12 posłów i 3 senatorów. Taka liczba przewidziana jest przez kodeks wyborczy i wynika z liczby mieszkańców naszego region ... » więcej 2019-08-07, godz. 09:09 Mariusz Stachowski i Monika Bartel o najbiedniejszej gminie w Polsce oraz jak powstają rankingi zamożności gmin. Mariusz Stachowski, burmistrz gminy Zawadzkie - Czuję się z tym źle, choć nie do końca ma to przełożenie, na to co widać za oknem - powiedział w porannej rozm ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »