Radio Opole » Poranna rozmowa Radia Opole » 'W cztery oczy' (rozmowy w latach 2010 - 2021) » Leszek Styś o II Festiwalu Zdarzeń Artystycznych…
2019-08-03, 08:35 Autor: Joanna Matlak

Leszek Styś o II Festiwalu Zdarzeń Artystycznych Open Opole 2019

Leszek Styś o II Festiwalu Zdarzeń Artystycznych
- Chcemy rozszerzać formułę i szukać najprzeróżniejszych form artystycznych. Począwszy od techniki czy estetyki cyrku, teatralnych wypowiedzi czy koncertów. Wszystko zawiera się w tym zdarzeniu artystycznym, przy założeniu że Opole jest otwarte na tego typu wydarzenia i artystów, którzy tutaj przyjeżdżają. Opolanie też przystają na chwilę, żeby brać udziału w kolejnym „zdarzeniu” - mówił w rozmowie "W cztery oczy" Leszek Styś, dyrektor artystyczny II Festiwalu Zdarzeń Artystycznych, czyli Open Opole 2019.
II Festiwal Zdarzeń Artystycznych będzie się odbywał w trzech miejscach w Opolu: na Rynku, na Placu Wolności i przy Stawie Zamkowym na ul. Barlickiego.

- Tam obejrzymy Rufi Rafi Show, czyli klaunadę. Rzecz warta zobaczenia, bo bawi nas człowiek i rozśmiesza, ale będzie też mówił trochę o nas samych, będzie wciągał ludzi do zabawy. To są artyści ulicy, którzy żyją z tego, że dostają zwrotną reakcję. Widzowie są nie tylko „oglądaczami”, ale uczestnikami wydarzeń - mówił Leszek Styś. Po południu na Rynku opolanom zaprezentuje się grupa Slackhouse, która poprowadzi warsztaty z techniki chodzenia po taśmie. W planie jest też pokaz trawersowania ścieżek na wysokości.

- Trafiłem na wzmiankę, sięgnąłem do historii i tak naprawdę wystarczy przeczytać biogram, żeby wiedzieć, że ma się do czynienia z osobą niezwykle barwną - podkreślił Leszek Styś, pytany o kolejną część programu, czyli paradę uliczną, która będzie podróżą dedykowaną Eminowi Paszy. Start o 21.00 z Rynku.

Festiwal potrwa do niedzieli. Tego dnia odbędzie się "Genesis - spektakl dla widzów dorosłych" na schodach przy Kościele "na Górce" oraz m.in. Potańcówka. - Na płycie rynku spotkamy się z "Tęgimi chłopami". To jest zespół, który przywozi nam pewne dancingowe rytmy z Kielecczyzny. Muzycy świetni, zawodowi i niezwykli. Grają w kilku formacjach i zajmują się fuzją muzyki tradycyjnej i folkowej - mówi Leszek Styś.

Zobacz także

2021-11-14, godz. 08:30 Bogdan Zwoliński o boomie związanym z branżą budowlaną Mimo rosnących cen materiałów budowlanych, również na Opolszczyźnie trwa boom związany z tą branżą. Zmieniają się przepisy dotyczące tej działalności… » więcej 2021-11-13, godz. 08:30 Wacław Bortnik o brakach kadrowych w inspekcji weterynaryjnej Nie tylko w przychodniach zdrowia znaczącym problemem zaczyna być deficyt młodych lekarzy. Kłopoty kadrowe ma też inspekcja weterynaryjna. Jej działalność… » więcej 2021-11-11, godz. 08:30 Jerzy Wrębiak o zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich W Narodowe Święto Niepodległości rozmowa „W cztery oczy” poświęcona była zachowaniu spuścizny i polskiej obecności na Kresach Wschodnich. O związane… » więcej 2021-11-07, godz. 08:30 Tadeusz Piątkowski o 25-leciu działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Prudniku 25-lecie działalności obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Prudniku. Był pierwszy na Opolszczyźnie. Tego typu placówki dziennego pobytu są ośrodkami… » więcej 2021-11-06, godz. 08:30 Adriana Dziaczyszyn o różnych aspektach funkcjonowania i realizowania projektów przez Lokalne Grupy Działania Od 15 lat funkcjonują Lokalne Grupy Działania. Zrzeszają przedstawicieli sektora publicznego, prywatnego oraz pozarządowego. Za pośrednictwem LGD samorządy… » więcej 2021-11-01, godz. 08:30 Marcin Żukowski o poszukiwaniu miejsc spoczynku osób poległych w walkach o niepodległość i zjednoczenie Polski Początek listopada to czas zadumy, kiedy w szczególny sposób wspominamy tych, którzy walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Ich mogiły są… » więcej 2021-10-31, godz. 08:30 Elżbieta Oficjalska o tym, że obok tradycji katolickiej przez wieki funkcjonowały wierzenia ludowe i gusła Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mają wyjątkowe miejsce w naszym kalendarzu. W tym czasie szczególnie odwiedzamy mogiły bliskich, zapalamy znicze, kładziemy… » więcej 2021-10-30, godz. 08:30 Prof. Jan Żaryn m.in. o postawie opolskich hierarchów w komunistycznych czasach W sobotni poranek zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof. Janem Żarynem, znanym historykiem, znawcą historii Kościoła Katolickiego w Polsce XX wieku. Był… » więcej 2021-10-24, godz. 08:30 Katarzyna Czochara o aktywności sejmowej oraz protestach lekarzy i nauczycieli O aktywność sejmową oraz protesty lekarzy i nauczycieli zapytaliśmy w niedzielny poranek Katarzynę Czocharę, posłankę Prawa i Sprawiedliwości. Pokieruje… » więcej 2021-10-23, godz. 08:35 Piotr Bujak o tematyce ekologicznej i dotyczącej ochrony zabytków w gminie Głogówek Tematyka ekologiczna i dotycząca ochrony zabytków zdominowała poranną rozmowę „W cztery oczy” z Piotrem Bujakiem, burmistrzem Głogówka. Władze gminy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »