Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego…
2019-07-12, 09:59 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ

Robert Bryk o rozdysponowaniu dodatkowych pieniędzy przez opolski NFZ
Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ

- Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między innymi na to będzie przeznaczone dodatkowe 100 mln złotych jakie wpłynęły do budżetu opolskiego NFZ - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Robert Bryk, dyrektor oddziału. Pieniądze rozdysponowano także na leczenie psychiatryczne, stomatologię, rehabilitację i opiekę specjalistyczną. Oprócz przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na leczenie, mogą one być przeznaczone na podwyżki wynagrodzenia fizjoterapeutów i innych pracowników ochrony zdrowia. Te zależą jednak od dyrektorów placówek. Całkowity budżet opolskiego NFZ-u wynosi obecnie 2 mld 113 mln złotych.
Z Markiem Staszewskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii

- Kiedy byłem wicedyrektorem oddziału NFZ w Opolu w 1999 roku nasz budżet wynosił 150 mln złotych. Dziesięć lat później w 2009 roku marzyliśmy o miliardowym budżecie - powiedział w "Poglądach i osądach" Marek Staszewski. Nasz gość jest obecnie dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii. - Onkologia jest traktowana inaczej, bo to świadczenia ratujące życie, więc zawsze całość nadwykonań jest zapłaconych - powiedział. Problemem jego zdaniem jest teraz jednak nie brak pieniędzy a brak kadry. - Szpitale dostaną większe pieniądze i dyrektorzy będą mieli kasę na podkupowanie sobie personelu - dodał.

Zobacz także

2020-05-30, godz. 08:30 Katarzyna Kukolka-Bogocz o kobietach w polityce, pracy podczas kampanii wyborczej - Sprawuję mandat radnej miejskiej. Jestem przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu - przedstawiła się Katarzyna Kukolka-Bogocz… » więcej 2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »