Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolsk ...
2019-07-12, 09:59 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ

Robert Bryk o rozdysponowaniu dodatkowych pieniędzy przez opolski NFZ
Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ

- Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między innymi na to będzie przeznaczone dodatkowe 100 mln złotych jakie wpłynęły do budżetu opolskiego NFZ - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Robert Bryk, dyrektor oddziału. Pieniądze rozdysponowano także na leczenie psychiatryczne, stomatologię, rehabilitację i opiekę specjalistyczną. Oprócz przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na leczenie, mogą one być przeznaczone na podwyżki wynagrodzenia fizjoterapeutów i innych pracowników ochrony zdrowia. Te zależą jednak od dyrektorów placówek. Całkowity budżet opolskiego NFZ-u wynosi obecnie 2 mld 113 mln złotych.
Z Markiem Staszewskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii

- Kiedy byłem wicedyrektorem oddziału NFZ w Opolu w 1999 roku nasz budżet wynosił 150 mln złotych. Dziesięć lat później w 2009 roku marzyliśmy o miliardowym budżecie - powiedział w "Poglądach i osądach" Marek Staszewski. Nasz gość jest obecnie dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii. - Onkologia jest traktowana inaczej, bo to świadczenia ratujące życie, więc zawsze całość nadwykonań jest zapłaconych - powiedział. Problemem jego zdaniem jest teraz jednak nie brak pieniędzy a brak kadry. - Szpitale dostaną większe pieniądze i dyrektorzy będą mieli kasę na podkupowanie sobie personelu - dodał.

Zobacz także

2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej 2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej 2019-07-08, godz. 09:34 Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze" - Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w poran ... » więcej 2019-07-07, godz. 08:40 Z dr Barbarą Curyło o sukcesie Uniwersytetu Opolskiego Uniwersytet Opolski, jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów, znalazł się w sieci Uniwersytetów Europejskich. Kulisy skutecznego aplikowania o 5 mln euro p ... » więcej 2019-07-06, godz. 08:40 Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim Pierwsza sobota lipca to od 17 lat termin Biegu Opolskiego. Oznacza to, że miłośnicy biegania po raz kolejny, tym razem 6 lipca, opanują Wyspę Bolko. O niepow ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »