Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego…
2019-07-12, 09:59 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ

Robert Bryk o rozdysponowaniu dodatkowych pieniędzy przez opolski NFZ
Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ

- Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między innymi na to będzie przeznaczone dodatkowe 100 mln złotych jakie wpłynęły do budżetu opolskiego NFZ - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Robert Bryk, dyrektor oddziału. Pieniądze rozdysponowano także na leczenie psychiatryczne, stomatologię, rehabilitację i opiekę specjalistyczną. Oprócz przeznaczenia dodatkowych pieniędzy na leczenie, mogą one być przeznaczone na podwyżki wynagrodzenia fizjoterapeutów i innych pracowników ochrony zdrowia. Te zależą jednak od dyrektorów placówek. Całkowity budżet opolskiego NFZ-u wynosi obecnie 2 mld 113 mln złotych.
Z Markiem Staszewskim rozmawia Aneta Skomorowska-Kobza
Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii

- Kiedy byłem wicedyrektorem oddziału NFZ w Opolu w 1999 roku nasz budżet wynosił 150 mln złotych. Dziesięć lat później w 2009 roku marzyliśmy o miliardowym budżecie - powiedział w "Poglądach i osądach" Marek Staszewski. Nasz gość jest obecnie dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii. - Onkologia jest traktowana inaczej, bo to świadczenia ratujące życie, więc zawsze całość nadwykonań jest zapłaconych - powiedział. Problemem jego zdaniem jest teraz jednak nie brak pieniędzy a brak kadry. - Szpitale dostaną większe pieniądze i dyrektorzy będą mieli kasę na podkupowanie sobie personelu - dodał.

Zobacz także

2020-07-15, godz. 08:43 Kalina Hellwig o tym, co połączanie UO i PMWSZ w Opolu oznacza dla pracowników i studentów – Dziś uroczyście odsłonimy nowy szyld na budynku szkoły medycznej, która od dziś staje się częścią Uniwersytetu Opolskiego – mówiła w porannej rozmowie „W cztery… » więcej 2020-07-14, godz. 09:38 Tomasz Kostuś o krajobrazie powyborczym i sytuacji w partii - Nieważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy – stwierdził w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o wyniki I i II tury wyborów… » więcej 2020-07-13, godz. 09:52 WYBORY 2020: Danuta Jazłowiecka komentuje wynik wyborów prezydenckich – Noc mam nieprzespaną, noc była pełna emocji i zaciskania kciuków, żeby wygrał nasz kandydat – mówiła w porannej rozmowie Danuta Jazłowiecka, senator Platformy… » więcej 2020-07-13, godz. 09:29 WYBORY 2020: Violetta Porowska komentuje wynik wyborów prezydenckich – To wielkie zwycięstwo, bo mieliśmy prawie 70 procentową frekwencję, a więc 70% ludzi, którzy mieli uprawnienia poszło do wyborów i to jest bardzo, bardzo mocny… » więcej 2020-07-12, godz. 08:25 Karol Brandys o oszustwach i łatwowierności ofiar – Nie ma właściwie dnia, by oszuści nie dzwonili do osób starszych – przyznał podkomisarz Karol Brandys z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. » więcej 2020-07-11, godz. 08:25 Grzegorz Rippel o kradzieży danych i handlu informacjami – Generalnie chodzi o obszar cennych informacji, głównie dla biznesu – powiedział Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-07-10, godz. 10:36 Adrian Czubak o finale kampanii wyborczej Adrian Czubak, wojewoda opolski Andrzej Duda czy Rafał Trzaskowski? Na to pytanie odpowiedzą sobie Polacy przy urnach wyborczych w niedzielę, a piątek to ostatni… » więcej 2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »