Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji p ...
2019-07-09, 10:06 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska"

Violetta Porowska o konwencji programowej "Myśląc Polska"
Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda
- Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmachem - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, pytana o weekendową konwencję programową "Myśląc Polska".

Była ona panelistą w panelu "Kadry w ochronie zdrowia". Rozmawiano o tym, co zrobić, żeby nie brakowało w ochronie zdrowia załogi. - Stwierdziłam, że w niektórych przestrzeniach luki są tak duże, że zmiany organizacyjne to za mało. Musimy się zastanowić nad dopływem kadry - zwróciła uwagę. Violetta Porowska zaznaczyła jednak, że są takie zawody, że wystarczy inaczej rozlokować pracowników i w takim wypadku zmiany organizacyjne wystarczą.
Dr Witold Potwora o konwencie programowym "Myśląc Polska"
Dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA
Na konwencji programowej poruszano także kwestie związane z gospodarką. W "Poglądach i osądach" ekonomista dr Witold Potwora stwierdził, że na ekonomię nie położono nacisku, bo bardzo dużo wcześniej na ten temat powiedziano i zrobiono.

- To są już cztery lata rządów i dlatego nieco mniej było o gospodarce, choć nie sposób było śledzić wszystkie panele i dyskusje - powiedział. - Gospodarka jest w niezłej kondycji i to ważny element oceny ostatnich lat. Wydaje się, że spowolnienie nie będzie tak duże jak prognozowano. W lutym Komisja Europejska mówiła o wzroście gospodarczym 3.5% a może być na poziomie 4. 2 lub 4.3%.

Zobacz także

2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszaniec i Piotr Woźniak o projekcie Koalicji Polskiej Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »