Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej…
2019-07-09, 10:06 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska"

Violetta Porowska o konwencji programowej "Myśląc Polska"
Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda
- Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmachem - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Violetta Porowska, szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, pytana o weekendową konwencję programową "Myśląc Polska".

Była ona panelistą w panelu "Kadry w ochronie zdrowia". Rozmawiano o tym, co zrobić, żeby nie brakowało w ochronie zdrowia załogi. - Stwierdziłam, że w niektórych przestrzeniach luki są tak duże, że zmiany organizacyjne to za mało. Musimy się zastanowić nad dopływem kadry - zwróciła uwagę. Violetta Porowska zaznaczyła jednak, że są takie zawody, że wystarczy inaczej rozlokować pracowników i w takim wypadku zmiany organizacyjne wystarczą.
Dr Witold Potwora o konwencie programowym "Myśląc Polska"
Dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA
Na konwencji programowej poruszano także kwestie związane z gospodarką. W "Poglądach i osądach" ekonomista dr Witold Potwora stwierdził, że na ekonomię nie położono nacisku, bo bardzo dużo wcześniej na ten temat powiedziano i zrobiono.

- To są już cztery lata rządów i dlatego nieco mniej było o gospodarce, choć nie sposób było śledzić wszystkie panele i dyskusje - powiedział. - Gospodarka jest w niezłej kondycji i to ważny element oceny ostatnich lat. Wydaje się, że spowolnienie nie będzie tak duże jak prognozowano. W lutym Komisja Europejska mówiła o wzroście gospodarczym 3.5% a może być na poziomie 4. 2 lub 4.3%.

Zobacz także

2020-05-30, godz. 08:30 Katarzyna Kukolka-Bogocz o kobietach w polityce, pracy podczas kampanii wyborczej - Sprawuję mandat radnej miejskiej. Jestem przewodnicząca klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości w Kędzierzynie-Koźlu - przedstawiła się Katarzyna Kukolka-Bogocz… » więcej 2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »