Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tań ...
2019-07-08, 09:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze"

Maciej Stefański o sytuacji w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska
- Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Maciej Stefański, nowy prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Opolu. Natomiast jeśli chodzi o kompetencje w zarządzaniu zasobami ludzkimi także ma doświadczenie - przez wiele lat kierował starostwem powiatowym w Brzegu. - Moja prezesura będzie na tym polegała, żeby pracownicy poczuli się dowartościowani i żeby byli po prostu drużyną i że są bardzo dobrymi fachowcami - dodał.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu zajmuje się m.in. obsługą rządowego programu "Czyste Powietrze".

- Z powodu czasowych braków kadrowych wystąpiły pewne opóźnienia w realizacji programu, ale to się zmieni - zapewnia Stefański.

Związek Metropolii Polskich zaproponował, aby samorządy przejęły program "Czyste powietrze" w zakresie rozpatrywania wniosków i udzielania dotacji. WFOŚ w Opolu przyjął około 1500 wniosków od początku działania programu a umowy podpisał z 400 beneficjentami.
Monika Czech-Tańczuk o programie "Czyste Powietrze"
- Samorządy mogłyby przejąć ten program, choć małe jednostki miałyby z tym problem - uważa Monika Czech-Tańczuk, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Opola. Opole musiałoby zwiększyć zatrudnienie w wydziale, a w małych gminach ochroną środowiska zajmuje się często jedna osoba, która ma także inne zadania w swoich obowiązkach.

Jeśli chodzi o skalę wniosków złożonych do programu "Czyste powietrze" to zdaniem gościa "Poglądów i osądów"nie jest ona duża w województwie opolskim. - Wynika to moim zdaniem z kryterium dochodowego jakie jest w programie oraz z tego, że mimo, że sam wniosek nie jest skomplikowany, to problemy stwarzają już załączniki do tego wniosku - stwierdziła Monika Czech-Tańczuk.

Zobacz także

2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o projekcie Koalicji Polskiej Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej 2019-07-10, godz. 09:49 Grzegorz Obara i Tomasz Kosmala o sposobach wspierania organizacji i Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju Grzegorz Obara,prezes Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju. Fundusz - Fundusz uruchomił dwa produkty pożyczkowe na wkład własny i pomostowe na realizację ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »