Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o u ...
2019-06-18, 08:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania

Rafał Bartek o posiedzeniu sejmiku województwa i najważniejszych uchwałach jakie zostaną omówione
Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa
- Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wprowadzone drugie głosowanie po raporcie ze stanu województwa opolskiego nad wotum zaufania - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Rafał Bartek przewodniczący sejmiku województwa.

Na dzisiejszej sesji omawiany będzie wspomniany raport, który jest nowością wprowadzoną przez ustawodawcę, oraz wykonanie budżetu za 2018 rok. - Dla mnie jest to dosyć dziwne, że jet to rozłożone na dwa głosowania, bo oba głosowania, zarówno nad absolutorium jak i wotum zaufania skutkują tym samym, czyli wdrożeniem procedury odwoływania zarządu. Semik zajmie się także między innymi korektą budżetu na 2019 rok i planek ochrony województwa przed hałasem.
Szymon Ogłaza o najważniejszych informacjach wynikających z raportu o stanie województwa
Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa
- Raport ma byś sprawozdaniem z prac zarządu województwa. My mówimy, co zrobiliśmy, a radni głosują nad wotum zaufania - powiedział w "Poglądach i osądach" Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa. - Musimy mieć 16 głosów, żeby je uzyskać. Jeśli tyle nie będzie to w ciągu 2 tygodni przeprowadza się głosowanie nad odwołaniem zarządu.

- Raczej nie spodziewamy się takiego scenariusza i to nie tylko ze względu na arytmetykę sejmikową - koalicję buduje 20 radnych - ale dlatego, że jesteśmy przekonani, że raport odzwierciedla to, co zrobiliśmy i marszałek Andrzej Buła z dumą będzie go prezentował - stwierdził. Dodał, że rozmawiał z kilkoma opozycyjnymi radnymi województwa i oni dobrze go oceniają.

Zobacz także

2019-07-23, godz. 10:00 Rozmowy z Pawłem Grabowskim oraz dr. Grzegorzem Balawajderem o przedwyborczych politycznych układankach Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Mieliśmy w niedzielę w Warszawie walne zebranie delegatów stowarzyszenia Kukiz '15. Było obecnych 39 na 41 okręgów, mi ... » więcej 2019-07-22, godz. 09:26 Józef Swaczyna i Katarzyna Gołębiowska-Jarek o powiatowych i gminnych przewozach pasażerów Józef Swaczyna, szef konwentu starostów województwa opolskiego - Wybieram się na spotkanie w sprawie funduszu rozwoju przewozów autobusowych, choć wszystko ws ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:30 Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśm ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »