Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem ...
2019-06-17, 10:40 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa

Marcin Ociepa o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa
Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości

- W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ustaw i w sposób znaczący zmieniły sposób prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i relacji przedsiębiorca-administracja publiczna - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" Marcin Ociepa wiceminister przedsiębiorczości i technologii.
- Staramy się, żeby regulacji było jak najmniej, minimalizować obowiązki przedsiębiorców i ściągali kolejne ograniczenia, które były przez lata nakładane - dodał wiceminister Ociepa. Te zmiany będą omawiane na spotkaniu "Prawo do przedsiębiorczości". Będą także konsultowane zmiany, które dopiero wejdą w życie.
- To na przykład: ograniczenie zatorów płatniczych, prosta spółka akcyjna, jako nowa forma prowadzenia działalności gospodarczej, nowe prawo zamówień publicznych.
Grzegorz Kuliś o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa
Grzegorz Kuliś, przedsiębiorca i członek organizacji Business Centre Club

- Permanentne zmiany, które mają miejsce nie pomagają przedsiębiorców. Generalnie w naszym kraju się nie słucha - powiedział w "Poglądach i osądach" Grzegorz Kuliś, przedstawiciel Business Centre Club.

- Przedsiębiorcy potrzebują przede wszystkim mniejszej ilości zmian i tego, żeby prawo było możliwe do jednoznacznej interpretacji - dodał.

- Kłopotem jest także to, że przedsiębiorca postrzegany jest pejoratywnie. Według badań z 2016 roku około 52% obywateli polskich źle postrzega przedsiębiorców - przytaczał badania przedstawiciel BCC, organizacji przedsiębiorców.

Zobacz także

2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej 2019-07-13, godz. 08:35 Rozmowa z majorem Leszkiem Radzikiem o tym, czym jest służba wojskowa 10. Opolska Brygada Logistyczna otwiera dziś (13.07) drzwi dla tych, którzy chcą podjąć wojskowe wyzwanie i wstąpić do wojska… na jeden dzień. O tym, czym jes ... » więcej 2019-07-12, godz. 09:59 Robert Bryk i Marek Staszewski o budżecie opolskiego NFZ Robert Bryk, dyrektor opolskiego oddziału NFZ - Zmniejszenie kolejek do leczenia zaćmy, do rezonansu magnetycznego, do badań tomografii komputerowej - między ... » więcej 2019-07-11, godz. 10:03 Andrzej Mazur i Ryszard Szram o Dniu Pamięci Ludobójstwa na Kresach Wschodnich II Rzeczypospolitej Andrzej Mazur, były radny sejmiku województwa - Była to inicjatywa sejmiku, ale wielu radnych należy do stowarzyszeń kresowych i przenosili tą wolę na forum s ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »