Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kown ...
2019-06-14, 09:58 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta

- Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja od ładnych kilku lat. Festiwal wychodzi do miasta. Pamiętam, jak rozpoczynaliśmy te działania w 2015 roku, tych wydarzeń było dużo mniej i bardzo trudno było spotkać na mieście artystów związanych z festiwalem. Pierwszą inicjatywą, którą udało nam się uruchomić, jest bardzo popularna kawiarenka z gwiazdami. Potem pojawiły się kolejne – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta.

Pierwsze imprezy towarzyszące festiwalowi już na nami – bardzo udane frekwencyjnie Hip hop Opole i Rock Opole. Przed nami kolejna odsłona wspomnianej kawiarenki.

- W przerwach między próbami i koncertami jest możliwość spotkania się z artystami na opolskim rynku i porozmawiania o tym, co wiąże się z naszym festiwalem. W tym roku będzie to między innymi Margaret, De Mono czy Szymon Wydra – mówił nasz gość.

W planach jest także oczywiście strefa widza – koncerty będzie można oglądać na wielkim ledowym ekranie na rynku (w planie są także liczne konkursy). Swoje gwiazdy w Alei Gwiazd odsłonią także kolejni artyści: Janusz Kondratowicz, Ania Dąbrowska oraz Tomek Lipiński, legendarny muzyk Nowej Fali. A w poniedziałek po raz kolejny – koncert muzyki alternatywnej transmitowany przez TVP Kultura.

Rozmowa z Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Katarzyna Kownacka

- Ten festiwal będę oglądać w telewizorze, z wypieki, jak od dziecka. Moja przygoda z festiwalem zaczęła się, kiedy miałam latek mało. U mnie w domu była taka zasada, że dzieci filmów po 20:00 nie oglądały, dyspensa była tylko w przypadku opolskiego festiwalu, który oglądałam do samego końca, chyba, że po drodze usnęłam – mówiła w „Poglądach i osądach” Katarzyna Kownacka, która jako dziennikarka różnych mediów relacjonowała kilkanaście festiwali.

Jak mówi nasz gość, możliwość znalezienia się nie tylko na widowni, ale także za kulisami festiwalu, była ogromnym przeżyciem. Za największy sukces uważa wywiad z Sewerynem Krajewskim, który wywiadów od dekad nie udzielał, ale jej – przy pomocy Krzysztofa Szewczyka – dał się namówić.

- Za co lubię opolski festiwal? To jest festiwal trochę archaiczny, ale chyba taki powinien być, bo to jest w końcu historia polskiej piosenki – mówi Kownacka.


Zobacz także

2019-07-09, godz. 10:06 Violetta Porowska i Witold Potwora o konwencji programowej "Myśląc Polska" Violetta Porowska, przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie i wicewojewoda - Konwencja była niezwykła, wspaniała przygotowana z wielkim rozmach ... » więcej 2019-07-08, godz. 09:34 Rozmowy z Maciejem Stefańskim i Moniką Czech-Tańczuk o programie "Czyste powietrze" - Jeżeli chodzi o WFOŚ to w radzie nadzorczej jestem dwa lata i jestem zorientowany co Fundusz robi, na co wydaje pieniądze i komu pomaga - powiedział w poran ... » więcej 2019-07-07, godz. 08:40 Z dr Barbarą Curyło o sukcesie Uniwersytetu Opolskiego Uniwersytet Opolski, jako jeden z pięciu polskich uniwersytetów, znalazł się w sieci Uniwersytetów Europejskich. Kulisy skutecznego aplikowania o 5 mln euro p ... » więcej 2019-07-06, godz. 08:40 Artur Góralczyk o Atlantis Biegu Opolskim Pierwsza sobota lipca to od 17 lat termin Biegu Opolskiego. Oznacza to, że miłośnicy biegania po raz kolejny, tym razem 6 lipca, opanują Wyspę Bolko. O niepow ... » więcej 2019-07-05, godz. 09:17 Rozmowy z Edytą Wencel-Borkowską i Andrzejem Kruczkiewiczem o drugiej edycji programu e-usługi geodezyjne Edyta Wencel-Borkowska, naczelnik wydziału i geodeta powiatu opolskiego Oznacza to, że nie wychodząc z domu, będziemy mogli sprawdzić wszystkie dane związane ... » więcej 2019-07-04, godz. 09:34 Łukasz Sowada i Przemysław Pospieszyński o łączeniu dzielnic i ustanowieniu stref taryfowych dla taksówek Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola - To projekt wypracowany przez zespół, odbyły się także konsultacje społeczne i jesteśmy ciekawi, jak radni mi ... » więcej 2019-07-03, godz. 09:49 Piotr Pospiszyl i Antoni Konopka o suszy w Województwie Opolskim Piotr Pospiszyl, sadownik - Sadownicy, którzy mają nawodnienie, bo takich już mamy na Opolszczyźnie jakoś sobie radzą, ale koszty związane z tym związane są o ... » więcej 2019-07-02, godz. 10:47 Zofia Kucharska i Bernadeta Trawka o zawieszeniu oddziałów neonatologicznych Zofia Kucharska, wojewódzki konsultant w dziedzinie neonatologii - Brakuje neonatologów - tak powody zawieszania oddziałów neonatologicznych skomentowała w po ... » więcej 2019-07-01, godz. 10:02 Jan Krzesiński i Robert Tistek o przygotowaniach do jesiennych wyborów Jan Krzesiński, sekretarz Zarządu Wojewódzkiego PSL, Prezes Struktur Powiatowych - Od początku mówiliśmy, że z Wiosną nam nie po drodze - powiedział w poranne ... » więcej 2019-06-27, godz. 13:44 Olga Koszil i Marta Gabriel o organizacji Ławka Festiwal 3 lipca rusza w Winowie drugi już Ławka Festiwal, czyli inspirujące spotkania z gośćmi, warsztaty, koncerty, modlitwa i… spanie w namiotach. O wakacyjnej prop ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »