Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kown ...
2019-06-14, 09:58 Autor: Marek Świercz

Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki

Rozmowa z Łukaszem Śmierciakiem o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta

- Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja od ładnych kilku lat. Festiwal wychodzi do miasta. Pamiętam, jak rozpoczynaliśmy te działania w 2015 roku, tych wydarzeń było dużo mniej i bardzo trudno było spotkać na mieście artystów związanych z festiwalem. Pierwszą inicjatywą, którą udało nam się uruchomić, jest bardzo popularna kawiarenka z gwiazdami. Potem pojawiły się kolejne – mówił w rozmowie „W cztery oczy” Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta.

Pierwsze imprezy towarzyszące festiwalowi już na nami – bardzo udane frekwencyjnie Hip hop Opole i Rock Opole. Przed nami kolejna odsłona wspomnianej kawiarenki.

- W przerwach między próbami i koncertami jest możliwość spotkania się z artystami na opolskim rynku i porozmawiania o tym, co wiąże się z naszym festiwalem. W tym roku będzie to między innymi Margaret, De Mono czy Szymon Wydra – mówił nasz gość.

W planach jest także oczywiście strefa widza – koncerty będzie można oglądać na wielkim ledowym ekranie na rynku (w planie są także liczne konkursy). Swoje gwiazdy w Alei Gwiazd odsłonią także kolejni artyści: Janusz Kondratowicz, Ania Dąbrowska oraz Tomek Lipiński, legendarny muzyk Nowej Fali. A w poniedziałek po raz kolejny – koncert muzyki alternatywnej transmitowany przez TVP Kultura.

Rozmowa z Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki
Katarzyna Kownacka

- Ten festiwal będę oglądać w telewizorze, z wypieki, jak od dziecka. Moja przygoda z festiwalem zaczęła się, kiedy miałam latek mało. U mnie w domu była taka zasada, że dzieci filmów po 20:00 nie oglądały, dyspensa była tylko w przypadku opolskiego festiwalu, który oglądałam do samego końca, chyba, że po drodze usnęłam – mówiła w „Poglądach i osądach” Katarzyna Kownacka, która jako dziennikarka różnych mediów relacjonowała kilkanaście festiwali.

Jak mówi nasz gość, możliwość znalezienia się nie tylko na widowni, ale także za kulisami festiwalu, była ogromnym przeżyciem. Za największy sukces uważa wywiad z Sewerynem Krajewskim, który wywiadów od dekad nie udzielał, ale jej – przy pomocy Krzysztofa Szewczyka – dał się namówić.

- Za co lubię opolski festiwal? To jest festiwal trochę archaiczny, ale chyba taki powinien być, bo to jest w końcu historia polskiej piosenki – mówi Kownacka.


Zobacz także

2019-07-23, godz. 10:00 Rozmowy z Pawłem Grabowskim oraz dr. Grzegorzem Balawajderem o przedwyborczych politycznych układankach Paweł Grabowski, poseł ruchu Kukiz'15 - Mieliśmy w niedzielę w Warszawie walne zebranie delegatów stowarzyszenia Kukiz '15. Było obecnych 39 na 41 okręgów, mi ... » więcej 2019-07-22, godz. 09:26 Józef Swaczyna i Katarzyna Gołębiowska-Jarek o powiatowych i gminnych przewozach pasażerów Józef Swaczyna, szef konwentu starostów województwa opolskiego - Wybieram się na spotkanie w sprawie funduszu rozwoju przewozów autobusowych, choć wszystko ws ... » więcej 2019-07-21, godz. 08:30 Elżbieta Kampa o inwentaryzacji w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu zakończyła się inwentaryzacja. Dyrektor placówki, Elżbieta Kampa, podsumowała dla nas to przedsięwzięcie. Zapytaliśm ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:30 Agnieszka Bąkowska o tym, jak przygotować dziecko na wyjazd na pierwszą kolonię lub obóz Okres wakacyjny to czas pierwszych kolonii i obozów. Jak przygotować dziecko na taki wyjazd? Co zrobić, gdy w słuchawce usłyszymy rozpaczliwe: „Zabierz mnie d ... » więcej 2019-07-19, godz. 09:55 Marcin Oszańca i Piotr Woźniak o tegorocznych wyborach parlamentarnych Marcin Oszańca, rzecznik opolskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego - Koalicja Polska jest projektem, który Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował już ... » więcej 2019-07-18, godz. 09:14 Adam Berbelicki i Ewa Pinkawa o podwójnym roczniku walczącym o miejsca w szkołach średnich Adam Berbelicki, trener z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie - Z naszej perspektywy nabór podwójnego rocznika to jest szansa i możliwość, by wc ... » więcej 2019-07-17, godz. 09:49 Michał Siek i dr Irena Koszyk o wynikach rekrutacji w Opolu Michał Siek, opolski kurator oświaty - W regionie mamy prawie 16 tysięcy absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych, na których czeka około 20 tysięcy miejsc ... » więcej 2019-07-16, godz. 09:57 Violetta Porowska i Małgorzata Wilkos o liście kandydatów z województwa Opolskiego do Sejmu Violetta Porowska, wicewojewoda opolski i liderka struktur Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie - Nagroda w postaci pierwszego miejsca na liście kandydató ... » więcej 2019-07-15, godz. 09:17 Tomasz Kostuś i dr Witold Potwora o konwencji Platformy Obywatelskiej i "szóstce Schetyny" Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej - Na forum programowym w Warszawie PO byli nie tylko parlamentarzyści, ale także działacze i sympatycy Platformy ... » więcej 2019-07-14, godz. 08:35 Dr n. med. Iwona Rajca-Biernacka o tym, kto może być krwiodawcą i gdzie można oddać krew W wakacje wyraźnie zmniejsza się liczba krwiodawców, a zapotrzebowanie na krew w tym okresie zazwyczaj rośnie. Warto zatem pomyśleć o donacji. O tym, kto może ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »