Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Aleksandra Raś o szczegółach imprezy 'Sporty Moj ...
2019-06-09, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zachęca do wspomnień i powrotu do czasów dzieciństwa. Gra w gumę, kapsle, zbijak – m.in. takie stanowiska ze „Sportami Mojego Dzieciństwa” przygotowano w Stegu Arenie. O szczegółach imprezy w stylu retro opowiedziała Aleksandra Raś, Rzecznik Prasowy MOSiR w Opolu.
- To zdecydowanie impreza retro. O godz. 12:00 startujemy i przenosimy się w czasy naszego dzieciństwa. Taka jest jej idea. Chcieliśmy, by dorośli, których dzieciństwo przypadło na lata 80., 90., mogli pokazać swoim dzieciom, jak spędzali czas, gdy byli mali - wyjaśniała rzecznik MOSiR.

- Dzieci szybko rosną, już za chwilę nie będą chciały się z nami bawić w ten sposób, więc to dobra okazja, by pokazać im tamte zabawy, w które my się bawiliśmy. Będzie gra w gumę, skakanka, zbijak, inaczej gra w dwa ognie - zachęcała Aleksandra Raś.

- Będziemy mieć również strefę retro e-sport, gdzie pojawią się komputery Atari, Commodore, Amiga i gry typu Mario Bros czy Pac-Man. Myślę, że wywołają bardzo duży uśmiech na twarzy wielu uczestników imprezy. Ta strefa przyciągnie zapewne głównie dorosłych użytkowników, którzy podejdą do tego w sposób sentymentalny. Jako że możliwości graficzne i prędkość tamtego sprzętu są bardzo mocno ograniczone, to mogą nadszarpnąć cierpliwość niejednego dziecka - stwierdziła rzecznik opolskiego MOSiR.

Aleksandra Raś poinformowała także o wakacyjnej dostępności basenów i kąpielisk w Opolu.

Zobacz także

2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej 2019-06-15, godz. 08:40 Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wr ... » więcej 2019-06-14, godz. 09:58 Rozmowy z Łukaszem Śmierciakiem i Katarzyną Kownacką o Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki Łukasz Śmierciak, naczelnik Wydziału Promocji opolskiego Urzędu Miasta - Oferta imprez około festiwalowych jest bardzo bogata, to już jest taka dobra tradycja ... » więcej 2019-06-13, godz. 10:37 Rozmowy z prof. Przemysławem Malinowskim i prof. Tomaszem Halskim Prof. Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu – To nasz ogromny sukces naszego zespołu, całej uczelni, także studentów. Za ... » więcej 2019-06-12, godz. 10:27 Rozmowa ze Stanisławem Rakoczym i Piotrem Mielcem o rozliczeniach powyborczach i atrakcjach turystycznych oferowanych ... Stanisław Rakoczy, wicemarszałek - Myślę, że najpóźniej do końca miesiąca zapadnie polityczna decyzja, w jakiej formule PSL pójdzie do wyborów parlamentarnych ... » więcej 2019-06-11, godz. 10:02 Rozmowa z Andrzejem Bułą i Dorota Piechowicz-Witoń o budżecie obywatelskim Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego - W całym regionie organizujemy spotkania w sprawie trzeciej edycji naszego obywatelskiego budżetu marszałkowsk ... » więcej 2019-06-10, godz. 10:34 Rozmowy z Arkadiuszem Wiśniewskim i dr. Witoldem Potworą o strategii rozwoju Opola Arkadiusz Wiśniewski - Zależało nam na tym, żeby ta strategia nie była dokumentem przygotowanym przez urzędników, ale takim, który od początku jest konsultowa ... » więcej 2019-06-08, godz. 08:35 Sławomir Marchel o uroczystym świętowaniu Międzynarodowego Dnia Archiwów W tym roku Archiwum Państwowe w Opolu świętuje Międzynarodowy Dzień Archiwów już dziś (8.06). O uroczystym świętowaniu, a także o możliwości zobaczenia najcen ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »