Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Aleksandra Raś o szczegółach imprezy 'Sporty Mojego…
2019-06-09, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"

Aleksandra Raś o szczegółach imprezy "Sporty Mojego Dzieciństwa"
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zachęca do wspomnień i powrotu do czasów dzieciństwa. Gra w gumę, kapsle, zbijak – m.in. takie stanowiska ze „Sportami Mojego Dzieciństwa” przygotowano w Stegu Arenie. O szczegółach imprezy w stylu retro opowiedziała Aleksandra Raś, Rzecznik Prasowy MOSiR w Opolu.
- To zdecydowanie impreza retro. O godz. 12:00 startujemy i przenosimy się w czasy naszego dzieciństwa. Taka jest jej idea. Chcieliśmy, by dorośli, których dzieciństwo przypadło na lata 80., 90., mogli pokazać swoim dzieciom, jak spędzali czas, gdy byli mali - wyjaśniała rzecznik MOSiR.

- Dzieci szybko rosną, już za chwilę nie będą chciały się z nami bawić w ten sposób, więc to dobra okazja, by pokazać im tamte zabawy, w które my się bawiliśmy. Będzie gra w gumę, skakanka, zbijak, inaczej gra w dwa ognie - zachęcała Aleksandra Raś.

- Będziemy mieć również strefę retro e-sport, gdzie pojawią się komputery Atari, Commodore, Amiga i gry typu Mario Bros czy Pac-Man. Myślę, że wywołają bardzo duży uśmiech na twarzy wielu uczestników imprezy. Ta strefa przyciągnie zapewne głównie dorosłych użytkowników, którzy podejdą do tego w sposób sentymentalny. Jako że możliwości graficzne i prędkość tamtego sprzętu są bardzo mocno ograniczone, to mogą nadszarpnąć cierpliwość niejednego dziecka - stwierdziła rzecznik opolskiego MOSiR.

Aleksandra Raś poinformowała także o wakacyjnej dostępności basenów i kąpielisk w Opolu.

Zobacz także

2020-05-29, godz. 09:32 Roland Wrzeciono o pomocy udzielanej przedsiębiorcom przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki - Zarząd województwa przeznaczył 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach- mówił w porannej… » więcej 2020-05-28, godz. 08:29 Łukasz Sowada o 30-leciu powstania samorządu terytorialnego w Polsce - Te 30 lat samorządu terytorialnego należy ocenić pozytywnie, wszyscy dostrzegamy zmiany, które nastąpiły w małych ojczyznach. Ważnym momentem było wejście Polski… » więcej 2020-05-27, godz. 08:12 Antoni Konopka o rolnictwie oraz ochronie środowiska którymi bedzie się zajmował w zarządzie województwa opolskiego - Mam zadania do zrealizowania i nie boje się powiedzieć, że dla mnie to zaszczyt i honor, że mogę prezentować PSL w zarządzie województwa - powiedział w porannej… » więcej 2020-05-26, godz. 08:46 Rafał Bartek o zmianach osobowych w zarządzie województwa, wdrażaniu RPO oraz współpracy z organizacjami pozarządowymi Porannym gościem Radia Opole był Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa opolskiego, z którym omówiliśmy najważniejsze punkty dzisiejszych obrad sejmiku… » więcej 2020-05-25, godz. 08:47 Mirosław Pietrucha o zagrożeniu epidemicznym, obecnej działalności Elektrowni i suszy - Podjęliśmy działania, które nawet wyprzedzały regulacje krajowe, jeśli chodzi np. o oddzielenie poszczególnych grup pracowników. Mówimy też o środkach ochrony… » więcej 2020-05-24, godz. 08:20 Łukasz Berlik o tym, jak pogodzić podziwianie przyrody z nieingerencją w środowisko naturalne – Podczas półgodzinnej wycieczki możemy przyjrzeć się około 50 gatunkom ptaków - podkreślił Łukasz Berlik, opolski przyrodnik. » więcej 2020-05-23, godz. 08:20 Rafał Parvi o drugim uderzeniu w gospodarkę i receptach na kryzys gospodarczy Dr Rafał Parvi, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu - Pierwsza fala jest dotkliwa, ale druga może już wielu przedsiębiorców rozłożyć – mówi dr Rafał… » więcej 2020-05-22, godz. 08:32 Jerzy Wrębiak o życiu miasta Brzeg w czasie pandemii i odmrażaniu lokalnej gospodarki Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu - Brzeg jest bogatym miastem i to zdanie podtrzymuję. Wystarczy spojrzeć na rankingi, przez lata budżet prowadziliśmy w sposób… » więcej 2020-05-21, godz. 09:33 Marcin Sagan o odmrażaniu sportu w stolicy regionu – Otwarte są głównie obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji. To są obiekty na których jest stały dozór, mam na myśli 3 orliki na ul. Bielskiej, ul. Czaplaka… » więcej 2020-05-20, godz. 08:20 Roman Kolek o współpracy pomiędzy opolskimi lekarzami i lekarzami z chińskiego Fujian Roman Kolek, wicemarszałek województwa opolskiego - W całej prowincji Fujian są dwa szpitale zakaźne, które łącznie liczą 1100 łóżek. Przypomnę, że ta chińska… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »